10 порад по тайм-менеджменту для художників

304

Allan McKay, супервайзер по VFX в ILM, Ubisoft і Blur, засновник компанії Catastrophic FX, дає художникам поради з управління часом.

Гнучкий робочий графік

Ви коли-небудь звертали увагу, що наша ефективність підвищується, якщо прийти попрацювати в офіс на вихідних або пізно ввечері/рано вранці? Відбувається це тому, що ми зосереджені лише на роботі, а кількість зовнішніх подразників зведено до мінімуму. Ніщо не відволікає, не напружує, обстановка дозволяє сфокусуватися.

Так може вам вдасться щодня приходити в офіс на годину-дві раніше, коли ніхто і ніщо не буде відволікати? Більшість зустрічей і нарад зазвичай закінчуються близько чотирьох годин вечора. Тоді ж падає і людська продуктивність.

Якщо ваше начальство відчуває змішані почуття по відношенню до гнучкого графіку роботи, то запропонуйте їм провести експеримент, нехай це буде одна або дві експериментальних тижня. Якщо вам вдасться переконати їх за цей проміжок часу у збільшенні ефективності, то наполягайте на постійному зміні графіка роботи.

Щоденне планування

10 порад по тайм-менеджменту для художників

Плануйте день перед початком роботи. Записуйте завдання, які необхідно виконати. Це означає, що ви нічого не забудете, а список справ стане нагадуванням. Наступним кроком буде розстановка пріоритетів. Намагайтеся не брати на день більше двох завдань першорядної важливості.

Найскладніше – відзначати виконане. Не відкладайте виконання завдань на день або два, якщо у вас відразу не вийшло їх виконати, намагайтеся дотримуватися реалістичного положення речей.

Як зрозуміти, що у списку занадто багато справ? Почніть не просто перераховувати завдання, а фіксуйте час, необхідний для їх виконання. Наприклад, на написання імейла зазвичай йде не більше 10-15 хвилин, а от телефонний дзвінок може розтягнутися на все півгодини, на створення 3D-моделі або зображення і шести годин може не вистачити.

Якщо ви бачите, що на найближчі кілька днів будете дуже сильно завантажені, то почніть викреслювати зі списку незначні завдання, поговоріть про це з супервайзером.

Знай ворога в обличчя

10 порад по тайм-менеджменту для художників

Таймтрекер RescueTime вже давно дозволяє відстежувати, що ви робите за комп’ютером. В кінці дня програма чесно «скаже», скільки часу ви провели в тому чи іншому додатку. Запустіть його в звичайний робочий день і постарайтеся зрозуміти, на що витрачається вільний і робочий час. Зазвичай ми можемо годинами сидіти в соціальних мережах або розбирати пошту.

Якщо вам потрібно сфокусуватися, то попросіть додаток заблокувати подразники (ви можете вказати такі) на наступні дві години або не пускати вас на сайти, що не мають ніякого відношення до роботи.

Багатозадачність – це погано

10 порад по тайм-менеджменту для художників

Суперзанятые люди постійно говорять мені, що працюють над більш ніж 50 завданнями одночасно. Зовсім необов’язково, що такий підхід продуктивний, ви просто постійно відволікається на непотрібні речі.

Зосередьтеся на чомусь одному, закрийте численні вікна браузера, відкриті поверх photoshop’у або Zbrush’а. Закінчите одну задачу і, в очікуванні фідбек, приступайте до наступної. При такому підході наш мозок зможе сфокусуватися на важливому, не намагаючись одночасно розібратися з усіма проблемами світобудови.

Мінімум околодизайнерских завдань

10 порад по тайм-менеджменту для художників

Наша здатність фокусуватися на роботі повністю залежить від здатності абстрагуватися від інших завдань. Перевіряйте електронну пошту двічі в день, залиште відвідування соціальних мереж на вечір, витрачайте на них півгодини в день, зробивши з цього відпочинок, своєрідну нагороду. І тоді вам не доведеться створювати імітацію бурхливої діяльності кожен раз, коли бос дивиться на ваш монітор.

Наради – ще один ненаситний пожирач часу. Намагайтеся, по можливості, пропускати їх. Це може бути досить складно, але у такому разі поєднання кількох зустрічей в одну або відвідуйте лише важливі, мають до вас відношення, попросіть координатора проекту запису наради.

Структурування дня

10 порад по тайм-менеджменту для художників

Ми, художники, любимо ловити хвилю, працювати під впливом натхнення. Чари відбувається, коли ми творимо. Але творити треба постійно, а натхнення штука примхлива, особливо якщо творця постійно відволікають.

Спробуйте розділити кожен день на два двогодинних блоку, під час яких ви сфокусовані тільки на роботі. Не секрет, що за ці чотири години, поставивши телефон в беззвучний режим і закривши соціальні мережі, можна встигнути більше, ніж за десять годин звичайної роботи.

Є й інший підхід. Можна попрацювати годину і зробити перерву на п’ятнадцять хвилин, потім ще годину відпрацювати, а потім відпочити півгодини, після чого продовжувати працювати в такому ритмі весь день.

Тримати референси під рукою

10 порад по тайм-менеджменту для художників

У гонитві за референсами ми витрачаємо масу дорогоцінного часу. Останнім часом у мене ввійшло в звичку закидати потрібний мені матеріал в Dropbox, щоб постійно мати все під рукою.

Цінуйте свій час, не витрачайте його намарно, цілий день намагаючись розархівувати матеріал, щоб показати його клієнту. Зберігайте WIP’и, щоб завжди можна було показати прогрес супервайзеру, так на вас будуть менше тиснути. Крім того, іноді люди просто не розуміють, скільки часу може зайняти та чи інша робота.

Я, наприклад, належу до того типу людей, що постійно генерують масу ідей, які потрібно якось зберігати. Для цього я використовую OneNote, безкоштовне додаток під Windows, Mac OS X, iOS і Android. Так я зберігаю всю потрібну мені інформацію аж до посилань на відвідані сайти.

Зовнішні подразники

10 порад по тайм-менеджменту для художників

Блокуйте зовнішні подразники, коли починаєте працювати. Вимикайте телефон, купіть шумопоглинаючі навушники.

В роботі я використовую сайт [email protected], на якому можна програвати повторювану музику. Треки будуть відрізнятися від того, до чого ми звикли, але спрямовані вони будуть на те, щоб налаштувати вас на роботу.

Може це і звучить нерозумно, але сенс полягає в тому, щоб підвищити продуктивність за рахунок роботи в певному ритмі, який допоможе сфокусуватися на роботі.

Напоминалки і таймери

Ще одним дивним на перший погляд радою стане використання таймера. Особисто у мене на столі завжди лежить парочка.

Коли б я не починав працювати, то завжди даю собі час на виконання завдання і встановлюю таймер. Мені здається, що час тече повільніше, коли я фіксую його, так я встигаю зробити більше. І це набагато зручніше, ніж кожні п’ять хвилин дивитися на годинник.

Ще я постійно залишаю собі нагадування на телефоні або веду онлайн календар, щоб менше відволікатися. Це може бути все, що завгодно. Наприклад, фраза «Повернися до роботи» змусить вас перестати відповідати на електронні листи, після фрази «А чи важливо це?» ви витратите на цветокоррекцию не більше двадцяти хвилин.

Крім того, у мене на робочому столі завжди запущений віджет, який веде зворотний відлік. Постійне нагадування того, що в мене є всього N годин на виконання призначених на сьогодні завдань, бадьорить неймовірно. Кожен раз, коли я бачу його, відразу ж перестаю займатися дурницями і знаходжу найпростіше рішення тієї або іншої задачі.

Підведення підсумків дня

В кінці дня я б радив витратити п’ятнадцять хвилин на підведення підсумків. Ви можете повідомити іншим членам команди про результати роботи, розіслати листи, в яких буде список того, що ви зробили.

Більшості художників такий підхід здається дивним. Вони або не хочуть відволікати супервайзерів або люблять показувати тільки фінальний результат своєї роботи, ховаючи проміжні етапи. Якщо супервайзеру не потрібно ваш лист, він його просто видалить. Продюсери ж дуже люблять таку інформацію. У них найбільш складна робота, на проекті вони відповідають за весь продакшн і повинні бути впевнені, що все йде як треба. Чим краще вони розуміють стан речей, тим краще вони будуть до вас ставиться.

Записуйте весь виконаний обсяг роботи, це змусить вас вийти з колії і почати обробляти інформацію. Використовуйте свої помилки, не наступайте на ті ж граблі двічі.

І, нарешті, щодня складайте план по захопленню світу. Якщо ви з самого ранку знаєте, що знайти потрібний референс або зв’язатися з певною людиною життєво необхідно, то дуже швидко перестанете прокрастинировать.

Читайте в нашій попередній статті 6 порад для правильних деморилов.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело