5 способів поліпшити портфоліо

243

Gavin Goulden — головний художник персонажів студії Insomniac games. Він опублікував цей пост перед майбутньою конференцією розробників ігор GDC 2017, яка пройде в Сан-Франциско в кінці лютого.

Я переглядаю більше 100 портфоліо в рік (в минулому році їх виявилося близько 500) або на конференції, або при прийомі на роботу. На кожній конференції я беру участь в освітньому саміті та семінарі «Убивче портфоліо або вбивця портфоліо», і стикаюся з дуже поширеними проблемами. Крім вмісту самого портфоліо, є безліч аспектів, які ви можете виправити, щоб отримати позитивний відгук і зробити ваші роботи, як можна краще.

Ось резюме найчастіших проблем, які я регулярно зустрічаю в студентських портфоліо:

 • Якість важливіша за кількість.
 • Портфоліо з двома хорошими роботами краще, ніж портфоліо з безліччю посередніх. Останнє не тільки послаблює загальний рівень ваших робіт, але і показує, що ви не здатні до критичного мислення, і розумієте різниці між «хорошим» і «поганим». Забирайте всі спірні роботи, залишаючи тільки найсильніші, навіть якщо їх небагато. Якщо сумніваєтеся в якості роботи, її потрібно прибрати.

  5 способів поліпшити портфоліо

 • Сфокусуйте вашу діяльність.
 • На цьому рівні вашої кар’єри, ви повинні вибрати спеціалізацію. Визначте тему, яка вам цікавіше і будуйте своє портфоліо навколо неї — моделювання персонажів, оточення, анімація і т. д. Роль майстра на всі руки – рідкість, особливо в топових студіях. Плюс, вам потрібно знати ринок, щоб показати, що ви можете підійти на конкретну посаду – іноді, ви повинні показати це людям, які не знайомі зі специфікою роботи. Якщо ви моделюєте персонажів, не прикладайте ваші роботи по створенню оточення. Кожна робота, що відволікає увагу від вашої головної продає ідеї, послаблює ваше портфоліо.5 способів поліпшити портфоліо

 • Покажіть закінчену роботу.
 • Прошу вас! Благаю! Це «Конференція розробників відеоігор», а не «Конференція – я можу зибрашить». Ми всі любимо деталізовані роботи, але ви повинні показати, що ви зможете довести проект до кінця. Щоб вас найняли для створення відеоігор, вам потрібно показати, що ви можете робити хайполи моделі, лоуполи моделі, UV-розгортку, затекстурировать модель і продемонструвати розуміння того, які матеріали використовуються в сучасних движках.

  5 способів поліпшити портфоліо

 • Знайте цільову аудиторію.
 • Різні розробники цінують різні вміння. Наприклад, ваші чудові відмальовані вручну текстури навряд чи вразять компанію, що працює з фотореалістичними сканами і навпаки. Вам не потрібно показувати, наскільки ви універсальні і намагатися догодити всім. Але при цьому важливо розуміти, що зацикленість на одному специфічному стилі обмежить межі вашого розвитку.

  5 способів поліпшити портфоліо

 • Допоможіть мені найняти вас.
 • Конференція – місце дуже зайняте і обмежене в часі. Не тільки вам, але і нашим експертам хочеться використовувати його ефективно. Приберіть всі деталі, що ускладнюють перегляд вашої роботи. Якщо ви не аніматор, не треба пропонувати видеорил. Не засмічуйте ваше портфоліо скетчами і позначками, забавними основними частинами та іншим. Єдиний фокус – ваші роботи. Не розміщуйте їх онлайн зробіть їх легкими для ознайомлення і прикладіть чітко видиму контактну інформацію.

  5 способів поліпшити портфоліо