7 кроків для швидкого створення Curvature Mask в ZBrush

6

3D-художник Paul H. Paulino опублікував чудову статтю, присвячену створенню curvature mask в ZBrush.

У цій статті Paul поділиться з вами крутий технікою створення Curvature Mask в Zbrush, про яку він вперше дізнався від колишнього наставника Justin Holt. Ця маска буде корисна для текстурування/шейдинга. Curvature Mask також розглядається як допоміжна картка разом з Ambient Occlusion.
В кінці цієї статті буде відео, де показано, як маска може бути корисна в процесі текстурування.

Що таке Curvature Mask і навіщо вона потрібна?

Ми часто називаємо такі карти допоміжними картами з очевидної причини: вони будуть допомагати нам у час нашого процесу текстурування / шейдинга. Згідно Polycount Wiki, Curvature Mask являє собою структуру, яка зберігає опуклість/увігнутість топології. Ця маска також відома як Edge Mask, Round Edge Mask, Concavity, Convexity, Pits & Peaks, Worn Edge.
У цьому уроці використовується проект Gas Mask, щоб продемонструвати, як Curvature Mask виглядає на м’яких і твердих поверхнях.

Curvature Mask дуже корисна при текстурировании тканин і hard surface. Ця маска може використовуватися в різних ситуаціях, таких як:
— для того, щоб показати ступінь зношеності матеріалу або використовувати кривизну в якості маски для змішування з іншими матеріалами;
— колірна варіація: просто використовуючи карту кривизни поверх вашої дифузної карти, ви вже отримуєте цікавий контраст за рахунок рельєфу вашого об’єкта.
— використовуючи кривизну, ви можете видалити краю на вашій карті шорсткості і рельєфу (roughness і bump), щоб створити цікавий і реалістичний вигляд.
Меш повинен мати UV-розгортку — це обов’язкова умова для створення такої маски.

Імпортуйте меш і додайте йому підрозділів

Для початку імпортуйте меш в Zbrush і додайте кілька рівнів деталізації. Кількість підрозділів залежить від меша. Поверхня повинна виглядати досить згладженої. Для Gas Mask використано 4 мільйона полігонів.
7 кроків для швидкого створення Curvature Mask в ZBrush

Змініть render mode на flat

Цей крок дозволить вам бачити маску без якої-небудь інформації про світлі/тіні.
7 кроків для швидкого створення Curvature Mask в ZBrush

Masking

Виконуємо Tool> Masking > Masking by Smoothness. Тут відбуваються дива.
7 кроків для швидкого створення Curvature Mask в ZBrush
Як ви можете бачити, одна з найбільших особливостей цього методу полягає в тому, що вам не потрібно набирати складні опції взагалі. Просто покрутіть бігунок і знайдіть для себе оптимальне значення. Щоб зрозуміти, що роблять ці налаштування, ось коротке пояснення з Zbrush Docs:

Range

Якщо повзунок Range встановлений на більш високе значення, маска покриє більше поверхні, де ZBrush визначає, що повинна бути маска. Чим нижче значення, тим маска буде ближче до тих точок, де є поглиблення на поверхні.

Falloff

Якщо значення Falloff зведено в мінімум, буде відбуватися більш поступовий перехід між областями маски і незамаскированности. Чим вище значення, тим більш різка маска.

З урахуванням цього відрегулюйте значення відповідним чином і натисніть Mask by Smoothness.

Якщо команда виконана коректно, то ви побачите наступне:
7 кроків для швидкого створення Curvature Mask в ZBrush

Редагування маски

За замовчуванням Masking by Smoothness вже дає нам чудову карту, але, на щастя, ми можемо зробити її ще краще.
У верхній частині вкладки маскування ви можете побачити безліч параметрів для налаштування маски. Ви можете використовувати blur (розмиття), рости (збільшення маски), sharpen (загострити маску) і shrink (зменшення), щоб отримати результат, який відповідає вашим потребам.
7 кроків для швидкого створення Curvature Mask в ZBrush

Заповнення кольором маски

Коли ви задоволені результатом, що настав час призначити кольору мешу для подальшого запікання. Виділіть маску, инвертируйте її так, щоб біла область могла отримати колір, перейдіть в Color menu і змінити свій колір на чорний і натисніть Fill Object.
7 кроків для швидкого створення Curvature Mask в ZBrush
Тепер очистіть маску, і ви побачите, що ваша маска тепер є текстурою, запеченої на геометрії, готова до експорту.

Експорт curvature map

Якщо результат маски виглядає так само, як нижче, ви готові експортувати свою карту. Відкрийте Zplugin> Multi-Map Exporter і виберіть Texture From Polypaint.
Ще одна важлива річ, про яку треба пам’ятати: змініть дозвіл вашої карти і в іменах файлів обов’язково змініть формат UV Tile. У випадку з MARI вибираємо UDIM.
Натисніть ОК і натисніть Create All Maps. Виберіть шлях і все!
7 кроків для швидкого створення Curvature Mask в ZBrush

Будьте креативні!

Випікаючи маску кривизни, майте на увазі, що вам не потрібно використовувати тільки один варіант. При роботі над текстурами, Paul зазвичай експортує дві або три різні маски кривизни.
Так як процес випічки не займає надто багато часу, можна використовувати кількох версій, які можуть бути дуже корисні в подальшому.
У відео показано, як використовувати цю маску в процесі текстурування.