Always on display: що це і як працює

17

Продовжуємо знайомитися і міркувати про новинки apple 2021 року. Презентація iphone 13 і ios 15 не за горами, а це означає, що скоро у нас з’явиться безліч нових цікавих функцій. always on display в iphone 13-одна з них. Раніше ця фіча з’явилася в apple watch, і, знаєте, це дуже круто, що тепер її додадуть в iphone. Будемо сподіватися, що інсайдери не помилилися і в новому iphone можна буде виносити необхідну інформацію на вимкнений дисплей, щоб зайвий раз не активувати iphone. Розповідаємо, що це за функція і як вона працює.

Функція always on display очікується в iphone 13. Розповідаємо, як вона влаштована

Що таке always on display

Якщо вірити власним спостереженням, ми дістаємо смартфон і включаємо його десятки разів за день. Це не тільки впливає на автономність акумулятора, але і просто подбешівает. Функція always on display спрощує життя власника смартфона, дозволяючи додати необхідну інформацію на головний екран. Цю фічу придумали вже давно-пам’ятаю її по смартфону nokia lumia 930, а також по смартфонах samsung galaxy s7. Все-таки, що не кажи, нове-це добре забуте старе.

Функцію цілком вдало реалізували в apple watch-настала черга iphone?

Always on display може відображати різні повідомлення, рівень заряду батареї або годинник як на apple watch . Крім того, в залежності від винахідливості розробників apple, може з’явитися і зручне відображення плеєра, щоб можна було перемикати треки.

Як працює always on display

Функція практично не розряджає акумулятор — це основний її плюс. А досягається це за рахунок певних умов.

  • у нових iphone буде встановлений retina-дисплей-справжнісінький amoled. Завдяки цьому буде задіяно необхідне для елементів управління кількість пікселів, а не весь екран.
  • варто пам’ятати, що пікселі мають властивість вигоряти, тому на заблокованому екрані смартфонів зображення змінює своє місце розташування. До речі, ця функція також зустрічається і на недорогих смартфонах з ips-екранами, але простіше її реалізувати саме на oled-матрицях.
  • система повинна відстежувати положення смартфона і рівень освітлення, використовуючи датчики — виходить, що пристрій, що знаходиться в кишені або в рюкзаку, не буде нічого відображати на екрані. Процесор укупі з іншими нововведеннями ios буде працювати максимально економно. Та й самі витрати акумулятора на роботу always on display вкрай низькі.

Always on display на телефоні

Мені дуже сподобалося, як реалізована ця функція на apple watch, трохи інакше, ніж на смартфонах — у випадку з розумними годинами підсвічується весь екран постійно, але в моменти бездіяльності частота падає до 1 гц. Сподіваюся, що вона буде так само відмінно працювати на iphone 13. Зазвичай ця фіча дозволяє винести найнеобхідніші віджети і функції на заставку. Виходить, без крайньої необхідності більше не потрібно буде діставати смартфон і активувати екран. Особливо корисним нововведення буде для тих, хто постійно лається на швидко розряджається акумулятор iphone – якщо always on display на новому iphone 13 вийде зручним, то можна буде непогано економити заряд батареї.

Функція успішно зарекомендувала себе на android-смартфонах. Чому в apple так довго чекали?

Функція зручна тим, що екран не вимагає підсвічування — тільки окремі пікселі. Якщо придивитися до always on display на інших смартфонах, то можна якраз їх побачити. Коли функція включена, вона активно використовує різні датчики: датчик освітлення і наближення, щоб включати / вимикати відображення, а також збільшувати яскравість, якщо, наприклад, ви знаходитесь на сонці, і зменшувати, якщо на дворі темний час доби.

Скільки витрачає енергії always on display

Не переживайте: always on display не розрядить ваш смартфон

Дослідження показують, що подібна функція на android-смартфонах витрачає 0,65-0,8%, в крайньому випадку, не більше 1% від заряду батареї на годину. Варто враховувати і те, що дисплей, перебуваючи «обличчям в стіл» або в кишені, і зовсім буде вимкнений. З іншого боку, якщо ви і без того часто користуєтеся iphone (а за день, в середньому, людина активує екран 150 разів), функція не критично вплине на витрату акумулятора. Можливо, і зовсім відучить вас засиджуватися в смартфоні, читаючи наш захоплюючий яндекс.дзен.

always on display – корисна функція, яка не сильно впливає на витрату заряду батареї. Акумулятори сучасних смартфонів запросто впораються з цим навантаженням. Крім того, ви зможете помітно заощадити заряд, отримавши доступ до потрібної інформації, не включаючи смартфон.

В нашому telegram-чаті!