Amd sam тепер доступна і на відеокартах radeon rx 5000

10

Компанія amd випустила нову версію драйверів графіки radeon software 21.9.1, яка включає підтримку smart access memory (sam) на відкритих серії rx 5000. Також цей драйвер активує підтримку ігрових опцій в windows 11.

Технологія sam дозволяє процесору отримувати доступ до всього обсягу оперативної пам’яті відеокарти, що підвищує продуктивність в підтримуваних іграх. Обмеженням тут виступає те, що sam доступна тільки на відкритих і процесорах amd. Справедливості заради, сама технологія доступу процесора до пам’яті відеокарти є частиною специфікацій pcie, а тому може працювати також на intel і nvidia.

До недавнього часу саме sam була доступна на відеокартах radeon rx 6000 і процесорах ryzen 3000 і 5000. Ще однією вимогою є материнські плати з чіпсетами 500 серії. Тепер же до підтримуваних відеокарт додалися radeon rx 5000.

Цей же драйвер додає підтримку технологій radeon boost, radeon anti-lag і radeon image sharpening для windows 11. Ще одним нововведенням драйвера стало розширення підтримки нейронних мереж в vulkan за допомогою vk_khr_shader_integer_dot_product, що може бути підготовкою до intel xess.