Американська компанія продала оае софт для злому iphone на зразок pegasus – тепер угоду розслідує фбр

50

Останнім часом в мережі обговорюється інструмент для злому iphone під назвою pegasus, який використовувався різними спецслужбами і не тільки. Наприклад, не так давно стало відомо, що правоохоронці німеччини придбали це пз. Тепер же з’ясувалося, що американська компанія розробила і продала аналогічний інструмент шпигунському агентству з оае ще в 2016 році. Тепер цю угоду розслідує фбр.

Phonearena.com

У документах, опублікованих міністерством юстиції сша у вівторок, детально описується, як продажу посприяла група американських найманців, що працюють на абу-дабі, не маючи на це дозволу вашингтона. Однак в документах у справі не повідомляється, хто саме продав оае потужний інструмент для злому iphone, який був використаний сотні разів в рамках великої кампанії стеження і шпигунства, жертвами якої стали дисиденти, правозахисники і геополітичні суперники влади оае.

Проте, джерела повідомили, що шпигунський софт був розроблений і проданий американською фірмою accuvant, яка кілька років тому об’єдналася з іншою компанією, що працює в сфері кібербезпеки, під назвою optiv. Представник останньої заявив, що optiv не є предметом розслідування фбр і повністю співпрацює з міністерством юстиції.

Phonearena.com

Шпигунська програма, продана accuvant, стала основним інструментом в еміратській програмі karma, якою керувало шпигунське агентство darkmatter. Про існування програми karma і експлойта в imessage широкій громадськості вперше стало відомо в 2019 році. Тепер сша оштрафували трьох колишніх військових і співробітників розвідки на $1,68 млн за співпрацю з хакерами з оае, яке включало допомогу в придбанні продукту accuvant і координування хакерських атак. Повідомляється, що одночасно з оае експлойт був проданий і ряду інших клієнтів.

На момент продажу софта, accuvant була лабораторією досліджень і розробок, що базується в денвері. Її діяльність полягала в дослідженні експлойтів для ios, а також їх продажу американським військовим підрядникам. Пізніше компанія стала частиною optiv і покинула хакерську індустрію. Тим не менш, її колишні співробітники заснували grayshift, що спеціалізується на створенні продуктів для злому iphone.