Apple дозволила оплачувати підписки за межами app store

22

Комісія зі справедливої торгівлі японії (jftc) оголосила про завершення розслідування справи щодо антиконкурентної практики apple. За його підсумками компанія дозволить розробникам додатків використовувати для продажу підписок сторонні сайти, а користувачам — оплачувати послуги розповсюджувачів контенту, минаючи app store.

Встановлені комісією правила будуть поширюватися на так звані «читацькі» додатки, які пропонують підписку на музику, відео – та аудіоконтент, а також цифрові журнали, газети та книги. Це дозволить таким компаніям, як spotify і netflix, уникнути сплати традиційної 30-відсоткової комісії, яку apple стягує при оформленні користувацької підписки в app store.

Оскільки розробники подібного софта не пропонують для покупки цифрові товари і послуги всередині додатків, apple погодилася з приписом jftc дозволити їх творцям ділитися з користувачами посиланням на свій веб-сайт, щоб допомогти налаштувати обліковий запис і управляти нею з будь-якого пристрою.

“ми поважаємо японську комісію з справедливої торгівлі і цінуємо нашу спільну роботу, яка допоможе розробникам” додатків для читання» спростити користувачам настройку і управління своїми додатками і службами, одночасно захищаючи їх конфіденційність”, — заявив куратор app store філ шиллер.

Зміни, втім, не поширюються на покупки в інших додатках — розробникам як і раніше доведеться пропонувати своє пз, послуги і контент через app store, але для оплати підписок можна використовувати інші платіжні системи.

Нові правила набудуть чинності на початку наступного року. До цього часу apple оновить свої рекомендації та методику перевірки безпеки додатків. Крім того, компанія також оголосила про створення фонду допомоги малим розробникам, які отримають виплати в розмірі до $30 000 в якості компенсації за позовом, раніше поданим в сша.