Apple стала фігурантом антимонопольної справи через проблеми з внутрішньоігровими платежами в індії

25

Apple зіткнулася з антимонопольними звинуваченнями в індії за нібито зловживання своїм домінуючим становищем на ринку, яке виражається в примусі розробників використовувати свою пропрієтарну систему покупок всередині додатків.

Reuters

Звинувачення аналогічні тим, з якими компанія зіткнулася в європі, де регулюючі органи в минулому році почали розслідування введення apple 30-відсоткової комісії за поширення розробниками платного контенту. Індійська справа була ініційована маловідомою некомерційною групою, яка стверджує, що комісія apple в розмірі 30 відсотків шкодить конкуренції, оскільки збільшує витрати розробників пз і їх клієнтів, а також є перешкодою для виходу деяких продуктів на ринок.

У найближчі тижні комісія з конкуренції індії розгляне справу і може наказати своєму слідчому відділу провести більш широке розслідування або повністю закрити його, якщо не знайде вагомих підстав для подальших дій. Некомерційна організація, яка подала позов, каже, що діяла в інтересах захисту індійських споживачів і стартапів. Apple і комісія з конкуренції поки ніяк не прокоментували ситуацію.

Reuters

Цікаво, що антимонопольна справа проти apple в індії подана відразу після того, як парламент південної кореї на цьому тижні схвалив законопроект, який забороняє великим операторам магазинів додатків, таким як apple і google, змушувати розробників пз використовувати свої платіжні системи.

Варто зазначити, що до кінця 2020 року ios була встановлена тільки на двох відсотках з 520 мільйонів смартфонів в індії. Тим не менш, counterpoint research повідомляє, що кількість користувачів iphone в індії за останні п’ять років зросла більш ніж у два рази.