Apple відключила в росії функцію “приватний вузол«, що забезпечувала веб-серфінг по будь-яких доменах

25

Компанію apple іноді звинувачують в надзвичайній» гнучкості” і готовності домовлятися з владою окремих країн. За останніми даними, в росії перестала працювати функція» приватний вузол ” (icloud private relay), що дозволяла без обмежень відвідувати будь-які ресурси незалежно від того, чи заборонені вони місцевими регуляторами.

Blogh1.com

Як повідомляє ресурс iphones.ru, користувачі сайту виявили відключення «приватного вузла» в ios 15 і macos 12, а перевірка силами самого сайту підтвердила інформацію.

Функція «приватний вузол ” представлена буквально цього літа на виставці wwdc 2021 в рамках презентації операційних систем ios 15, ipados 15 і macos 12 monterey і являє собою вдосконалений аналог vpn, інтегрований в самі операційні системи.

Iphones.ru

Користування “приватним вузлом” було доступно передплатникам icloud+ (коштує від декількох десятків рублів на місяць), функція дозволяла приховувати справжній ip-адресу користувача і навіть те, на які ресурси він заходить. Проста настройка дозволяє приховувати місце розташування користувача і займатися веб-серфінгом без обмежень.

Деякі не виключають відновлення функціональності після завершення виборів в росії, але, цілком можливо, що функція більше не буде доступна російським користувачам ніколи. Сама apple поки уникає виступати з офіційними заявами, просто констатуючи через інтерфейс факт відсутності підтримки в росії.