Apple вводить заборону на майнінгові додатки для iOS

222

В рамках WWDC компанія Apple розповіла про деякі зміни в правилах для розробників. Оголошення пройшло практично непомітно, без фанфар.

Однак на цьому тижні інформаційне агентство Apple Insider виявило нові пункти в розділі «Сумісність обладнання». Там стверджується, що будь-які програми, в тому числі відображаються всередині них рекламні банери, не мають права запускати фонові процеси, пов’язані з криптовалютным майнингом.

На думку Марти Беннетт, головного аналітика Forrester Research, рішення Apple має сенс: «Як і десктопні утиліти, які призначені для майнінг на ПК, їх мобільні аналоги навантажують процесор мобільного пристрою і підвищують витрата акумулятора. В кінцевому підсумку це веде до передчасного зношування техніки. Очевидно, Apple хоче захистити своїх клієнтів від прихованих майнер, які розповсюджуються зловмисниками».

Шкідливі майнеры для настільних комп’ютерів і мобільників – проблема відносно нова, але її масштаби швидко ростуть. Одним з головних розповсюджувачів шкідливого ПЗ вважається криптовалютный сервіс Coinhive. Coinhive використовує невеликий JavaScript-код, який вбудовується в веб-сторінки і рекламні банери. При відвідуванні зараженого сайту комп’ютер користувача починає майнить монету Monero.

Прихований майнінг отримав назву криптоджекинг. Як повідомляє сайт Trend Micro, криптоджекинг-програми стали переважаючим видом ramsomware в Північній Америці в першому кварталі 2018 року. «Криптоджекинг – прихована пасивна альтернатива вимагання», – говорить прес-секретар Trend Micro. – «Із-за особливостей майнінгу злочинці не можуть отримати достатньо прибутку від декількох заражених комп’ютерів, тому вони прагнуть поширювати код Coinhive і йому подібні як можна ширше. Скритність дозволяє вредоносам довгий час залишатися на пристроях тисяч користувачів і приносити прибуток своїм творцям».

«Не обов’язково бути технічно просунутим, щоб зрозуміти, що майнінг забирає всі ресурси», – говорить Джек Голд, головний аналітик J. Gold Associates. – «Якщо подібне додаток встановила третя сторона у таємниці від користувача, це ще гірше. Добре, що Apple проявляє ініціативу, поки ситуація не стала справжньою проблемою”.

Що стосується Android, Google поки не планує вводити подібну заборону, проте представники компанії повідомляють, що щомісяця оновлюють політику безпеки для розробників.

Джерело: http://fastping.com.ua/