Apple знову запускає виробництво торішнього iPhone X

245

«Яблучна» корпорація знову запускає у виробництво смартфон Apple iPhone X, офіційний реліз якого відбувся в минулому році. Для компанії це усталена практика. Apple і раніше відновлювала випуск застарілих айфонів на окремих ринках при наявності на них стабільного попиту.

Для американського виробника це ще один метод поліпшити показники рентабельності продажів, оскільки виробництво старих моделей виходить дешевше.

Новини про повторному запуску Apple iPhone X з’явилися на тлі інформації про зниження обсягів виробництва лінійки останніх айфонів 2018 року з причини зниження купівельного попиту. Паралельно відновлення виробництва торішнього iPhone X пов’язують з діючими зобов’язаннями компанії про закупівлю комплектуючих, у тому числі контракту з Samsung про поставку великої партії OLED-матриць, які використовуються в смартфоні iPhone X 2017 року.

Крім цього, в Японії, яка вважається для Apple одним з основних ринків, «яблучна» компанія проводить політику субсидування місцевих продавців для зниження ними вартості бюджетного варіанту iPhone XR. Такі дії також не є нововведенням для американського виробника, компанія вже практикувала подібне, проте експерти відзначають безпосередньо факт зниження ціни буквально в перший місяць продажів, що вважається рідкістю не тільки для Apple, але і будь-якого іншого учасника ринку смартфонів.

Останній листопадовий фінансовий звіт Apple став розчаруванням для інвесторів. Вперше після довготривало залишається без змін капіталізації більше 1 трильйона доларів, вартість компанії за місяць втратила близько 200 мільярдів доларів. За даними Bloomberg, зараз капіталізація Apple становить приблизно $840 млрд.

В експертному середовищі малий попит на нову лінійку айфонів пояснюється також вторинним характером новинок. Дослідники називають iPhone XS і iPhone XS Max допрацьованими і більш дорогими варіантами смартфона Apple iPhone X 2017 року. З цієї причини споживачі не бачать сенсу в заміні торішньої моделі. В якості одного з довгострокових прогнозів експерти називають подальшу втрату інтересу до пристроїв Apple з причини завищеною вартістю і втрати революційності продукції. З-за високих цін айфони програють конкурентам у країнах з нестійкою економікою, де споживачі роблять вибір на користь конкурентів, які пропонують більш дешеві смартфони.

Джерело: http://wnro.kiev.ua/