Astra з’ясувала, чому тестовий запуск її ракети в серпні зазнав невдачі і готова повторити спробу

9

Американська компанія astra встановила причину, через яку третій тестовий пуск двоступеневої ракети-носія launch vehicle 0006 виявився невдалим. Виявилося, що виною всьому став витік палива, яке запалившись створило надлишковий тиск, що призвело до втрати контролю над паливним насосом. Компанія усунула недоліки і готова провести наступної тестовий пуск своєї ракети в кінці цього місяця.

Зображення: astra

Нагадаємо, третій тестовий пуск ракети lv0006 відбувся 28 серпня з майданчика тихоокеанського космодрому (pacific spaceport complex), який розташований на острові кадьяк на алясці. Вже на старті все пішло не за планом і ракета сильно відхилилася в бік, але в кінцевому рахунку все ж змогла набрати висоту. Незважаючи на це ракета не змогла повністю прийти в норму і через 2,5 хвилини її політ був перерваний.

Astra і федеральне управління цивільної авіації (faa) сша спільними зусиллями розслідували цей інцидент. Після всебічного вивчення ситуація фахівці прийшли до висновку, що причиною невдачі стала проблема з системою розподілу палива для п’яти двигунів першого ступеня ракети-носія.

«під час цього запуску паливо просочилося з системи і потрапило в замкнутий простір під стиком між ракетою і пусковою установкою. Це паливо запалилося від вихлопних газів двигуна, викликаючи надлишковий тиск, який розірвав зв’язок з електронікою, що використовується для управління паливним насосом, і відключив двигун менш ніж через секунду після зльоту. Саме тому ракета зависла на якийсь час, поки не змогла набрати висоту з чотирма двигунами, що створюють тягу. Потім ракета повернулася на нормальну траєкторію, але чотири двигуни не мали достатньої потужності, щоб дозволити апарату вийти на орбіту», — написав у блозі віце-президент і головний інженер astra бенджамін лайон (benjamin lyon). Він також зазначив, що раніше компанія не стикалася з подібними труднощами і зробила необхідні заходи, щоб уникнути інцидентів такого плану в майбутньому.

Конструктивні зміни були реалізовані в ракеті lv0007, пуск якої повинен бути схвалений найближчим часом. Згідно з наявними даними, lv0007 буде запущена з майданчика космодрому на острові кадьяк в період з 27 по 31 жовтня. Якщо виникнуть будь-які труднощі, то запуск можуть відкласти на наступний місяць.