BSUITE

548

BSUITE – інноваційний пакет, здатний скласти конкуренцію продуктів Autodesk та інших важкоатлетів CG-індустрії.

Компанія BUF, розробник програмного забезпечення, сформувала з потужних спеціалізованих програм 2 окремих пакета.

У перший пакет, що носить назву Bcreative Suite, увійшов весь коли-небудь створений і покращений компанією інструментарій з метою спрощення творчого процесу. Bcreative Suite – це повноцінне рішення для 3D-студії, що включає інструменти моделювання, динаміки, анімації, рендера, нодового композитинга та ін.

Bpipeline Suite, другий пакет, який є своєрідним набором ефективних інструментів для формування чіткого пайплайна, відповідає високим вимоги продакшену. Це програмне рішення допоможе творцям повнометражного анімаційного або кінофільму з рішенням різних виробничих та ін. аспектів проекту завдяки наявності в пакеті відповідних інструментів.

На жаль, сьогодні доступний тільки Bview – інструмент для перегляду і управління секвенціями. Bcreative Suite очікується незабаром, після чого з’явиться Bpipeline Suite.

Отже, що ж таке BSTUDIO? BSTUDIO – це такий чарівний CG-інструмент, в якому є практично все необхідне для повноцінного творчого процесу.

Трекінг та калібрування

BSUITE

У Bstudio трекінг проводиться вручну або автоматично шляхом розміщення мінімальної кількості точок. Потім з камери, використаної для зйомки шота, 3D-сцена простраивается автоматично шляхом калібрування.

Моделювання

BSUITE

Задачі моделювання в Bstudio вирішуються дуже просто за допомогою стандартних полігональних коштів, поверхні Безьє і інших нескладних у використанні інструментів.

Текстурування і стереомоделирование

BSUITE

Текстурування в Bstudio представлено методом проекції камери (camera mapping) з використанням фотографій одного об’єкта, знятих з різних ракурсів, і нанесенням їх на інший об’єкт з метою отримання фотореалістичного рендера.

3D Paint

BSUITE

Користувачі Bstudio зможуть малювати безпосередньо на 3D-об’єктів в режимі реального часу, а потім експортувати отриманий результат як окрему карту.

Скриптінг

BSUITE

Скриптова мова Bstudio перетворює різні бібліотеки (математичні, зображення, анімація, моделювання тощо), підвищуючи продуктивність користувачів. Для виконання повторюваних завдань користувачі можуть створювати і зберігати власні інструменти, а також ділитися ними в “Toolboxes”.

Процедурний нодовый workflow

BSUITE

Безліч дій в Bstudio доступно в нодовом режимі. Ноди можна приєднувати один до одного для створення потоку даних і для подальшого вивчення результатів. Велика продуктивність і тонкий контроль надають безмежні можливості для створення унікальних ефектів.

Анімація

BSUITE

Система контролю за анімацією Bstudio може ранжуватися від простої ієрархії parent/child до більш складних систем типу м’язів, допомагаючи аніматорам отримати максимально фізично і візуально реалістичну картинку на виході. Завдяки різноманітним редакторам, таким, як Curve Editor або Animation Layers, користувачі можуть легко ключевать вибрані 3D-об’єкти, так і управляти складними контролерами, що відповідають за різні частини тіла.

Динаміка

BSUITE

У пакеті Bstudio представлені прості системи, здатні відтворити такі стандартні категорії 3D-ефектів, як частинки, флюїди, тверді, м’які тіла й ін. на основі Bullet, фізичного движка з відкритим кодом.

Рендер (BRENDER)

BSUITE

В пакету Bstudio вбудований власний високоякісний движок BRender. В основі BRender лежить метод трасування променів, крім того, движок підтримує більшість складних алгоритмів освітлення, таких, як GI, IBL, поверхневий шейдинг (BRDF, SSS, програмовані шейдера, а також власну мову написання шейдерів). З допомогою BRender можна рендери волосся і активні середовища (воксели, частки), при цьому рендерер вважає всі паси, необхідні для композитинга.

BCOLOR

Інструмент нодового композитинга

BSUITE

Складні візуальні спецефекти можна буде отримувати комбінуючи елементи, отрендеренные за допомогою Bstudio, і численні джерела.

Сотні різних мод

Різні ноди (2D-ефекти), такі, як корекція кольору (гамма, контраст тощо), численні канали (альфа тощо), мат (форма, кейер тощо), трансформації (порізка, переворот, масштабування тощо), представлені в Node Box, можна комбінувати в процедурній графі з метою отримання фінального шота.

BPAINT

Інструмент для 2D-анімації

У пакеті Bstudio можна створювати швидкі 2D-анімації за допомогою шарів і секвенцій зображень.

Ключова анімація

У пакеті Bstudio є і звичний таймлайн, схильний до ключеванию, підтримка прозорості і повнорозмірних секвенцій, а також інші ефективні фічі, необхідні для швидкої традиційної анімації.

Набір інструментів для малювання

З допомогою різноманітних кистей, пір’я і олівців, поліпшених інструментів виділення, історії та ін. можна створювати будь-яку анімацію з максимальною кількістю деталей.

Шари для більшого контролю

BSUITE

Завдяки ефективним мультислоям в Bpaint можна малювати, проводити різні маніпуляції із зображеннями, трансформації, що ніяк не позначиться на творчому процесі.

BPROD

Інструмент управління процесами

Нодовый менеджер управління процесами дозволяє художникам відтворити все, створене коли-небудь раніше, автоматизувати повторювані завдання, керувати історією і версионностью продукту на всьому протязі пайплайна.

Розширюваність і ефективність

Всі продукти Bsuite пов’язані з Bprod, який відповідає за ефективність і розширюваність в будь-який момент пайплайна. За допомогою модуля Bprod можна управляти системою зберігання даних, порядком іменування об’єктів, конвертацією зображень, виконанням сценаріїв, відтворенням чого-небудь створеного раніше.

Історія і версії

Крім того, Bprod працює з історією файлів, керуючи їх версіями. Вся робота програм прив’язана до командних файлів і консолі. Художники можуть коментувати зроблені зміни при кожному запуску Bprod, всі копії зберігаються у відповідній базі даних. При необхідності користувачі можуть отримати доступ, а також відтворити попередні версії файлів.

Візуальне програмування

BSUITE

Завдяки нодовой концепції Bprod поєднує всю потужність командного рядка і мова сценаріїв. Користувачі можуть легко автоматизувати виконання будь-яких завдань.

BVIEW

Програвання секвенцій

BSUITE

Bview є спеціалізованим плеєром для програвання зображень високого дозволу та секвенцій, дозволяючи художникам переглядати виконану роботу.

BMANAGER

Управління виробничим процесом

BSUITE

Ще одна фіча, обіцяє стати неймовірно корисною – Bmanager, завдяки якій менеджери та митці щодня будуть знати статус задачі протягом всього пайплайна.

BBANK

Управління ресурсами

BSUITE

Всі 3D-сцени, моделі, текстури, скрипти, анімації, зображення та інші дані інтегровані в Bbank, що дозволяє використовувати їх повторно у наступних проектах.

BFARM

Інструмент управління рендер-ферми

BSUITE

Bfarm покликаний ефективно розподіляти процес рендера, автоматично керуючи серверами і перетворюючи кожен комп’ютер студії в самостійну рендер-машину.

Читайте в нашій попередній статті про Substance Designer.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX

Журналіст: Альона

Джерело