Чому необхідно купувати софт: про безкоштовний сир або «за все треба платити»

243

Програму, як і будь-який продукт на ринку, потрібно купувати. Стаття простою доступною мовою розповідає про розплату за установку зламаного софту.

Практично кожен поважаючий себе російська людина гордо заявляє, що так чи інакше не збирається платити за гру/програму під будь-яким приводом: «Розробники не збідніють, якщо я не заплачу», «вони і так жирують за наш рахунок».

Ще часто чути твердження, що програміст – це не фах: мовляв, робочий – це професія, лікар – професія, а програміст – ні, тому що він не створює нічого матеріального. Значить, не варто йому і платити.

Глибока проблема розуміння

Люди можуть не розуміти, що працювати руками і головою – це не одне і теж. Програмування софта стомлює людину не менше, ніж готування їжі або тягання мішків з піском.


Фотографія Звичайний день програміста

Ще одна причина, чому люди не бажають купувати софт – це халява. Отримати щось за просто так – це бажання будь-якої людини. Але за словом «халява» може ховатися купа наслідків.

Ціна халяви

Відмовляючись купувати ліцензійний софт, ви намагаєтеся знайти зламану хакерами програму. І практично завжди можна знайти таку, от тільки ціна цієї альтернативи теж є, просто вона виражена в іншому еквіваленті.


Фотографія Всі люблять халяву

Ось деякі наслідки, до яких може призвести стрибка зламаних програм, від найшкідливіших до цілком серйозних.

 

Глюки і нестабільна робота

Встановлюючи «крякнуту» програму, будьте готові миритися з глюками, багами, битими проектами і постійними вильотами.


Фотографія Лад за лагом

Це трапляється досить часто зі зламаним професійним софтом. Хакери не можуть врахувати при зломі, до того ж палиці в колеса їм ставлять самі розробники, приховуючи в своєму коді пастки для хакерів.

Програма може повноцінно попрацювати деякий час, а потім почне давати збої при певних умовах. Саме дивне, це коли юзер звинувачує в цьому розробника, а не хакера, який зламав програму.

Якщо говорити про плюси зламаної програми, то він тільки один – подивитися її повні можливості і визначитися з покупкою.

Неприємні подарунки

Зі зламаної програмою ви можете отримати на додаток вірус або backdoor-скрипт.


Фотографія Всі ваші бази тепер наші

У кращому випадку ви просто заразіть свій комп’ютер і тимчасово втратите частини функціоналу, а в гіршому з допомогою вашого пристрою хакери зможуть атакувати великі банки, продавати нелегальний контент, ламати чужі системи або просто DDOS-ить по команді будь-який сайт.

Якщо зломщик «викрав» ваш обліковий запис і з допомогою неї промишляє свої брудні справи, відповідати доведеться вам: зрештою учетка ваша і нічия більше. Довести свою непричетність буде непросто!

На щастя, не всі хакери бачать своєю метою крадіжку чужих даних. «Хороші» зломщики допомагають спецслужбам в пошуку кіберзлочинців. Їх допомога важко переоцінити, вони потрібні в наш вік цифрової індустрії у зв’язку з зрослим рівнем тероризму. Є також хакери, які просто люблять щось ламати заради спортивного інтересу і пошуку дірок у програмі – неважливо, з яким софтом вони працюють, головне, що вони це роблять відносно нешкідливо.

А чи варта гра свічок

Мільйони комп’ютерів по всьому світу заражені троянами. Всі вони чекають свого часу для початку активності. Навіть антивірус не врятує, коли ви має намір ставите зламану гру або програму на свій комп’ютер.


Фотографія Скоріше ні

Якщо вам програма дуже потрібна, краще купіть її у розробника на офіційному сайті. Якщо вона занадто дорога, завжди можна знайти більш дешеву або безкоштовну альтернативу.

Але одне можна сказати з упевненістю – купуючи софт офіційно, ви не тільки не ризикуєте своєю безпекою, але і даєте розробнику мотивацію покращувати свій продукт.

Джерело: http://miranda.org.ua/