Chrome 95 виходить з обмеженнями на розмір куки і без підтримки ftp

78

Минулого місяця була представлена версія браузера chrome 94 з суперечливим інтерфейсом виявлення простоїв і virtualkeyboard. Браузер тепер отримує оновлення кожні чотири тижні, тому вже настала пора зустрічати нову версію. Користувачі отримають кілька змін, серед яких обмеження розміру файлів куки і видалення підтримки ftp.

Максимальний розмір кукі відтепер становить 4096 байт. Довжина кожного атрибута не може перевищувати 1024 байтів, в іншому випадку файли будуть відхилені. Раніше в chrome було обмеження в 4096 байт на весь рядок set-cookie. Тепер обмеження такі ж, як у firefox.

Покращили клієнт user-agent для виявлення різних версій windows. Раніше можна було розрізняти основні і другорядні версії компонентів windows, але вони не змінювалися в різних збірках windows 10 і навіть windows 11. У майбутньому для визначення версій windows буде застосовуватися windows.foundation.universalapicontract.

Була прибрана підтримка ftp. Chrome не підтримує зашифровані ftp-з’єднання, такі як ftps, і не підтримує проксі. Мало хто в наші дні користується ftp всередині браузера chrome, оскільки є окремі клієнти краще. В результаті google не бачить сенсу витрачати зусилля на підтримку непопулярної функціональності.

Також була прибрана підтримка url-адрес з іменами хостів, що не належать до ipv4, що закінчуються цифрами. Це робиться для безпеки і відповідно була оновлена специфікація url. Порушені будуть всього 0,0003% імен хостів.

Представлений новий інтерфейс прикладного програмування eyedropper. Сайти зможуть включити до свого складу інструмент для вибору користувальницької палітри кольорів. Тепер є інтеграція на рівні операційної системи з веб-додатками для створення нотаток. Покращено механізм аутентифікації платежів з метою посилення безпеки.

Веб-інтерфейс urlpattern надає підтримку зіставлення url-адрес при наданні рядка шаблону. Раніше для цього застосовувалися інші рішення на зразок бібліотеки javascript.

Розповсюдження браузера розпочнеться вночі в середу. Він повинен оновитися автоматично або можна оновити його вручну в розділі довідка>про google chrome. Chrome 96 вийде 16 листопада, а поки доступна версія в каналі розробників.