Експеримент nasa зі зміни траєкторії небезпечних для землі астероїдів стартує в листопаді

19

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (nasa) сша готується до реалізації місії в стилі голлівудського фільму «армагеддон», в якому відважні нафтовики врятували землю від зіткнення з астероїдом, змінивши траєкторію його польоту. На відміну від фільму, місія nasa не пов’язана з бурінням і ядерними бомбами, але вона також передбачає перевірку можливості контрольованої зміни траєкторії польоту астероїда.

Зображення: nasa

Місія dart, в рамках якої два супутники будуть спрямовані до складається з двох небесних тіл системі, почне реалізовуватися в листопаді цього року. Йдеться про систему, що складається з астероїда дідім (didimos), що має в поперечнику близько 780 метрів, і його 160-метрового супутника диморфа (dimorphos). Оскільки супутник більше схожий на потенційно небезпечні об’єкти для землі, саме він стане метою експерименту nasa.

Вчені мають намір перевірити можливість зміни траєкторії польоту диморфа, зіткнувши її з рукотворним апаратом, який рухається на швидкості близько 24 тис.км/ч. В результаті швидкість руху небесного тіла зміниться на частку відсотка, але це вплине на значну зміну періоду обігу. В ході експерименту вчені планують отримати дані, які можуть виявитися корисними в майбутньому, якщо виникне реальна необхідність відхилення астероїдів.

В рамках місії dart будуть використовуватися два космічні апарати під назвою light italian cubesat for imagine asteroids (luciacube), робота над якими була завершена кілька днів тому. Запуск супутників у космос запланований на 23 листопада. Вони відправляться в космічний простір на ракеті-носії spacex falcon 9, яку запустять з майданчика військово-повітряної бази ванденберг в південній каліфорнії.