Фільми та серіали з 20 по 31 грудня

309

Настав час поговорити про передноворічних прем’єрах грудня. Чим порадують нас зарубіжні та вітчизняні кінематографісти в ці передсвяткові дні? Любителі кіно чекали на цей тиждень з превеликим нетерпінням, але, як виявилося, з хорошими фільмами в ці дні буде самий справжній «напряг». І якщо б не серіали… загалом, про все по порядку.

Графік виходу фільмів і серіалів з 20 по 31 грудня

Із зарубіжних кінопрем’єр на заході безроздільно пануватиме в ці дні «Бамблбі», який у нас до цього часу вже відійде на другий і навіть на третій план. У нас же подивитися буде, відверто кажучи, нічого. Крім, звичайно, вже порядком набили оскому ургантово-светлаковских «Ялинок» і почали порядком приїдатися ще років п’ять-шість тому мультиплікаційних богатирських хронік. Перед Новим роком адже полювання чогось реально новенького. Нам же знову і знову підсовують все ті ж пики, тільки в дещо іншому ракурсі.

Але спочатку про західних прем’єри, деякі з яких, наприклад, анимешка «Віднесені примарами», вже зовсім сто років як не прем’єри. З них в останню декаду минулого року вітчизняні прокатники приготували для нас наступний злиденний набір:

 • Вихователька – драма, у гол. ролях Меггі Джилленхол, Паркер Севак, Ато Блэнксон-Вуд, Гаель Гарсіа Берналь і ін. (США).
 • Пампушка – мюзикл, драма, комедія, у гол. ролях: Дженніфер Еністон, Одейя Раш, Медді Баиллио, Даніель МакДональд та ін (США).
 • Людина, місце, час і знову людина – трилер, у гол. ролях Чан Гин-сік, Сон-джэ, Рю Син-бом, Міна Фудзі та ін (Південна Корея).
 • Віднесені примарами – аніме, мультфільм, фентезі, пригоди, сімейний (Японія).
 • Любов і інший зоопарк – мелодрама, комедія, у гол. ролях Фелікс Моати, Летиція Дош, Марина Фоис, Кріста Тере та ін. (Франція, Бельгія)
 • Клод Моне: Магія води і світла – документальний (Італія).

Наші фільми, хоч все наскрізь і сиквели але хоч реально є прем’єрами, вперше вийшли на екран. Не порівняти з запропонованим нам заокеанським протухлим списком:

 • Ялинки Останні – комедія, у гол. ролях: Іван Ургант, Сергій Свєтлаков, Олена Яковлєва, Дмитро Нагієв та ін.
 • Три богатиря і Спадкоємиця престолу – мультфільм, пригоди, сімейний, озвучка: Михайло Черняк, Сергій Маковецький, Валерій Соловйов, Дмитро Биковський-Ромашов та ін.
 • Поліцейський з Рубльовки. Новорічний свавілля – комедія, у гол. ролях Олександр Петров, Сергій Бурунов, Роман Попов, Олександра Бортич та ін.

І по-справжньому нас у ці передноворічні дні порадують лише діячі в галузі телебачення. Вони представляють нашій увазі цілих 7 нових сезонів, з яких 3 є стартовими:

 • Троє внизу. Прем’єра. 21.12 2018. (США).
 • Диаблеро. Прем’єра. 21.12.2018. (США).
 • Пташиний короб. Прем’єра. 21.12.2018. (США).
 • Втікачі. 2 сезон. 21.12. 2018. Hulu (США).
 • Леттеркенни. 6 сезон. 25.12.2018. CraveTV (Канада).
 • Чорне дзеркало. 5 сезон. 28. 12. 2018. Channel 4. (Англія).
 • Орвіл. 2 сезон. 30. 12. 2018. FOX (США).

Ну а тепер злегка поостынем від радості і розглянемо все запропоноване уважніше.

Короткий огляд західних кінопрем’єр

Тут навіть виділити нічого. Важко на тлі всього запропонованого «добра» виглядає лише повнометражна анимешка «Віднесені примарами». І все б нічого, та тільки вперше вона вийшла на екрани у далекому 2001 році, коли дідусь Боря Єльцин ще живий був.

До речі, прем’єра її відбувалася й у нас. Прокатник «Централ Партнершип» непогано прокатав в Росії цю стрічку під Новий 2002 рік. І ось, через 16 років, вирішили повторити цей подвиг ділки з «Піонера». Щось підказує, що успіх стрічки буде, м’яко кажучи, не дуже.

Прокатників можна зрозуміти. Ніхто не взявся випускати якісь дорогі стрічки у нас в Росії, оскільки всі касові збори підуть у будь-якому випадку «Трьох богатирів», «Ялинок» та «новорічного «міліцейському» з рубльовки».

Але, оглянути пропоноване все одно необхідно. Отже, приступимо!

Вихователька

Режисер Сара Коланджело. Рейтинг IMDb 6.8.

Можна сміливо сказати, що фільм є якоюсь «драмою про драмі». Якщо ти одержима поезією й душі в ній не чаешь, то це ще не означає, що потрібно щосили направляти по цій стезі свого бідного синочка. Навіть якщо у нього є талант до віршування» це ще не привід відривати дитя від життя, однолітків і світу в цілому.

Якщо дитина добре вміє смажити картоплю, це не означає, що він природжений кухар. Якщо дитина швидко бігає, це не означає, що він обов’язково – великий спортсмен. А якщо у мене син надовго вміє затримувати дихання, так я що, повинен його в космонавти чи підводники віддати?

Нісенітниця, та й тільки. Може, все-таки, слід спочатку виховати дитину без упереджень, а потім дозволити йому вибрати собі шлях самому? Шкода, що батьки впевнені в тому, що саме вони «знають краще» що дитині потрібно. А бідному нащадкові потім майся все життя на ненависній роботі, займаючись нелюбимою справою, а, часом, ще і живучи з нелюбом людиною…

Єдина радість, подивитися на героїню серіалу «Двійка». Правда, тут вона свої «принади» не показує, але грає гідно. Як, в принципі, і в «Двійці» з показом «принад».

Пампушка

Режисер Енн Флетчер. Рейтинг IMDb 7.0.

У екс-королеви краси підростає дочка, яка теж не проти взяти участь у щорічному конкурсі краси «Міс Волошка». Тільки пропорціями дочка не вийшла. Але пишнотіла дівчина ні в яку не хоче зупинятися і пре напролом. А за нею, як не дивно, підтягуються й інші «полняшки-красуні», які теж бажають взяти участь у конкурсі.

Фільм наївний за своєю суттю. Хочеш бути красунею – пильнуй фігуру. Інакше подіум конкурсу королеви краси тобі буде недоступний. Незалежно від того, присудять в цьому фільмі полняшке почесне місце чи ні, розслаблятися, на жаль, не варто. Така реальність!

Людина, місце, час і людина знову

Режисер Кім Кі Дук.

Сувора інтерпретація фільму «Міський мисливець» 1992-го року випуску з Джекі Чаном у головній ролі. Тільки якщо там була комедія, а люд вирушив у плавання на туристичному лайнері, той комедією тут і не пахне, а відпочиваючі вирушили в тур на старому військовому крейсері.

Будемо дивитися, що нам цього разу запропонують південнокорейські кінематографісти. А ми знаємо, що вони можуть здивувати. Наприклад, як у випадку з «Поїздом в Пусан»…

Віднесені примарами

Режисер Хаяо Міядзакі. Рейтинг IMDb 8.6.

Ре-реліз прокатника «Піонер» повнометражного аніме неперевершеного майстра Хаяо Міядзакі, який отримав «Оскар» від академії кінематографічних мистецтв, Золотий Сатурн від академії наукової фантастики і Золотого ведмедя від Берлінського кінофестивалю.

Дане аніме, безумовно, варто того, щоб його час від часу переглядати. Але пропонувати його переглядати на великому екрані і за гроші… Таке оцінять небагато.

Любов і інший зоопарк

Режисер Антоні Кордье

Коли сімейка у тебе – не дуже, повертатися в неї не дуже тягне. Ось і Гаспару чудово живеться далеко від навіженого сімейства. Але пожити спокійно навряд чи дадуть. У папіка-бабія – чергова весілля, а тому, хочеш-не хочеш, доведеться бути присутнім

Гаспар вистачає з собою ексцентричну бабеху, щоб родичів позлити, і вперед. Але, як показує стрічка, навіть у такій «отчий» будинок, часом, буває дуже корисно повернутися.

Клод Моне: Магія води і світла

Режисер Джовані Троило. Рейтинг IMDb 7.0.

Що змусило прокатника «НеваФильм Emotion» сподіватися на успіх у російському прокаті в передноворічні свята саме цієї стрічки? Напевно, тільки мізерна ціна прокату цієї стрічки.

Навряд чи кому-то напередодні Нового року буде цікаво дізнатися про те, хто з’явився законодавцем основ напрямку імпресіонізму в образотворчому мистецтві. Але, між тим, трейлер має право бути присутнім…

Огляд передноворічних прем’єр від вітчизняних кінематографістів

Тільки у нас в країні для того, щоб дізнатися, що чекає нас до Нового року в кінотеатрах, достатньо згадати те, що нас чекало в цих кінотеатрах перед минулим Новим роком. А чекали нас в тому році «Ялинки» і «Богатирі». А значить і в цьому році нас також будуть чекати «Ялинки» і «Богатирі». Ну а якщо ще щось додадуть, то тут вже взагалі бенкет буде!

Так що, шановні кіноглядачі, нічого нового наша вітчизняна кіноіндустрія за рік придумати так і не змогла. А при всьому тому, що в бібліотеках полиці ломляться від гідних творів, абсолютно незрозуміло чому наші діячі мистецтва зациклюються на якийсь третьосортної гидоти. Їм що, лінь до бібліотеки дійти?

Так ні ж! Їм читати лінь! Завжди легше відсебеньки видати, ніж переказувати вже написане Це ми ще зі шкільних уроків літератури знаємо! А тому знову, скриплячи зубами, йдемо і дивимося. Вибору-то нам все одно не залишили.

Останні Ялинки

Режисери: Тимур Бекмамбетов, Єгор Баранов, Ганна Пармас, Олександр Котт.

Навіть за назвою видно, що самих кінодіячів вже дістали ці одвічні, наївні і незрозумілі передноворічні Ургант зі Свєтлаковим. Як показує КиноПоисковая статистика, кращим досягненням «Ялинок» за всю їх історію був рейтинг 7.1, якого виявився гідний самий перший фільм своєрідною «франшизи» 2011-го року випуску.

Самим стремним виявилася версія 2016-го року, скотилася в червоний сектор, до 4.8. У 2014 році на хвилі уявного успіху паралельно з ургантово-светлаковскими запустили в прокат і «Ялинки кошлаті, ледве дотягнули до 5. Та й Ургант зі Свєтлаковим навіть до 6 не дотягли. Все говорило про те, що вже тоді була пора зав’язувати.

Але, як у нас в країні завжди буває, хороша мисля приходить опосля…

Три богатиря і Спадкоємиця престолу

Режисер Костянтин Бронзіт

Цього разу трьом богатирям і вже порядком доволі набридлому зі своїми кривляньями коню Юлію належить супроводжувати принцесу з Царгорода, де та «отримує освіту», в Київ. Дасться їм це подорож нелегко, особливо якщо врахувати, що за принцесою полюють зловмисники на чолі з… Коротше, дивимося трейлер.

Поліцейський з Рубльовки. Новорічний беззаконня

Режисер Ілля Куликов.

Серіальний «міліцейський» з телевізора неспішно сповз на кіноекрани. Таке «передноворічне сповзання» здалося діячам з телеканалу ТНТ досить підходящим для того, щоб зробити касу на «передноворічному бумі». Особливо якщо вважати, що конкурентів, за винятком набили оскому «Ялинок» та «Богатирів», у них зовсім не буде.

Як пройде прем’єра роздутою серії однойменного серіалу, сползшей в кінотеатри з телевізора, покаже час. Ну а нам, поки місць, показали її трейлер.

Серіали – наше передноворічне порятунок!

І, нарешті, дісталися до самого гідного на цьому тижні. Це той випадок, коли всю світову кіноіндустрію вивозять на своїх плечах серіали. І гідних з них на цьому тижні буде маса. При всьому тому, що під час передноворічного тижня стартують чергові сезони «Чорного дзеркала» і «Орвілла», нас чекають і ще кілька прем’єр, трейлери яких ми з задоволенням засмотрим.

Троє внизу

Прем’єра. 21 грудня, п’ятниця.

Жанри: мультфільм, бойовик, пригоди, фентезі.

Телеканал Netflix (США).

Почнемо з прем’єри видовищного 3D мульта. Історія крутиться навколо двох інопланетян, чия батьківщина (тобто – рідна планета), м’яко кажучи, в небезпеці. Саме звідти забирають ноги двоє інопланетян з охоронцем, за сумісництвом, як виявилося, майстром мімікрії.

Але їх корабель пошкоджений і для його лагодження вони змушені зробити посадку на нашій планеті. На ремонт потрібно час, і, щоб їх не розкусили, хлопцям доводиться видавати себе за місцевих підлітків, а грозному воителю – за дідуся з паличкою. Ось такий поворот…

Диаблеро

Прем’єра. 21 грудня, п’ятниця.

Жанри: жахи, трилер, містика.

Телеканал Netflix (Мексика).

Студія Netflix проспонсорувала своєрідний малобюджетний мексиканський «недосиквел» помісі «Еша проти сил зла» та «Надприродного». Тут розбірками з потойбічного світу буде керувати священик Раміро Вентура (не плутати з Ейс Вентурой), а допомагати в цьому корисному занятті йому будуть мисливці на демонів і дослідник аномальних явищ.

Пташиний короб

Прем’єра. 21 грудня, п’ятниця.

Жанри: жахи, фантастика, трилер, драма.

Телеканал Netflix (США).

Не встиг народ отямитися від «Привид будинку на пагорбі», як Netflix знову йде в пугательную атаку. І цього разу вона більше фантастична, ніж містична.

Відразу всі зрячі люди починають сходити з розуму і впадати в сказ, вбиваючи всіх і вся на своєму шляху. Єдиний шанс не звихнутися як решта – це не дивитися. Мати одиначка, зав’язавши очі шарфиком собі і своїм дітям, відправляється на пошуки тих, що вижили. Буде важкувато з зав’язаними-то очима. Але хто сказав, що вижити при Кінці світу буде легко?

Ідея дуже скидається на «Мобільник» Стівена Кінга. Тільки там все було зав’язано на слух. Не можна слухати те, про що хоче сказати тобі дзвонить смартфон. А тут все зав’язано на зорі. Не можна бачити те, що постає перед твоїм поглядом. Як-то так. Сподіваємося, розв’язка тут буде цікавіше, ніж в ідіотською кіноверсії шедевра майстра жахів.

Втікачі

2 сезон. 21 грудня, п’ятниця.

Жанри: фантастика, бойовик, драма, трилер.

Телеканал Hulu (США). Рейтинг IMDb 7.2, КП 6.5.

Історія про те, як кілька підлітків дізнаються страшну таємницю своїх батьків, що представляють з себе якийсь дивний сектантський клуб, мала-таки своє продовження. Діти, до речі сказати, наділені надприродними здібностями, зненавиділи батьків за те, що ті приносили в жертву підлітків і вирішили дати від них драла.

Серіал не здобув особливої любові у глядачів, але діячі телеканалу Hulu вирішили продовжити на свій страх і ризик.

Перший сезон показувався на рубежі 2017 і 2018 років і серії виходили по одній в тиждень. Цього разу телеканал вирішив підігріти рейтинг тим, що буде показувати серії кожен день, за винятком 1 січня. Зате 22, в суботу, канал покаже відразу дві серії поспіль. Остання, 13-я серія сезону побачить світ 2-го січня.

Леттеркенни

6 сезон. 25 грудня, вівторок.

Жанр: комедія.

Телеканал CraveTV (Канада). Рейтинг IMDb 8.2.

Незважаючи на те, що перший сезон комедійної історії про те, як двоє сільських хлопців щосили намагаються захистити своє містечко Леттеркении від насувається на нього урбанізації, вийшов в 2016 році, світ побачило вже цілих 6 сезонів цього забавного серіалу.

Плюс серіалу в тому, що всі 6 серій кожного сезону виходять в один день і досить часто., щоб глядач не встигав забути про те, що було в попередньому сезоні.

А це для рейтингів – дорогого коштує!

Чорне дзеркало

5 сезон. 28 грудня, п’ятниця.

Жанри: фантастика, трилер, драма, пригоди.

Телеканал Netflix (США). Рейтинг IMDb 8.9, КП 8.5.

Ще один серіал, гідний пошани не тільки з огляду на високих рейтингів, але й через те, що всі серії виходять відразу. Цього разу нам обіцяють історії ще жутчее і цікавіше. І, до речі сказати, ще интерактивнее. Достовірно відомо, що одна з серій (як мінімум) нинішнього сезону буде інтерактивною. Тобто, глядач під час онлайн перегляду буде здатна сама впливати на розв’язку сюжету. Подивимося, що з цього вийде. Перший досвід, який використовував Стівен Содерберг у своїй «Мозаїці», виявився невдалим. Але у Netflix на всі свої ідеї.

До речі сказати, в одній із серій точно зніметься Майлі Сайрус. Як знати, може навіть це буде перша серія, виходить під звучною назвою «Бармаглот»!

Плачевно, але трейлери до цього серіалу Netflix заздалегідь не випускає. Підігріває інтерес. Нічого, обійдемося. Благо, чекати залишилося недовго.

Орвіл

2 сезон. 30 грудня, неділя.

Жанри: фантастика, пригоди, комедія.

Телеканал FOX (США). Рейтинг IMDb 7.9, КП 7.1.

Хтось буде сміятися, але пародія на Стартрек в рейтингах Кинопоиск та IMDb стоїть вище, ніж новий серіал по всесвіту – «Звездеый шлях: Діскавері». Прем’єри обох відбулися на рубежі 2017 і 2018-го, і з самого початку «Орвілл» захопив впевнене лідерство. Лідирує він і зараз.

Знято хоч і не так высокобюджетно, але цікавіше втричі. Безглуздий зарозуміла сюжет «Діскавері» явно не всмак кіноглядачеві. Чому були затребувані «Вояджер» і «Нове покоління»? Та тому що були простими і не лізли в наукові нетрі. Замість цього вони були насичені дією і мали простий і цікавий сюжет.

Що ми і маємо в «Орвилле».

Ось таке цікаве завершення поточного кінороку! Спасибі серіалів, а то б взагалі дивитися нема чого було. А ми з вами прощаємось до нового, тепер вже післяноворічного графіка прем’єр. Приємного передноворічного настрою і… Побільше класних фільмів!

Хоча б, якщо не в кінотеатрах, так хоч в мережі…