Фінальні характеристики і продуктивність бюджетної radeon rx 6600 стали відомі до анонса

14

Майнери, напівпровідниковий криза і коронавірус. Всі ці три фактори стали справжнім випробуванням для нервової системи геймерів. Неясно, яка з причин завдала найбільшого удару по наших гаманцях, але в поточному поколінні виробники відеокарт явно не мають наміру радувати нас низькими цінами. Врахуйте, що ми говоримо навіть не про те неподобстві, що діється в роздробі, коли geforce rtx 3060 продається за 1000 доларів. Ні, ми про офіційне ціноутворення. Справа в тому, що самим недорогим графічним чіпом в лінійці nvidia став geforce rtx 3060 за 329 доларів, а amd нічого дешевше radeon rx 6600 xt за 379 не пропонує. Навіть якщо порівняти це з поколінням попереднім, яке не славилося демократичними розцінками, то у нас без сумніву найгірший рік і найдорожча лінійка відеокарт в історії.

Проблема в тому, що обидві компанії навідріз відмовляються випускати на ринок ігрові відеокарти за 200-250 доларів. Сюди ідеально вписалася б geforce rtx 3050 ti, але nvidia воліє продати нам geforce rtx 3090 super за 2000 доларів для ентузіастів, замість випуску масового продукту для мільйонів геймерів. Можливо, вся справа в нестачі gpu або в простому бажанні заробити побільше грошей. Низьких цін очікували від amd, ось тільки radeon rx 6600 xt виявилася ще дорожче geforce rtx 3060. Можливо, стан справ врятує нова radeon rx 6600, характеристики якої сьогодні потрапили в мережу.

Раніше вже ходили чутки, що новий графічний чіп буде копіювати вийшла для ноутбуків radeon rx 6600m. Це означає, що замість 2042 потокових процесорів на старшому gpu ми отримаємо всього 1792. Підтвердилися і 8 гб відеопам’яті, а наднизький показник споживання порадує власників бюджетних блоків живлення, оскільки відеокарта зажадає скромні 132 вт, або на 28 вт менше, ніж у старшої моделі. На 315 мгц знижена тактова частота, ну а оцінити реальну продуктивність новинки можна на офіційних скріншотах.

Відповідно до думки amd, в звичайних іграх в дозволі 1080р ми отримаємо повний паритет з geforce rtx 3060. У шутерах остання виривається вперед на 5%, а в трасуванні променів radeon rx 6600 демонструє гнітючі показники. І ось тепер все зводиться до того, скільки за новинку попросить amd, і скільки вона в реальності буде коштувати в магазинах. Якщо офіційна ціна зупиниться на позначці в 300 доларів, а в роздріб купити таку карту можна буде до 45 000 рублів, то геймери можуть починати святкувати вже прямо зараз. Але в реальності все може бути куди менш оптимістично.