Firefox 92-нова версія популярного браузера

15

Випущений firefox 92-чергова версія популярного браузера.

Firefox 92 не дуже велике оновлення, яке включає ряд внутрішніх поліпшень і виправлень. У загальному і цілому, це оновлення спрямоване на підвищення загальної якості роботи браузера і поліпшення підтримки нових веб-технологій.

Що нового в firefox 92

  • покращено автоматичне оновлення з’єднання з http до https. Це коли користувач звертається до ресурсу по незахищеному http, а firefox намагається отримати доступ по захищеному https. У цій версії може бути використаний https rr як заголовок alt-svc.
  • зроблені зміни для реалізації підтримки повнодіапазонного рівня кольору при відтворенні відео.
  • перероблені сторінки з інформацією про помилки сертифікатів.
  • проведена реструктуризація управління пам’яттю при обробці javascript. Ці заходи спрямовані на підвищення швидкості обробки коду і зниження споживання пам’яті.
  • виправлені проблеми, що призводять до зниження продуктивності при використанні програм читання з екрану та інших інструментів доступності (для людей з обмеженими можливостями).
  • виправлена проблема продуктивності, при якій відкрите попередження на одній вкладці знижувало продуктивність на інших.

про підтримку avif. варто відзначити що підтримка формату графічних зображень avif (побудований на основі відеокодека av1), яка повинна була увійти в firefox 92, поки відключена. Справа у виявлених помилках, які не вдалося виправити до запланованого релізу. Користувач сам може активувати підтримку avif через прапор image.avif.enabled.

У firefox 92 зроблені зміни, що стосуються веб-розробників, і виправлені помилки, в тому числі, що стосуються безпеки браузера. З нововведеннями в підтримці веб-технологій можна ознайомитися на спеціальній сторінці сайту mdn web docs.