Флагманська geforce rtx 3090 ti може отримати 10752 ядра cuda, інтерфейс pcie 5.0 і цінник в $1499

7

Не так давно з’явилися чутки щодо планів nvidia з випуску нових моделей графічних адаптерів в осяжному майбутньому продовжують обростати новими даними: так, слідом за інформацією, що відкриває завісу таємниці над характеристиками доступної відеокарти geforce rtx 2060, яка отримає подвоєний обсяг відеопам’яті, рівний 12 гбайт, а також прийнятний цінник в $300, в мережі з’явилася нова порція даних, що стосуються технічних характеристик і вартості нового флагмана від «зеленої команди».

Джерело зображення: videocardz

Як повідомляє ресурс wccftech з посиланням на сайт videocardz, вже через кілька місяців nvidia має намір явити світу свою нову топову модель geforce rtx 3090 з суфіксом «ti», а не «super», як передбачалося раніше, що в теорії підкреслить «преміальність» відеокарти: новий флагман лінійки буде заснований на «повновагому» графічному процесорі ga102 з 10752 cuda-ядрами «на борту».

Крім того, нова модель обзаведеться 24 гбайт відеопам’яті типу gddr6x з ефективною частотою 21 ггц, що, ймовірно, призведе до більшого нагрівання і змусить розмістити чіпи пам’яті з одного боку: як повідомляється, новинку оснастять модулями пам’яті подвоєного обсягу — по 2 гбайт для одного чіпа.

Крім цього, йдеться про ймовірне оснащення нового флагмана інтерфейсом pcie версії 5.0, що буде вельми до речі на тлі швидкого виходу настільних процесорів intel 12-го покоління, і абсолютно новим роз’ємом додаткового живлення, відповідним новим стандартам і задовольняє потреби новинки, рівень tdp якої цілком може досягти значення в 450 вт.

Що стосується ціни новинки, то, на думку джерела, виходячи з не надто значущих поліпшень в порівнянні з rtx 3090, рекомендована вартість нової топової моделі зупиниться на позначці в $1499, що дорівнює ціннику поточного флагмана. Втім, на тлі ситуації, що склалася на ринку графічних адаптерів реальна ціна новинки може разючим чином відрізнятися.

Очікується, що дебют флагманської nvidia geforce rtx 3090 ti, так само як і geforce rtx 2060 12 гбайт і geforce rtx 3070 ti 16 гбайт, відбудеться в січні наступного року.