Хочете знімати екстремальні трюки? тримайте поради для початківців

16

Популярність роликів з активними видами спорту стрімко зростає. Кожен бачить в цьому свою вигоду: блогери отримують перегляди, а глядачі — емоції і натхнення. Розбираємося, як стати шибайголовою і почати записувати екстремальний контент.

Екстрим

Кажуть, що енергетик red bull став найбільш продаваним у світі завдяки тому, що бренд вкладає валізи грошей в екстремальні види спорту. Фрірайди велосипедистів, стрибки з обривів і серфінг в негоду збирають мільйони переглядів на youtube. Не дивно, що і глядачам хочеться спробувати щось подібне. Але як і на що знімати? даємо кілька технічних порад.

На що знімати?

Якщо хочете красиво відобразити технічно складні ролики, то без професійної 4k-камери не обійтися. Однак вартість такого пристрою занадто висока, та й навряд чи ви відразу зможете з ним впоратися.

Важливий пункт-стабілізація картинки. Без неї не вийде зняти якісне динамічне відео. Щоб відобразити стрибки, їзду на велосипеді, біг і будь-які інші види активності, можна використовувати зовнішній оптичний стабілізатор або відразу придбати пристрій, де функція буде вбудованою. Оптимальний вибір для новачків-смартфон з якісною камерою.

Зараз на ринку багато смартфонів, здатних видати якісну картинку. Скажімо, vivo v21 оснащений оптичною стабілізацією у фронтальній і основній камері. Крім того, смартфон вміє записувати відео з двох камер разом. Завдяки цьому можна одночасно знімати себе і оточення. Зручно, якщо у вас екстремальний контент, де важливі емоції оператора.

Запис звуку і освітлення

Найбільш точно передає звук зовнішній мікрофон, який кріпиться до камери або людині. Однак екстремальному контенту рідко потрібно голосовий супровід, а звук потрібен скоріше для фіксації відчуттів або технічних подробиць. На початкових етапах блогеру буде достатньо мікрофона, вбудованого в камеру або смартфон.

Найчастіше зйомки відбуваються вдень на вулиці, тому додаткові джерела світла не потрібні. Однак якщо ви плануєте займатися нічним паркуром, фрірайдом або іншим видом спорту, що передбачає вечірні тренування, варто докупити кілька аксесуарів.

Якщо відео записується на окремих майданчиках, обзаведіться парою переносних софтбоксів. В інших випадках на допомогу прийде ліхтарик, який кріпиться до людини. Нарешті, щоб на гаджет влізли всі відео — придбайте гаджет з розширюваною пам’яттю. Наприклад, штатні 256 гігабайт на vivo v21 можна розширити ще на 1 терабайт — за рахунок картки пам’яті.