Ігровий движок вибрати: Unity, UDK або CryENGINE?

323

У статті розглядаються характерні особливості трьох найпотужніших ігрових движків: Unity, UDK та CryENGINE.

Багато хто з нас, вражені існуючим досвідом розробників, мріють створити власну гру. Але перед тим як почати її розробляти, необхідно визначитися з ігровим движком, яких існує декілька. У цій статті ми коротко розглянемо 3 потужних і дуже популярних ігрових движка, і, порівнявши їх можливості, ви зможете вибрати для себе найбільш підходящий.

За останнім часом розробники зробили доступними для широкого використання багато потужні ігрові движки, даючи тим самим незалежним розробникам можливість відтворити гри з їх мрій. Найпопулярніші ігрові движки – Unity, UDK та Cry ENGINE. Всі вони є найбільш потужними ігровими движками, з характерними сильними сторонами. Для початку визначіться, чи буде ваш проект шутером від першої особи (FPS), 2D або 3D мобільною грою або володіти казково красивою графікою?

Крім цього необхідно розглянути різні ліцензійні пропозиції розробників, найбільш відповідні вашому бюджету. Всі три ігрових движка розповсюджуються безкоштовно, але на випадок релізу гри існують такі оплачувані вами явища як ліцензійний збір або авторська винагорода.

Ігровий движок вибрати: Unity, UDK або CryENGINE?

Unity

Unity – ігровий движок з широким спектром можливостей, зручним і дружньо налаштованим інтерфейсом. Вся сіль полягає в мультиплатформенність, що означає легке і швидке портування ігор під такі платформи, як Android, iOS, Windows Phone 8 і BlackBerry, роблячи движок пріоритетним при виборі ПЗ для розробки ігор під мобільні додатки. Крім цього, за допомогою Unity можна також розробляти ігри для PS 3, Xbox360, Wii U і веб-браузерів.

Unity легко «читає» ассеты з таких 3D-редакторів, як Maya 3D, 3Ds Max, Softimage, CINEMA 4D, Blender тощо, що означає відсутність проблем з читанням різних форматів. А після недавнього релізу Unity 4.3 також може працювати з 2D-графікою, підтримуючи спрайт і 2D-фізику, завдяки чому з допомогою движка можна також створювати графіку для 2D-ігор.

І, хоча, Unity легко інтегрується з практично будь-яким 3D-редактором, його графічний редактор може виконувати вельми обмежений ряд операцій. У середовищі Unity можна моделювати, виняток становить базова робота з примітивами, таким чином, весь контент необхідно створювати з допомогою стороннього 3D-редактора. Однак у движка є велика бібліотека об’єктів, які можна купити або завантажити (вартість ассетов встановлюють їх автори).

Існує дві версії Unity: безкоштовна і Pro. Pro-версія движка коштує $1,500 або $75 помісячно. Вона істотно відрізняється від безкоштовної версії Unity, має освітлення типу global, можливість render-to-texture, IK-риги Mecanim та ін. Безкоштовна версія Unity щедро постачає контент вотермарками, позбавитися від яких неможливо. Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті Unity.

Ігровий движок вибрати: Unity, UDK або CryENGINE?

UDK
Unreal Development Kit або UDK – безкоштовна версія движка Unreal Engine 3, написаного Epic Games, який використовується для розробки багатьох ігор класу ААА, включаючи шутер Gears of War. Цей движок володіє високими графічними можливостями і може також використовуватися для розробки мобільних ігор. У UDK, на відміну від Unity, є свій власний потужний інструмент для дизайну ігрових рівнів безпосередньо у самому движку.

Головним чином Unreal Engine розроблявся для створення FPS. Саме завдяки старій версії движка ми змогли пограти в першу версію Unreal, зараз же движок використовується для створення ігор різноманітного жанру, RPG в тому числі. У Unreal є свій скриптова об’єктно-орієнтована мова програмування, схожий на Java або C++. Повний список ігор, створених на Unreal Engine 3, можна подивитися в шоукейсе UDK.

UDK, як і Unity, працює з різними платформами, включаючи iOS, Android, Windows Phone 8, Xbox360, PS 3, Playstation Vita і Wii U.

Як і у випадку з Unity платити за UDK ви будете лише у разі релізу гри. Незважаючи на це незалежні розробники, які сидять на UDK, можуть використовувати більш гнучкий підхід, не вимагає серйозних вкладень на початкових етапах розробки. На момент видання гри ви повинні будете заплатити ліцензійний збір у розмірі $99. Також, якщо виручена за гру прибуток перевищить $50,000, вам доведеться заплатити від неї 25%, що складе авторську винагороду розробників. Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті UDK.

Ігровий движок вибрати: Unity, UDK або CryENGINE?

CryENGINE
CryENGINE – неймовірно потужний движок, розроблений компанією Crytek, і вперше представлений у першій частині Far Cry. За допомогою цього повзунка можна створювати ігри під ПК і консолі, включаючи PS4 і Xbox One. Графічні особливості CryENGINE значно перевершують можливості перших двох движків, оскільки включають артхаусний світло, реалістичну фізику, просунуту систему анімації та ін. CryENGINE використовувався для розробки Ryse: Son of Rome. Цей движок, як і UDK, дуже інтуїтивний і володіє потужними можливостями для дизайну рівнів.

Незважаючи на те, що CryENGINE вважається самим потужним двигуном з усіх трьох, вам доведеться витратити якийсь час, щоб розібратися в ньому, це може виявитися досить складним, якщо ви не мали досвіду роботи з ігровими движками. Якщо ви не хочете, щоб якість графіки у вашій грі було на рівні Crysis 3 або Ryse: Son of Rome, тоді варто зробити вибір на користь більш дружньо налаштованого движка.

Незважаючи на те, що на сайті CryENGINE немає інформації щодо ліцензійних зборів, існує безкоштовна версія CryENGINE для некомерційного використання, така ж, як у UDK і Unity. Якщо ви хочете дізнатися про порядок цін на движок, вам необхідно зв’язатися з CryEngine, надавши їм деталі щодо гри і цільової платформи.

Так що ж підійде мені?

Всі три ігрових движка є надзвичайно потужним інструментом. У той час як Unity більше підходить для мобільних 2D і 3D-ігор, UDK, володіючи унікальним скриптовою мовою програмування, ідеально підходить для створення FPS-шутер, а CryENGIN, адапированный під платформи наступного покоління, має приголомшливі графічні можливості і, тільки ви самі можете вирішити, що ж краще підходити вам для вирішення існуючих завдань. Сподіваємося, що цей пост був інформативним і допоміг вам зробити правильний вибір, сфокусувавшись на самої цікавої частини – розробці. Якщо ви все ще сумніваєтеся – поюзайте всі три движка.

Журналіст: Альона