Інтервю з 3D-художницею Летицією Ренальдо

211

Летиція Ренальдо, CG-художниця з Бразилії, чиї роботи вражають емоційною глибиною, погодилася поділитися досвідом і відповісти на кілька питань.

Одного побіжного погляду на ваші роботи достатньо, щоб відчути їх психологічну насиченість. Особи ваших персонажів настільки сильно передають внутрішні переживання, що мимоволі починаєш замислюватися над історією кожного з них. Як досягти такого ефекту? Ви черпаєте натхнення з якихось особистих спостережень або чогось ще?

Само собою, мені дуже допомагає мій «особистий споглядальний досвід», але, крім цього, я часто надихаюся роботами інших художників. Більшість моїх персонажів зроблені саме під враженням від їх творінь. При створенні 3D-персонажа я завжди починаю скульптинг з особи і лише потім переходжу до іншим частинам тіла. Для мене дуже важливо ретельно опрацювати вираз і міміку, щоб передати емоційний настрій всієї роботи в цілому. Час від часу я отдаляю персонажа, щоб оглянути його здалеку. Дуже часто, працюючи над якимось одним місцем, ми зациклюємося на ньому, і тоді з нашої уваги вислизає картинка в цілому. Коли я моделю мультяшних персонажів, то приділяю багато часу поз і жестів, так як тут вони відіграють особливо важливу роль.

Інтервю з 3D-художницею Летицією Ренальдо

Вам притаманний особливий стиль, який відрізняє вас від інших 3D-художників. Можете це якось прокоментувати? Вам довелося довго його виробляти чи це вийшло само собою?

Ще коли я тільки починала занурюватися в світ 3D, мені вже хотілося створювати реалістичні сцени, відображати реальність в міміці моїх персонажів. Пізніше я помітила, що мені набагато цікавіше стилізувати всю сцену цілком, а не просто одного персонажа. Так можна розповісти цілу історію.

Я починаю текстурувати, малюючи по моделі. Подгружаю в сцену картинки з невеликою розмитістю або з різні типи змішування шарів, щоб додати більше інформації. Зазвичай перед тим, як приступити безпосередньо до текстуруванню, я висвітлюю сцену, щоб розуміти, які відтінки текстур потрібно буде використовувати. Само собою, що в кінці я знову граю зі світлом, щоб переконатися, що все цілком працює правильно. Крім того, дуже важливим етапом для мене є постобробка. Як тільки всі етапи фонового завершені, настає нове веселощі: я відправляю все в Photoshop і починаю зводити воєдино, намагаючись відтворити задуману спочатку історію з мінімальною корекцією кольору, освітлення, шуму і інших ефектів.

Інтервю з 3D-художницею Летицією Ренальдо

Кажуть, у вас є досвід викладання. Як і в будь-якій професії, викладання – це великий крок вперед. Було важко усвідомити, що тому, що ви вже добре знаєте і вмієте, ви могли б спробувати когось навчити? Як ви прийшли до цього рішення?

Викладання – це був, безумовно, дивовижний досвід. Він змусив мене зрозуміти і розробити найдоступніший спосіб подачі інформації, та ще так, щоб було весело і зрозуміло, а не розумно і не нудно. Насправді, більшість обмежень знаходяться лише в нашій голові. Кожен з тих чудових художників, яких мені довелося зустріти, намагався спростити технічну сторону настільки, щоб сфокусуватися на головному, наприклад, на історії та її формі. Сподіваюся, в майбутньому (не такому вже й далекому) мені знову випаде нагода когось навчати.

Інтервю з 3D-художницею Летицією Ренальдо

Досвід викладання змінив щось у ваших роботах? Як, наприклад, ваш переїзд в Лос-Анджелес вплинув на ваш стиль?

Я вирішила переїхати з Бразилії в Лос-Анджелес з тієї ж причини, чому я звичайно це роблю – мені хотілося вирости як художнику. Я вступила в Гномонскую школу візуальних ефектів, і я не можу висловити повністю, який це був дивовижний досвід — зануритися в середовище таких талановитих викладачів і студентів. Буквально кожен день я відчувала, як моє оточення сприятиме моєму творчому розвитку. Саме там мені допомогли виробити власний стиль. У той період я зрозуміла одну незаперечну істину – коли ти знаєш, де і ким ти хочеш бути, то тобі навіть стіни допомагають. Запитайте себе, де ви мрієте працювати, чим більше всього на світі вам подобається займатися. Ваші цілі – це ваші важелі, покладайтеся на них і керуйте ними. Що стосується мене, то моя блакитна мрія – працювати в Disney. Буду я там коли-небудь працювати? Не знаю, але я зроблю все можливе і неможливе, щоб мене взяли в команду Інтервю з 3D-художницею Летицією Ренальдо

Інтервю з 3D-художницею Летицією Ренальдо

Нашій команді дуже сподобалася ваша робота «Похорон». Приголомшливо! Ви можете трохи про неї розповісти? Як у вас народилася ця ідея?

Як раз, коли я вчилася в Гномоне. У нас було заняття з демо-рілу. Завдання було така, що треба було спробувати за два тижні зробити проект від початку і до кінця. Тиждень на моделювання і тиждень на текстурінг, світло, композітінг і фінальну картинку. Спочатку я планувала створити сцену з роботом, але через пару днів я натрапила на концепт Сергія Ишмаева і тут же зрозуміла, що з роботом покінчено Інтервю з 3D-художницею Летицією Ренальдо. Емоції та ідеї переповнювали мене настільки, що відразу стало ясно — це буде дуже цікавий проект, який мене багато чому навчить. Я працювала окремо над кожним персонажем і постійно задавалася питанням, через що в житті він пройшов, що відчував у цей самий момент, чому він тут. Чим більше питань я задавала, тим краще переймалася його почуттями, його минулим, і тим краще могла його опрацювати.

Ключовим моментом на етапі освітлення сцени було застосування контрастного світла. Мені здавалося необхідним розділити персонажів темним і світлим світлом, щоб ще різкіше передати їхні емоції та почуття.

Інтервю з 3D-художницею Летицією Ренальдо

Вибачте, кілька стандартних питань. Нам всім дуже цікаво, що вас надихає найбільше? Це щось звичайне, як музика, література, чи все залежить від настрою?

Найбільше мене завжди надихали художники-майстри своєї справи, такі як Кріс Коста (Антропус), Алессандро Бальдессерони, Педро Конті, Майк Алтман… Я можу роздивлятися їх роботи годинами, намагаючись зрозуміти, що ж робить їх такими чарівними.

На другому місці я б поставила синематики і ролики таких компаній як Disney, Pixar, Dreamworks, Bluesky та інші. І я завжди в пошуках крутих вебсайтів з референсами та іншими приголомшливими роботами, які також можуть надихнути мене.

Інтервю з 3D-художницею Летицією Ренальдо

І, наостанок, що ви можете порадити початківцям 3D-художникам? На що варто звертати увагу в першу чергу? Може бути, ви хочете поділитися з нами якимись родзинками вашої професії?

Насправді, у мене є кілька пунктів, за якими я живу:

  • Ви завжди повинні себе мотивувати. У мене є особлива таточку, де зберігаються роботи, які мене надихають.
  • На самому початку проект здається нездійсненним. Спробуйте розбити його на частини. А самі складні моменти — на ще більш дрібні етапи.
  • Кожен раз перед тим, як взятися працювати над проектом, я створюю папку, куди завантажую як можна більше референсов, які допоможуть мені «побачити» кінцевий результат.
  • Встановіть собі період часу, за який ви повинні закінчити проект. Це відмінно дисциплінує і допомагає виробити у себе робочі звички. Якщо вам вдалося завершити проект до встановленого дедлайну — це непередаване відчуття.
  • Відкрийте для себе всі види мистецтва.
  • Намагайтеся отримувати від роботи якомога більше задоволення. Так, іноді вона може бути досить напруженою, проте позитивний настрій допоможе вам побачити речі радісному світі.

Інтервю з 3D-художницею Летицією Ренальдо

Перед початком проекту я завжди складаю список кроків, яким я повинна слідувати. Я вдивляюсь в концепт, намагаючись помітити і запам’ятати кожну дрібну деталь. Спробуйте вникнути в суть концепту, його освітлення, матеріали, кольори, форми, контраст, «прочитайте» його унікальну та неповторну історію, а потім здійсніть її в 3D-просторі.

Кількість існуючих на сьогоднішній день інструментів і можливостей може легко загнати в ступор. Не намагайтесь охопити все відразу. Вивчайте за раз щось одне. Спрощуйте. Приміром, ZBrush – це настільки приголомшлива програма для скульптинга з величезним набором кистей, альф і матеріалів, що очі розбігаються. Виберіть для себе три основних кисті і якийсь час користуйтеся тільки ними. Спробуйте досягти бажаного результату, використовуючи тільки ці три пензлики. Як тільки ви до них звикли, можете взяти ще три. Не бійтеся експериментувати. Дорогу здолає той, хто йде Інтервю з 3D-художницею Летицією Ренальдо.