Інтервю з анімаційною студією Human Ark

303

Human Ark – це команда режисерів, аніматорів, CG-художників і продюсерів, які приймають будь-який виклик у роботі над персонажному анімацією і VFX.

WAWPOL – це дует Kamil Polak і Wojtek Wawszczyk – режисерів і аніматорів, які працюють разом над багатьма анімаційними проектами разом з Human Ark: George the Hedgehog, The lost town of Switez, Peter and the Wolf, рекламний ролик Heart and Mind.

Сайт evermotion.com взяв інтерв’ю у студії Human Ark & WAWPOL.

Анімаційний фільм «Втрачене місто Світязь» б закінчено в 2010 році і відразу ж наробив багато шуму. Розкажіть про нього.

Human Ark була залучена в роботу за півтора року до завершення. Ми займалися двома напрямками: CG-фахівці працювали над анімацією, а виробничий відділ — фінансуванням і просуванням фільму.

Що було найскладнішим у створенні фільму?

Коли справа дійшла до візуалізації, найбільшим випробуванням була велика кількість шотів і їх різноманітність. Незважаючи на те, що фільм триває всього 20 хвилин – у ній багато локацій: від дуже мінімалістичний до сцен з сотнями персонажів і безліччю спецефектів.

Все це повинно було бути підпорядковане естетичного образу, який прийшов з живопису 19 століття і середньовічних ікон. Можна сказати, що «Втрачене місто Світязь» — короткометражний блокбастер. У нас високі технічні вимоги, це дозволяє створювати відмінні візуальні ефекти – наприклад, сцена з потоком, в якій величезна маса води омиває середньовічний замок.

Детально ознайомиться з деякими техніками, використаними в роботі над анімаційним фільмом «Втрачене місто Світязь», можна тут.

Інтервю з анімаційною студією Human Ark

Цей фільм — демонстрація можливостей студії у створенні просунутої 3D графіки, він був показаний на багатьох фестивалях і отримав безліч нагород.

Інтервю з анімаційною студією Human Ark

Фільм ідеально гармонує зі стратегією нашої студії, Human Ark з самого початку була націлена на створення фільмів, поряд з рекламою. Прем’єра фільму відбулася на 61-му Міжнародному Кінофестивалі в Берліні — Берлінале 2011. Цікаво, що завдяки цій роботі багато професіоналів в області CG тепер зацікавлені в роботі в студії Human Ark.

Інтервю з анімаційною студією Human Ark

Один з режисерів Human Ark, Kamil Polak був супервайзером зі спецефектів у роботі над отримала Оскар анімацією «Peter and the wolf». Ви навчилися чого-небудь, що можна було б надалі використовувати в роботі Human Ark? Які техніки були використані?

Анімаційний фільм «Peter and the Wolf» був створений у 2006 році, він став піонером у використанні цифрових технологій в лялькової анімації. Раніше лялькова анімація знімалася на світлочутливу плівку безпосередньо, без подальшого втручання в картинку. У 2005 році, коли робота над «Peter and the Wolf» закипіла, єдиним високобюджетним анімаційним фільмом, в роботі над яким використовувалися цифрові камери, був «Труп нареченої» Тіма Бартона.

Kamil Polak і його команда фахівців були відповідальні за роботу з оцифрованими зображеннями і спецефектами. Kamil розробив цілу систему обробки файлів. Створення багатьох сцен було б неможливим без комп’ютерної графіки: 90% шотів (це близько 400 штук) вимагали доопрацювання – видалення лялькових маніпуляторів, перепроецирование зображень з камери для коригування її рухів при ротоскопировании персонажів на сцені. Один з ключових об’єктів — блакитну кульку, який Peter весь час тримає, був повністю цифровим.

Найбільшою проблемою була невелика кількість часу, відведеного на пост-обробку, велика частина якої проводилася паралельно з основною роботою протягом року. Останні кадри були відзняті за два тижні до прем’єри, до того часу команда працювала 24 години на добу. Створення анімаційного фільму стало відмінним досвідом спільної роботи для всієї команди, який так необхідний для таких студій як Human Ark.

Human Ark починає працювати над серією анімаційних фільмів «Каспериада» (адаптація книги Gregory Kasdepke). Які техніки будуть використані? Розкажіть трохи про сюжет і персонажів.

Нещодавно ми закінчили наш перший пілотний епізод і сценарії для наступних дванадцяти, таким чином підготувавши основу для 13-серійного серіалу. Серіал присвячений дітям 6-9 років. Незважаючи на те, що виробництво фільму попереду, «Каспериада» вже отримала дуже престижну нагороду на Cinekid Festival в Амстердамі як проект з великим потенціалом.

На створення сценарію нас надихнули розповіді Gregory Kasdepke, але наш режисер, Wojtek Wawszczyk, розширив світ Кацпера і додав безліч тем, включаючи його улюбленого героя мультфільмів — супергероя Повелителя мух. Tom Lesniak, «батько» George the Hedgehog створив персонажів для 3D анімації. Пригоди Повелителя мух виконані в 2D. Музика для анімації було написана Симоном Висоцьким (ми з ним регулярно працюємо, наприклад, він також написав музику для нашого демо).

Інтервю з анімаційною студією Human Ark

Коли приблизна дата релізу?

Навесні 2013 року ми опублікуємо наш пілотний епізод в мережу у вільний доступ. Ми хочемо показати, що у Польщі можна створити дитячий мультфільм світового класу для перегляду перед сном, це краща альтернатива азіатським малобюджетних фільмів. Ми хочемо дістати аудиторію хорошою історією і анімацією, почуттям гумору і чудовими персонажами.

У наступному році ми будемо шукати фінансування для всієї серії мультфільмів, також плануємо співпрацювати з іншими компаніями. Але кожен з одинадцяти епізодів буде розпочато і закінчено в Human Ark, і режисерський контроль залишиться за WAWPOL (Wojtek Wawszczyk і Kamil Polak).

Хто пише сценарії?

Сценарії написані Wojtek Wawszczyk, Aneta Wróbel і Adam Wojtyszko. Gregory Kasdepke стане консультантом, він вже бачив пілотний епізод був ним задоволений.

Ваша ще одна робота буде адаптацією популярних у Польщі коміксів «Антресоль професора Нервосолека» і «Подорож дракона Диплодоків» Тадеуша Барановски. Він залучений у виробничий процес?

Ця адаптація коміксу роками була мрією Войтека, вперше він заговорив про це на комікс-конвенції в Лодзі (Польща). На думку Тадеуша Барановски, Human Ark — творці «George the Hedgehog» — ідеальна команда для перенесення його робіт на екран. Тому режисери та письменники зараз працюють сценарієм для анімації коміксів Барановски, і це означає, що робота почнеться не раніше кінця 2013 року. Наша мета — відтворити команду, яка працювала над «George and the Hedgehog» і скомбінувати 2D і 3D техніки, будемо використовувати безліч інструментів — від After Effects до Houdini і Nuke. Закінчимо сценарій і приступимо до роботи.

Крім створення анімаційних короткометражок, ви також займаєтеся створенням рекламних роликів. Найкраща із серія «Heart and mind» для мобільної компанії Orange.

Наш перший рекламний ролик «Puppet and Salt» із серії анімацій «Heart and Mind»

httpvh://www.youtube.com/watch?v=-aImaPQxYfM

Це одна з найбільших робіт в цілій серії, ми виграли контракт на створення цієї серії. Як результат – тепер ми регулярно створюємо епізоди для «Heart and mind». Процес створення кожного епізоду — це результат зіткнення замовника, ідей рекламного агентства, режисерського бачення і остаточної роботи команди аніматорів. Можна сказати, це обмін ідей, в якій покупець має вирішальне думку. «Heart and Mind» тепер — беззаперечний бренд, так що ми можемо багато собі дозволити і компанія Orange не буде ризикувати. Кожен раз, створюючи новий епізод, ми відриваємося від душі.

Ми анимируем сцени, ставимо освітлення, рендерим і робимо композ. Основна відмінність між створенням своєї роботи і рекламного ролика — це роль режисера: коли справа доходить до реклами, необхідно більше підпорядкування керівникові проекту.

Інтервю з анімаційною студією Human Ark

Як ви ставитеся до рекламної роботи? Плануєте надалі розвивати цей напрям?

Реклама — це «хліб з маслом» для таких студій як Human Ark і дозволяє зберігати прибутковість. Художня анімація — це довгостроковий проект і на пошук фінансування можуть піти роки. Звісно, ідеальним було б бути абсолютно незалежними і робити тільки проекти своєї мрії. Але зазвичай створення реклами — це дуже весело: ми робимо безліч цікавих проектів на кордоні між рекламою та кіноіндустрією (наприклад, теле – і фестивальні трейлери, які приносять величезне задоволення і дозволяють нам експериментувати з безліччю технік).

Kamil Polak Wojtek і Wawszczyk відомі як дует WAWPOL. Які вони в щоденній роботі?

Kamil і Wojtek знайомі більше десяти років і раніше часто працювали разом: Kamil допомагав Wojtek у створенні «Penguin», а Wojtek допомагав Kamil у виробництві його фільму «W» в 2002 році. У 2007 році Kamil допомагав Wojtek у створенні «Splinter», поки Wojtek був супервайзером над анімацією в короткометражці Kamil’а Switez. Результатом вдалої багаторічної співпраці стало загальний напрямок, в основному в рекламі. Сильні сторони Kamil’a – відчуття кольору, постановка, світло та композиція, а у Wojtek’a в основному — анімація, хореографія, рух камер. Однак, прямого поділу праці немає.

Інтервю з анімаційною студією Human Ark

Wojtek працював зі студією Діснея в Digital Domain, живучи в Лос-Ажелесе у 2003-2005рр. Він був частиною міжнародної команди, яка працювала над спецефектами для номінованого на Оскар фільму «Я, Робот». Але це не було його єдиним завданням. Студія Діснея хотіла відсвяткувати п’ятдесятиріччя Діснейленду анимационым роликом, де вперше в історії класичні 2D-персонажі з’являються в 3D. Wojtek Wawszczyk анимировал Дональда Дака з його племінниками Гіппо і Алігатором з фільму «Фантазія». Робота була дуже приємною, завдяки чудесним, надихаючим людям, чіткими правилами і поділом обов’язків у компанії. Ми змогли здійснити багато механізми Digital Domain Human Ark, включаючи той же порядок роботи, а також свободу і настрій. Ми — маленька студія, але кожен з наших працівників — видатний фахівець і сильна особистість.

Інтервю з анімаційною студією Human Ark

Можна виділити певні анімаційні тренди у створенні реклами і фільмів? Чи є якісь техніки, інструменти і рішення, що набирають популярність? Яким ви бачите майбутнє анімації на цьому ринку?

В останні 10 років, завдяки комп’ютеризації фільмів і загального доступу в Інтернет, важливість анімації зросла. Середньостатистичний глядач починає розглядати різні форми анімації. Аудиторія побачила, що анімація — це не тільки мультики для дітей, це також може бути ефективною формою реклами або розмови на абсолютно дорослі теми у фільмах для дорослих. Всі мобільні платформи типу смартфонів і планшетних комп’ютерів зближують з анімацією допомогою ігор і додатків. Це область мистецтва та індустрії, яка швидко розростається і попит на неї зростає. Економічна криза відчутний навіть для такої маленької студії як наша. Незважаючи на розвиток в останні декілька років ціни на анімацію в Польщі впали і реалізація запропонованих ринком проектів стала складніше. Це означає, що у студій стало набагато більше роботи, щоб підтримати себе, але зазвичай це позначається на здоров’я працівників та їх зарплаті. Наша команда робить все, щоб забезпечити комфортну робочу обстановку для своїх працівників. Немає нічого гірше, ніж працювати з людьми втомленими і напруженими від роботи. У Польщі у нас досить закритий ринок. Наша студія молода і маленька, так що ми можемо змагатися з іншими польськими студіями. Звичайно, створивши фільми типу «Світязь», ми заявили світові про своє існування оригінальністю, і тепер зазвичай змагаємося на кінофестивалях зі схожими роботами найбільших студій світу.

Інтервю з анімаційною студією Human Ark

Скажіть, який софт і залізо ви використовуєте в роботі? Що ви найбільше цінуєте і чому?

У нашій студії ми в основному працюємо на Лінуксі, стандартної для всього світу. Наш пайплайн розширено і поділено на департаменти. У нас є кілька CG-Generalist’ів в спеціалізованих відділеннях. Моделі створюються в 3ds Max і ZBrush.

Softimage використовується для рига і анімації. Світло і матеріали, більша частина ефектів і симуляцій створюються в Houdini. Mantra, рідний рендер Houdini – наш основний рендер. Композ – Nuke. Фактично, кожна з цих програм, в добавок до 3ds Max має нодовую систему, що дозволяє створити потужні інструменти для вирішення різноманітних проблем продакшену: від складних спецефектів до простого дублювання симуляцій з сцени в сцену.

Лідер у цьому, звичайно, Houdini, та такий інструмент дозволяє зіткнутися з будь-якою проблемою і не купувати додатковий софт або плагіни. Завдання для рендер-ферми регулюються Open Source Sun Grid Engine, для якого ми створили свій інтерфейс. Наші програми адаптовані і готові до співпраці один з одним, наприклад: єдиний формат анімованої геометрії для обміну між Softimage і Houdini, загальні камери в додатках. Велика частина роботи відноситься до управління ресурсами, версіями програм і спеціально програмованої консолі в Лінуксі.

Ви співпрацюєте з іншими студіями? Якщо так, то як виглядає ваше партнерство, якщо не секрет?

Ми розширюємо базу наших партнерів, але не хотілося б вдаватися в деталі.

Яке для вас найбільше випробування? Які виклики ви б хотіли прийняти в майбутньому?

Найбільше випробування після закінчення роботи над «Світязем» був вхід в рекламний ринок Польщі. Через 2 роки після закінчення роботи над фільмом нам вдалося домогтися довіри серед споживачів реклами і зайняти гарну позицію. Ми вже прийняли виклики на майбутнє — почали підготовчу роботу над повнометражним фільмом «Диплодок» і скоро почнемо працювати над серією анімації для дітей «Каспериада».

Де ви знаходите натхнення? Які у вас інтереси крім анімації?

У нас в команді є художники коміксів і музиканти, живописці. Ми черпаємо натхнення з багатьох джерел, що важко і перерахувати. Співробітники Human Ark — багаті і складні особистості, що надає роботі в компанії свою родзинку. У багатьох компаніях головне — це технології, плагіни і аддони для наступних ігор. Ми ж в основному зацікавлені в об’єктивних і асоціативних емоціях, а потім тільки обдумуємо технологію, яка допоможе досягти бажаного ефекту. Ми бачимо, що зараз відбувається на ринку, але наше натхнення приходить з далекого минулого.

Відвідати сайт студії Human Ark
Посилання на оригінал: http://www.evermotion.org/articles/show/8013/animating-is-great-fun-interview-with-human-ark