Інтервю з Анною Беганской

431

Зустрілися з Анною Беганской — яскравою і чарівною представницею 3D-скульпторів.

Аня, спостерігаємо за твоїм професійним зростанням вже кілька років. Всім буде цікаво познайомитися з тобою ближче.

Знаємо, що ти випускниця ХНУ ім. Каразіна факультету іноземних мов, працювала за фахом?

Так. Я працювала усним перекладачем рівно два дні після випуску і відразу зрозуміла, що мови — це не моє.

Ти довгий час тільки те й робила, що вчилася. Розкажи, як осягали мистецтво 3D-скульптинга?

Я прийшла на курс з Maya абсолютно нульова, ось нулевее нікуди. При чому протягом навчання на курсах, я не блищала успіхами. Все нове мені завжди дається вкрай важко. А я до того ж взагалі не вміла малювати. А якщо ти вирішуєш бути персонажником, то анатомію вчити все одно доведеться. Після курсів я дуже багато часу проводила за самонавчанням і за вивченням анатомії. До речі, вивчення анатомії не закінчується ніколи.

На даний момент де працюєш, над якими проектами?

На даний момент я пішла у фріланс. Там більше цікавих проектів. На даний момент працюю над персонажами для AAA-ігри. Більше нічого сказати не можу через NDA (non-disclosure agreement )

Існує думка, що при роботі на фрілансі забуваєш про все навколишньому світі і на 100% віддаєшся роботі. При цьому згадуєш, про те, який час року тільки дивлячись на те, в чому одягнені люди за вікном. Ти стикалася з подібною ситуацією?

Ні, я вмію грамотно планувати свій день, щоб крім роботи у мене залишалося ще час на спорт, на погуляти з друзями або пограти в ігри. Я не вважаю правильним проводити за комп’ютером 24 години на добу. Є ризики серйозних фізичних і психічних захворювань, і я вже мовчу про емоційне вигорання. Сенс у тому, щоб грамотно планувати свій день і називати замовнику реальні терміни виконання замовлення, закладаючи в них час на потупити і на форс-мажори, а не доробляти за три безсонних ночі проект, в якому постійно крашится Zbrush, не дбають правильно карти і рендер чомусь криво відпрацьовує, а ви заклали ідеальні терміни, де все повинно було пройти без сучка і задирки.

У період, коли натхнення не відвідує, чим займаєшся і як борешся з прокрастинацією?

Читаю резюме художників, які працюють в Blizzard. Вони потрапили туди в середньому від 6-8 років роботи в CG, згадую, що я в цій сфері трохи більше двох років і мене відпускає. А ще читаю популярну психологію, ходжу на фігурне катання і в кіно. До речі, спорт відмінно знімає емоційну перегрів. А якщо і це не допомогло, то уявляю себе продавщицею пиріжків у переході. Це швидко протвережує Інтервю з Анною Беганской

Інтервю з Анною Беганской

Твої соціальні мережі рясніють яскравими фото з різних івентів. Розкажи, чого вчишся на таких заходах і з якою метою їх відвідуєш?

Івенти — це неймовірний бум натхнення і купа лекцій, де ти можеш дізнатися багато нового, познайомитися з цікавими людьми. Я дуже люблю CG-світ. Ні в одній області не зустрінеш настільки чуйних і готових ділитися знаннями людей. Принцип “сам придумав спосіб, нікому не скажу, нехай всі заздрять” тут взагалі не котить. Тут все між собою діляться і допомагають один-одному. Навіть якщо ви напишіть якомусь Lead Art Director зі, скажімо, Blizzard, і попросіть дати фідбек вашій новій роботі, він обов’язково вам його дасть, запевняю. Перевірено на особистому досвіді. А ще я обожнюю роздаткові матеріали на івентах. Наприклад, з останнього CG-Event я привезла приголомшливий артбук Плариума Інтервю з Анною Беганской

Як багато часу ти приділяєш самоосвіти? І які цілі стоять на сьогоднішній день?

Я намагаюся поєднати максимально самоосвіта і роботу, тому намагаюся братися за проекти, які відсотків на 20-30% вище мої скілів об. На таких проектах ти ростеш, дізнаєшся нове, частіше питаєш рад у крутих художників. Контракт підписаний і у тебе є тільки один варіант — зробити проект добре. У мене на даний момент, напевно, дві основних мети: як завжди незмінно вивчати анатомію і освоїти рендер в Arnold і в UE. Дуже не люблю рендери, але це потрібно вміти для якісної презентації своїх робіт.

Не будемо приховувати, що ти багато разів робила спроби потрапити в Plarium. В найближчому часі плануєш ще пробувати або поки все влаштовує в роботі на фрілансі?

Ха, звичайно! Козероги завидно стабільні і уперты в своїх цілях. Але, в наступний раз відправлю своє резюме в Plarium, коли мій ментор скаже “Тепер твоє портфоліо відповідає нашим вимогам”. Поки що він говорить тільки “Якщо будеш до нас подаватися, видаляй звідти всі Інтервю з Анною Беганской

Інтервю з Анною Беганской

Як ти ставишся до роботи з наставниками, менторами. Був подібний досвід?

Я вважаю, що якщо у вас є компетентний один/колега/брат/чоловік//знайомий який може дивитися на вашу роботу і давати конструктивну і адекватну критику, то носіть йому шоколадки. Головне не закидати ментора дурними питаннями, на які гугл може відповісти ще першої посиланням. Інакше ваш ментор від вас втече. У мене три ментора: з Snapchat, Plarium і з Blizzard. Зазвичай я прошу їх прокоментувати два етапи моєї роботи: закінчена хайполька і фінальний рендер в текстурах.

Ти часто пишеш крутим зарубіжних художників з проханням прокоментувати твої роботи або запитати ради, часто тобі відповідають?

Я їм пишу завжди. Точніше деяким, точніше тим, чиї роботи надихають мене і захоплюють. Мені відповідають практично всі і завжди. CG-сфера дуже згуртована і дружня. Круті художники — вони зовсім не холодні зірки. Вони такі ж люди, як і ми всі.

Аня, ти завжди була прихильником органіки. Чому віддаєш перевагу цьому напрямку?

Я з першої хвилини на курсах знала зі 100 відсотковою упевненістю, що буду робити персонажів. Справа в тому, що для мене найкращий джерело натхнення — це люди, герої мультфільмів, книг, фільмів. Мене абсолютно не надихає ні природа, ні архітектура. Так красиво, але я краще поковыряюсь в чиєму-небудь внутрішньому світі.

Інтервю з Анною Беганской

Твій найбільший натхненник — це Blizzard. Ти б хотіла працювати в команді?

Давайте подивимося правді в очі: чи є хоча б один художник, який (можливо навіть в таємниці) не мріє працювати в Blizzard? Як сказала одна доповідачка з Games Gathering 2016: “будь-художник — це стріла, що летить у Blizzard”.

Все частіше зустрічаємося з ситуацією, коли 3Dшник мріє створити свій власний масштабний проект (кіно або гру). Чи є у тебе в планах які-небудь глобальні проекти?

Ні, я не хочу створювати нічого такого. Я з тих, хто мислить як “Полюбити — так королеву! Програти — так мільйон!”, але World of Warcraft був придуманий ще до мене, а я б робила щось саме таких масштабів. А якщо без жартів, то по-перше, у мене немає стільки грошей :), по-друге, щоб зробити реально якість, мало бути класним художником. Потрібно бути ще нічо таким сценаристом, гейм-дизайнером, проджект-менеджером, програмістом, ейчаром, аніматором і так до нескінченності. Я — дівчина, я хочу бути королевою, а не королем. В майбутньому я себе бачу арт-лидом/арт-директором, але ніяк не “батьком-засновником”.

Який проект був найбільш пам’ятним для тебе?

Напевно той, який я з тріском завалила Інтервю з Анною Беганской Це був мій перший проект відразу після курсів, фріланс з сайту Upwork. Потрібно було зробити двох персонажів в стилі Карлоса Ортега для сінематика. Я дійсно дуже старалася, але відсутність досвіду зіграло свою роль. Найцікавіше, що мені все-таки заплатили за старання і залишили позитивний відгук на Upwork.

Аня, не секрет, що ти завзятий геймер. Які ігри вважаєш самими захоплюючими і в які граєте найчастіше?

Я граю майже в усі ігри Blizzard (причому на офіційному сервері), крім StarCraft. Фаворити, звичайно, Heroes of the Storm і Overwatch. Чому я найбільше люблю саме ці? Все просто: у них короткі ігрові сесії, на відміну від Diablo і World of Warcraft. В останні два якщо зайдеш, не дай бог, вранці, то очнешься в кращому випадку пізно вночі. А ще я дууже люблю Відьмака і плариумских норд.

Інтервю з Анною Беганской

Які поради можеш дати початківцям 3D artist?

Зняти рожевий окуляри Інтервю з Анною Беганской CG — це не золотий дощ безперервно ллється з небес. Вам доведеться дуже багато працювати і 70 відсотків — це самоосвіта. 3D-artist — це не робота, це непогано оплачуване хобі (наголос на слові “хобі”). Якщо ви прийшли сюди заради грошей — сміливо розвертайтеся. Тридешку потрібно любити. І якщо ви таки визначилися, що 3D-світ — це ваша доля, то раджу стиснути зуби, і качати скіл. Буде важко, але це того варто. Найпоширеніша помилка початківців “а замоделю-ка я Оптимуса Прайма”. Не варто цього робити. Складні персонажі в самому початку вашого шляху не вийдуть, повірте моїм граблях. Краще починати з простого і поступово переходити до складного. Буде набагато краще, якщо у вас в портфоліо буде якісні прості роботи, ніж неякісний Оптімус Прайм. А ще намагайтеся доводити до кінця, а не закидати їх на півдорозі, тому що перехотілося або не виходить.

Аня, дякую тобі велике за відверту і веселу бесіду! Бажаємо тобі крутих проектів і нескінченного натхнення!

Відкрита лекція курсу «Zbrush.Інструментарій» з Анною Беганской і Максимом Хоменко відбудеться 27 листопада з 18:30 до 21:30. Реєстрація тут.

Журналіст: Tsivataya