Інтервю з David Brodeur

305

Девід Бродер (David Brodeur) — арт-директор, викладач, дизайнер і аніматор.

Він займається візуальним оформленням таких відомих брендів як Nike, Dodge, BMV, Fox, Stars, Intel, Abobe. Девід вибрав для себе напрямок motion desing. В роботі він використовує в основному Photoshop, After Effects і Cinema4d. В його творах використовуються здебільшого базові примітиви, але правильна композиція, цікавий ракурс дають разюче смачну і соковиту картинку. Ця стаття розповість Вам про те, як David Brodeur став дизайнером і про його досвід в якості фрілансера.


Ти жив в Чикаго, зараз куди збираєшся?

Зараз я живу у Флориді. Тут прекрасна погода влітку. Взимку хочу назад повернуться в Чикаго.

Давай повернемося до витоків. Як ти потрапив у сферу motion graphics? З чого все почалося?

О, це дуже цікава історія. Все почалося ще тоді, коли я навчався у старшій школі. Я катався на сноуборді і отримав травму, після чого 3 місяці пробув удома. Тоді у мене з’явилася така розвага, як малювання. Мене це настільки захопило, що незабаром я вступив на графічного дизайнера. Під час навчання я досить швидко освоїв 2d малювання і мені стало тісно і нудно в його рамках. Тоді я взявся вчити After Effects, де, крім картинки, з’явилася додаткова перевага — параметр часу. Мене це вразило! І я вирішив не зупинятися на досягнутому. З часом я освоїв і Cinema4d; цей софт додав мені третє простір для творчості.

Інтервю з David Brodeur

Інтервю з David Brodeur

Де можна знайти твої найсвіжіші роботи?В першу чергу це instagram. Найактуальніше можна знайти там, я завжди оновлюю в першу чергу. Також у мене є behance, але там мої роботи можуть з’явиться через місяць після створення.

Як ти розумієш, що ти хочеш зобразити?

Коли я створюю свої роботи, я завжди відчуваю стрес, тому що часу, як правило, не так багато. Свою роботу я починаю з референсов. Наприклад, я хочу створити фруктову композицію. Відразу починаю гуглити або шукати на інших ресурсах слово «фрукти», при цьому додаючи до них найнесподіваніші опису цих предметів, щоб зібрати якомога більше інформації. Насмотренность допомагає впорядкувати ідею в голові і вже тоді я приступаю до створення. Дуже часто використовую скалптинг для додання форми. Я граю з Mudbox і Zbrush. Це найпростіший спосіб домогтися реалістичного ефекту. Чим більше деталей, тим краще. Для візуалізації я використовую Octane render.

Інтервю з David Brodeur

Інтервю з David BrodeurІнтервю з David Brodeur
Де ти черпаєш натхнення?

Мені подобається фотографувати і малювати. Часто я приходжу з роботи, беру фотоапарат і йду фотографувати. Таким чином, я шукаю натхнення і розумію, які з цих знімків можна використовувати в якості референсов для 3d. Ще я багато малюю, цей навик дуже важливий у моїй роботі. Але все-таки з усіх моїх захоплень найбільше я концентруюся на 3d.

Зовсім недавно ти став викладачем у Флориді. Чому ти прийняв таке рішення?

Я люблю свою роботу і хочу ділиться своїм досвідом. Також мені подобається викладати. Я, звичайно, ще занадто молодий для професора. У мене немає сивини на скронях. Хоча, можливо, це перевага, тому що коли я вчився, мені завжди хотілося дізнаватися найактуальніші тренди в дизайні. Зазвичай, старші викладачі розповідають про свій досвід роботи, який вони пройшли 10 або 20 років тому. Я ж хочу розповідати про те, що актуально саме на сьогоднішній день. Це свого роду випробування для мене — чи я зможу добре викласти матеріал? Крім того, це весело, цікаво і пізнавально. У своєму блозі я ділюся уроками з усіма бажаючими та робота вчителя допомагає краще розвивати мій навчальний проект.

Інтервю з David BrodeurІнтервю з David Brodeur
Які ключові поради ти даєш своїм студентам щодо motion desing?

Найважливіше в цій роботі — це сильний дизайн. Для цього вам знадобиться якісний і продуманий концепт. На цьому етапі можна грати з розмірами об’єктів, переставляти їх, поки не вийде ідеальна композиція. Будь софт — це інструмент реалізації. Коли я навчаю програмі cinema4d, я намагаюся донести свої студентам, що я не експерт у цій справі, можу робити щось гідне, значить і у Вас буде виходити. Просто беріть і робіть! Вивчіть основні принципи і вперед за роботу! Ми визначаємося з тим, що потрібно зобразити, потім ми придумуємо, як це реалізувати. І тут в хід йдуть різноманітні програми і плагіни до них. Граємо з партиклами, геометрією та візуалізацією. Весь цей шлях і приносить свої плоди.

У тебе є досвід роботи як в студії, так і на фрілансі. Розкажи, який шлях краще вибрати?

У цій сфері все індивідуально. Деякі вибирають роботу на повний робочий день, інші — фріланс. Особисто я вибрав для себе друге. Це ж чудово! Я можу подорожувати, можу сам обирати над яким проектом мені працювати, сам планую свій робочий день. Моя думка — робота full time вкрай необхідна для новачків. Людині, який ще не пройшов повний процес створення графіки, буде не зовсім зрозуміло, як правильно вести діалог з клієнтом, які можуть бути підводні камені в процесі. Завжди дуже цікаво брати новий проект, створювати щось унікальне. Ти думаєш: «О, яка крута ідея, не можу дочекатися, щоб почати роботу над ним!». А потім приходить клієнт зі своїми правками. В результаті ти можеш подивитися на свою фінальну роботу і зрозуміти, що вона вже дуже далека від первісного задуму. Фріланс — це наступний рівень, який відкриває безліч можливостей. Для нього потрібно сильне портфоліо, яке буде затребуване продюсерами студій.

Інтервю з David BrodeurІнтервю з David Brodeur

Скільки ти сам пропрацював в офісі?

Я 4 роки працював в офісі в режимі full time, потім йшов додому і додатково брав роботу на фрілансі. У певний момент я не зміг витримати такого навантаження і вибрав для себе фріланс і викладання. Я постійно прагну стрибнути вище своєї голови. Зараз у мене вже є певний рівень і не збираюся зупинятися.

Повне інтерв’ю можете подивитися на цьому відео: