Інтервю з Pedro Conti

287

Педро Конті розповів нам про те, як він почав свій шлях у світі CG, його улюблених проектах і дав поради тим, хто тільки намагається увірватися в цю сферу.

Інтервю з Pedro Conti

Привіт, Педро. Спасибі, що приділив нам час. Може, для початку розповісти нашим читачам трохи про себе і про те, як ти знайшов себе у світі CG.

Привіт і величезне спасибі за цю можливість. Ну, я думаю, що свій шлях в CG я почав ще в середній школі, в далекому 2003 р. В той час я зустрів двох своїх друзів, які були по-справжньому крутими ілюстраторами. Я був настільки вражений їх роботами, що теж вирішив стати художником. І це було жахливо, я був жахливий, але дуже мотивований продовжувати заняття з малювання далі, причому вони мотивували мене набагато більше, ніж уроки в школі.

Інтервю з Pedro Conti

Завдяки першим крокам я познайомився з цифровим мистецтвом. У 2005 р. мій брат вивчав промисловий дизайн і показав мені кілька програм, в яких він працював. Це справило на мене настільки сильне враження, що я вирішив вступити в той же університет, що і він.

У 2006 р., все ще продовжуючи «хворіти» мистецтвом, я почав вивчати 3Ds Max. Пам’ятаю, коли дізнався, що кіно створюється в схожих програмах, вирішив, що хочу присвятити все своє життя саме цього.

Інтервю з Pedro Conti

Педро, ти працював в найбільших бразильських компаніях, включаючи Techno Image і Seagulls Fly. Як так?

Я вважаю, що перша моя робота в Seagulls Fly була сумішшю з дикого везіння і неймовірних зусиль. Весь 2006 р. я вивчав 3D графіку як божевільний, але все, що я робив, було таким шлаком. Виглядали роботи дуже одноманітно, я тільки починав працювати над власним стилем, виробляти якісь прийоми. І все ж це було непогано, я дізнався багато нового про програмне забезпечення і різних технічних штуках.

Після того, як у січні 2007 р. я відвідав сім’ю, що живе в Итоби невеличкому бразильському містечку, так і тянущем понастальгіровать, я вирішив відтворити сцену, взявши за референс рідне місто. Ця робота, Wonder Years, викликала певний резонанс на CG-форумах, що дало мені можливість утвердитися у сфері CG. Фактично ця картинка і склала все моє портфоліо. Мені дуже пощастило, що Seagulls Fly, які були однією з найбільших бразильських компаній, найняли мене. Саме Seagulls Fly я вважаю своєю першою CG-школою, у них я по-справжньому навчилась моделювання, текстуруванню, шейдингу, лайтингу, посту і багатьом іншим речам. Вже одне те, що вони значились у моєму портфоліо, надавало мені різноманітні можливості на ринку. Techno Image зацікавилися мною тільки тому, що я був співробітником Seagulls Fly.

Інтервю з Pedro Conti

Як ти думаєш, на що саме в портфоліо такі компанії звертають увагу? Що порадиш тим, хто хоче потрапити в цю індустрію і працювати на подібні компанії?

В даний час, коли існує безліч нових шкіл і тонни туториалов в Інтернеті, число CG-художників зростає в геометричній прогресії. Разом з цим підвищується і конкурентоспроможність. Програмне забезпечення стало набагато більш художньо орієнтованим, ніж воно було пару років тому, що зараз компанії швидше в пошуку художників, ніж технічних фахівців.

Наприклад, будучи моделлер, ви можете використовувати для презентації своїх моделей постановочний світло, це допоможе вам продати свій скілл дорожче. Раджу працювати над технічними навичками, розвивати художній смак, що дозволить краще ілюструвати свою точку зору (займатися саморозвитком як можна більше), і відточувати майстерність презентації робіт.

Художники дуже часто забувають про самому творчому процесі, дбаючи лише про кінцевому продукті, хоча командна робота передбачає ретельну роботу на кожному етапі. Опрацювання пайплайна і висока швидкість роботи дозволить адаптуватися до ринку.

Останній, але від цього не менш важливий момент: будьте професійні, відповідальні і доброзичливі. Це допоможе рухатися далі.

Інтервю з Pedro Conti

Як охарактеризуєш свій стиль? Будь підходу дотримуєшся під час створення зображення?

Фактично у мене немає якогось чітко вираженого стилю. Я все ще всіляко покращую його і шукаю. В основному це все те, що мені подобається. Величезний вплив на мене справили Disney, Pixar, DreamWorks, Meindbender, Tiago Hoise і фотографія. Насправді нелегко відповісти на це питання, тому що мій стиль як такий змінюється кожен день. По правді кажучи, не можу сказати, що мій стиль унікальний, в ньому все ще впізнавані референси, на які я спираюся в роботі. Може через пару років я зможу краще відповісти на це питання.

Що стосується особистих проектів, мій пайплайн далеко не линеен. Я не дуже хороший концепт-художник, тому зазвичай роблю швидкі начерки в 2D програмах, потім переключаюсь на 3D софт і розфарбую результат в Photoshop, щоб оцінити лейаут або персонажа. З самого початку намагаюся уявити, як буде виглядати кінцева картинка, хоча б просто використовуючи моделі-плейсхолдеры. Ставлю світло, щоб оцінити настрій, одночасно працюючи і над іншими етапами.

Пайплайн стає лінійним при роботі над професійними проектами. Зазвичай я отримую бриф або лейаут. Тримаючи їх під рукою, починаю моделювати в 3Ds Max або ZBrush, потім текстурувати в ZBrush або Photoshop, роблю шейдинг/лайтінг в 3Ds Max, V-ray і, нарешті, переходжу до композитинга в Photoshop або After Effects.

Інтервю з Pedro Conti

Який улюблений проект, над яким ти працював? Можеш розповісти над якими проектами працюєте зараз?

Завжди мріяв робити короткометражки. В минулому місяці, нарешті, з’явилася можливість доробити свою. Тому зараз самий улюблений проект – моя короткометражка One More Beer.

Мені пощастило, що я працюю художником по персонажам в компанії Nathan Love, яка знаходиться в Нью-Йорку. Ми розробляємо забавних персонажів для великої компанії, що виробляє харчову продукцію. Ще я працюю художником по персонажам в анімаційній студії Meindbender, підкидаю ідеї хлопцям.

Ти згадував, що та робота, коли за референс ти взяв місто Итоби, тобі допомогла влаштуватися в Seagulls Fly. Зробив Сан-Паулу якийсь вплив на становлення тебе як творчої особистості?

До певної міри так, але це не позначилося як на напрямку моєї роботи. Сан-Паулу – найбільший місто в Бразилії, тому колосальний вплив на мене швидше надали різні види мистецтва, різноманітна їжа і різноманітні люди, це розширило мій кругозір в плані різноманіття культур і стилів життя.

Більше всього на моє творче розвиток вплинуло дитинство. Мені пощастило вирости там, де у мене було багато друзів, і більшу частину нашого часу ми будували рампи для скейтбордингу, кожен момент, насолоджуючись тим, що ми діти.

Інтервю з Pedro Conti

Що позначилося на формуванні твого стилю? Скажи, що саме і чому ти це любиш в 3D графіці?

З самого дитинства обожнюю мультики, а можливість створення персонажів з простих геометричних форм, які у результаті, завдяки 3D графіку, будуть виглядати реалістично, мене дуже надихає.

Як я згадував раніше, дизайн мене також не залишає байдужим. Я великий фанат таких компаній як DreamWorks і Disney. Дуже подобаються ілюстратори Кору Лофтіс, Сем Міч, Джим Кім, Іван Ов’єдо і Тьяго Хойсела.

Дуже складно сказати, що я найбільше люблю в 3D графіку, тому що мені подобається все. По правді кажучи, найулюбленіші етапи – моделювання, текстурування, шейдинг і лайтінг.

Після кількох років роботи в індустрії 3D можу сказати, що кожен етап роботи позначається на хорошому фінальному продукт, а оскільки я зазвичай працював CG-дженералистом, мені довелося дізнатися і відчути важливість кожного етапу роботи. Може простіше відповісти на питання про те, що мені подобається найменше? Рігг і симуляція!

httpv://vimeo.com/50522981

Над яким проектом хотілося б попрацювати і чому?

Один з улюблених анімаційних роликів – The Pirate студії Meindbender, який вони робили для Cartoon Network. Ось над цим проектом я б хотів попрацювати. Він ідеальний з багатьох точок зору: максимально креативний з точки зору дизайну, про пірата з перевернутим ротом. У персонажів дуже сильні характери, що робить анімацію одночасно серйозною і кумедною.

У перший раз, коли я побачив цей анімаційний фільм, вирішив, що це 3D графіка з використанням футажей. Потім зрозумів, що насправді все це 3D графіка і відчув себе дуже сумно. Рендер максимально реалістичний, у кожного об’єкта є displacement і imperfection карти.

Інтервю з Pedro Conti

«Постійна робота за комп’ютером вимотує, тому невеликі перерви потрібно робити обов’язково, вони йдуть на користь».

Зараз у мене вже є можливість працювати з Meindbender, і це схоже на те, як мрія втілюється в життя. Meindbender – не просто маса божевільних і неймовірно обдарованих хлопців, які атакують планету своїм унікальним баченням анімації, вони дійсно дивовижні люди, прості і добрі, які насправді заслуговують одержуваного успіху і чиниться їм поваги.

Інтервю з Pedro Conti

Як ти бачиш своє професійне зростання в майбутньому, будеш розвиватися як художник? Чи є якісь області в 3D індустрії, які хотілося б підкорити і вдосконалюватися у них?

Необхідно розуміти, що в мистецтві ти вчишся постійно.

Звичайно ж, подумки я багато всього планую на майбутнє. Хочу ще більше прокачати скілл моделювання, текстурування, шейдинга і лайтинга, але я вважаю, що цього все одно недостатньо, оскільки це всього лише технічні навички. Дуже хочу розвиватися в такому художньому напрямі, як, наприклад, дизайн персонажів, а також скриптінг і кінематографія. Останні 6 років я вивчав 3D графіку, тому зараз хочу знайти час для традиційного мистецтва. У мене, як у художника-самоучки, не було можливості відвідувати заняття з мистецтва, в роботі мені цього дуже не вистачає. Зараз я вивчаю фотографію, що допомагає мені краще розуміти лайтінг і шейдинг, не кажучи вже про аспекти композитинга. Хочу ще глибше зануритися у все це в майбутньому.

Інтервю з Pedro Conti

Чим би хотілось зайнятися у вільний від комп’ютера? Вважаєш вільний час джерелом натхнення?

Обожнюю подорожувати і вважаю, що це найголовніше джерело натхнення. У жовтні був у відпустці і зараз у мене безліч нових і свіжих ідей, над якими я готовий розпочати роботу. Постійна робота за комп’ютером вимотує, тому невеликі перерви потрібно робити обов’язково, вони йдуть на користь. Крім всього цього хотілося б проводити час з друзями, грати на гітарі, кататися на скейті і жити повним життям.

Інтервю з Pedro Conti

Спасибі, що приділив нам час!

Величезне спасибі за надану можливість. Дуже приємно!

Журналіст: Альона