Інтервю з провідним художником по персонажам Dávid Jankes

283

Художник по персонажам Dávid Jankes, який працював над Mafia II і Silent Hill: Downpour, розповів нам про те, як він, в проміжках між роботою над відео іграми, знаходить час для особистих проектів.

Розкажи трохи про себе, хто ти, що ти, де ти знаходишся територіально?

Dávid Jankes: Привіт, я Девід. Народився р. Мартін, Словаччина у 1988 р. Навчався в школі прикладних мистецтв за спеціальністю дизайн у фотографії. Сьогодні намагаюся в першу чергу розвиватися саме як художник, сфокусувавшись на те, що мені дійсно цікаво, працюю провідним художником по персонажам в компанії Gamajun Games, у минулому Vatra і Exient.

Інтервю з провідним художником по персонажам Dávid Jankes

А яка історія стоїть за твоєю творчістю? Що привело тебе в світ CG, яким софтом користуєшся?
Все почалося з 3D-студії DOS, де працював мій батько, тоді мені було дев’ять років. Це було так цікаво. А потім я побачив відео з рухомими персонажами у Character Studio. Саме тоді я зрозумів, що ось чим я хочу займатися. У роботі використовую 3Ds Max, ZBrush і Photoshop.

Інтервю з провідним художником по персонажам Dávid Jankes Інтервю з провідним художником по персонажам Dávid Jankes

В принципі ми знаємо, над якими проектами ти працював. Але яку роль при цьому зіграв? Може у тебе є улюблені проекти?

Під час навчання я працював фрілансером в ігрових та рекламних компаніях. Моя творчість того періоду торкнулося такі ігри як, наприклад, Air Conflicts: Secret Wars і Motorstorm: Pacific Rift.

Але перша серйозна робота була в студії 2K Czech, де я працював художником по персонажам над такими іграми як Mafia II, DLCs і Top Spin 4. Крім моделювання я також займався висвітленням деяких сцен в Mafia II.

Наступним серйозним проривом стали Vatra Games. Мені вдалося попрацювати над грою Silent Hill: Downpour буквально перед її запуском. Я також працював і над іншою грою, але її реліз так і не відбувся.

Потім Vatra Games стали Exient, де я працював над Diggs Nightcrawler і Angry Birds Go. В цей момент я зрозумів, що моє бачення ідеальної роботи змінилося, оскільки мобільні пристрої та планшети захопили світ. Сподіваюся, що одного разу мені вдасться повернутися до роботи над улюбленими іграми класу ААА. Мені дійсно сподобалося працювати над Mafia II.

Інтервю з провідним художником по персонажам Dávid Jankes

Коли ти вперше почав вивчати 3D і як тобі вдається утримуватися на вершині ігрового світу?

Коли я був ще хлопчиком, читав тематичну літературу, щось пробував робити сам. Все пізнавав методом проб і помилок. Потім почав дивитися туторіали та відео на Youtube, яких зараз безліч.

Ви завжди повинні намагатися з усіх сил і працювати над своїм скиллом. Результат ніколи не повинен вас задовольняти, намагайтеся все робити як можна краще і рухайтеся далі.

Інтервю з провідним художником по персонажам Dávid Jankes

Може у тебе є якась авторська техніка, якої ти можеш поділитися з нами?

Як і багато художників, я намагався скалптить знаменитостей, але потім зрозумів, що це неправильно. В принципі при такому підході ти, звичайно ж, навчаєшся, але буде набагато краще, якщо у роботи буде своя ідея, яка залишиться завжди. Саме такий підхід я намагаюся використовувати.

У разі якщо таск вам ставить начальство, то простору для творчості особливо не залишається. Але в особистих проектах можна помріяти, працюючи в тому напрямку, який дійсно подобається.

Також я вважаю, що малювання серйозно допомагає в процесі створення 3D. Ви починаєте помічати такі речі, які ніколи б не помітили, просто моделюючи щось. Це мені дуже допомагає, і я настійно рекомендую малювати.

Інтервю з провідним художником по персонажам Dávid Jankes

Є якась улюблена цитата, неважливо друга, художника, своя, якийсь знаменитості, якою ти хотів би поділитися з нами?

Не люблю цитати або девізи, але вірю, що можливо все. Ти можеш досягти неможливого, якщо будеш постійно намагатися і намагатися з усіх сил. Все, що я знаю, я знаю зі свого досвіду.

Зараз я буду суперечити самому собі, але хотілося б привести цитату Пабло Пікассо: «Кожна дитина – художник. Труднощі в тому, щоб залишитися художником, вийшовши з дитячого віку».

Як тобі вдається, судячи з портфоліо, йти в ногу з часом?

В мистецтві я завжди намагаюся вивчати нові тенденції, не тільки в 3D, але і в традиційному мистецтві, такому як скульптура, малювання і живопис.

Дуже важливо ніколи не зупинятися на досягнутому, кожного разу намагаючись зробити роботу якомога краще, приймати дзвінки і робити неможливе.

У вільний час я працюю над власними проектами, і, хоча іноді це нелегко, намагаюся вірити, що проект вартий витрачених зусиль.

Інтервю з провідним художником по персонажам Dávid Jankes

Які твої улюблені художники, цифрові або традиційні, і чому?

У мене багато улюблених художників, включаючи традиційних представників епохи Ренесансу, таких як Мікеланджело Буонаротті, Донателло або Бандінеллі.

З представників сучасного мистецтва дуже люблю Симона і Карлоса Хуанте. Серед цифрових художників – це Рафаель Грассетти, а також мої колишні колеги Jiri Svjetinsky і Gio Nakpil, а також багато-багато інших.

Всі ці люди надихають мене, оскільки їх роботи мотивують і примушують рухатися далі.

Який софт ти хотів би вивчити в майбутньому, що дозволило б тобі розширити портфоліо і прокачати скілл, і чому?

Я б хотів пересісти з 3Ds Max на Maya. Я пробував працювати в Maya, і, на мій погляд, вона краще підходить для моделювання, скининга і рігга.

Інтервю з провідним художником по персонажам Dávid Jankes

Над якими проектами хотілося б попрацювати в майбутньому і чому? Чого ти хотів би досягнути за наступні 10 років?

Я про що мрію. Але чи вийде це все реалізувати. Що ж, час покаже.

Найбільша мрія – попрацювати з таким митцем, як Naughty Dog. Дуже вражають роботи художників з Digic Pictures, Blizzard і Weta Workshop.

Без поняття, де я буду через 10 років, але сподіваюся, що все буду працювати з 3D-графікою, яку дуже люблю. Я завжди відкритий всьому новому!

Журналіст: Альона