Інтервю з творцем кращого 3D-арту «Сайракс проти Сектора»

438

Алжирський 3D-художник Махмуд Амгар, чия робота «Сайракс проти Сектора»* підірвала інтернет, погодився поділитися своєю CG-історією.

— Розкажіть трохи про себе. Хто ви, звідки і чим займаєтеся?

Привіт! Мене звуть Махмуд Амгар. Можливо, ви чули про мене під псевдонімом UltraVD. Мені 33 роки. Я народився в алжирському місті Тлемсене, де навіть земля дихає мистецтвом. Зараз працюю на фрілансі у сфері 3D-моделювання. Однак у повсякденному житті я звичайний адміністративний службовець в міському суді, чий рід занять не має нічого спільного з тим, про що ми зараз говоримо Інтервю з творцем кращого 3D-арту «Сайракс проти Сектора».

Інтервю з творцем кращого 3D-арту «Сайракс проти Сектора»

— Поділіться з нами вашою історією! Як ви прийшли у світ цифрового мистецтва? Якими програмами користуєтесь?

Вперше я познайомився з 3D майже десять років тому, хоча у мене завжди був потяг до прекрасного. Я виріс у родині, в якій захоплювалися усіма видами мистецтва в будь-якому їх прояві. Моя мати була талановита в малюванні й у поезії. Думаю, що дещо я успадкував як раз від неї. Тому, дорога матусю, спасибі тобі велике за мої дитячі іграшки, особливо за конструктор LEGO, з якого я майстрував роботів і інших героїв, придумуючи їм всілякі історії. Це була моя власна маленька всесвіт.

Інтервю з творцем кращого 3D-арту «Сайракс проти Сектора»

Малювання було для мене найбільш близьким по духу способом самовираження. Пристрасть до малювання забирала мене далеко за межі реальності, особливо в школі на уроках математики. Мої зошити від кірки до кірки були змальовані роботами і іншими істотами. Однак мої малюнки не вражали вчителів, і я часто отримував погані оцінки J.

В якийсь момент мені представився шанс перенести свою творчість в простір 3D. Моєю першою програмою була ZBrush. Пам’ятаю, коли я вперше запустив її, то довго вдивлявся в екран, намагаючись збагнути, що переді мною. Це стало поворотним моментом, коли я відклав олівець і взявся за мишку.

Інтервю з творцем кращого 3D-арту «Сайракс проти Сектора»

— Як ви навчилися малювати на комп’ютері?

Спочатку було дуже складно, так як у мене не було ніяких знань в цій області. Я поняття не мав, з чого потрібно починати. У той час ZBrush була далеко не найкращою програмою для моделювання. Здається, у мене була версія 2.5 D, ви уявляєте? Само собою, що в цій версії не вистачало функцій для повноцінного 3D-моделювання, і тоді, після довгих пошуків я натрапив на вже всім відому програму 3ds Max. У той час я скачував неймовірну кількість настанов, відео-уроків, статей — одним словом, все, що могло мені допомогти розібратися. Я пам’ятаю, як проводив безсонні ночі і дні перед екраном монітора, вивчаючи весь завантажений матеріал. 3ds Max виявився для мене більш складним і незрозумілим, ніж я розраховував. І навіть зараз, через 10 років, я не можу сказати, що ідеально розбираюся в цій програмі.

Інтервю з творцем кращого 3D-арту «Сайракс проти Сектора»

Через кілька років копіткої праці і практики, мені почали надходити пропозиції від місцевих компаній, що спеціалізувалися на розробці дизайну для міських структур. І тут я зрозумів, що прийшов момент освоїти V-Ray. Цей рендер найчастіше використовувався серед архітекторів, і мені без нього було просто нікуди. Зізнаюся чесно, проекти по створенню інтер’єрів не приносили мені належного задоволення.

Інтервю з творцем кращого 3D-арту «Сайракс проти Сектора»

На жаль, в моєму місті було дуже мало місць, де можна було навчитися професійно працювати у 3D-програмах. Тоді я вирішив піти далі і зареєструвався на декількох форумах цифрового мистецтва, щоб підтягнути свої навички. Я познайомився з приголомшливими роботами дійсно талановитих CG-художників, з якими мені б дуже хотілося потягатися. Для мене бути просто хорошим художником у світі, де цифрове мистецтво розвивається не по днях, а по годинах, було катастрофічно мало.

Інтервю з творцем кращого 3D-арту «Сайракс проти Сектора»

— Як у вас виходить підтримувати своє портфоліо на належному рівні? Поділіться з нами своїм секретом!

Іноді завдяки вимогам замовника, а також різним конкурсам в інтернеті, але найчастіше це особисті проекти. Ідеї для них я черпаю з робіт інших художників. Секрет в тому, щоб зібрати все, що ти вже знаєш і що ти хочеш створити, воєдино і найкращим чином об’єднати у своїй роботі. Якщо ви черпаєте натхнення з якоїсь певної роботи, це зовсім не означає, що ви копіюєте — можливо, ви можете її поліпшити.

— Яку програму ви в майбутньому плануєте освоїти і чому?

На даний момент мене дуже цікавить MARI, тому що в плані текстурування в ній набагато більше функцій, ніж в Zbrush і Autodesk MudBox. Так, в Zbrush вже є функція накладання текстур, однак вона обмежена кількістю полігонів. Для MARI кількість полігонів не має значення, що дуже зручно. Просто, для саморозвитку, мені хотілося б познайомитися з MotionBuilder, RealFlow Houdini і Unity Engine.

Інтервю з творцем кращого 3D-арту «Сайракс проти Сектора»

— Як ви розслабляєтеся після напруженого трудового дня?

У періоди наполегливої роботи дуже часто втрачається відчуття часу. Ніч нічим не відрізняється від дня, особливо на вихідних, коли я повністю занурююся в свої проекти. У будні я весь час перебуваю в суді, і в мене просто немає часу займатися улюбленою справою. Іноді дуже складно працювати над декількома проектами одночасно.

Зазвичай після декількох місяців такого графіка я беру відпустку. Мені, як і всім, потрібно перезарядитися. Я люблю зустрічатися з друзями, просто гуляти, ходити в гори, дивитися кіно і серіали. Іншими словами, насолоджуватися нормальним життям Інтервю з творцем кращого 3D-арту «Сайракс проти Сектора».

Інтервю з творцем кращого 3D-арту «Сайракс проти Сектора»

* Сайракс і Сектор — персонажі з гри Mortal Kombat.