Інтервю з викладачами 3dsmax.com.ua

357

10 травня 2016 року стартує курс 3DsMAX «Для дизайнерів і архітекторів».

Записатися на пробне тиждень навчання можна тут. Чудова трійка — Максим Булат, Катерина Ремізова і Віталій Кічігін вже не перший рік працюють в архітектурному середовищі і, повірте, їм є чим поділитися. Спеціально для ресурсу 3dpapa.ru викладачі курсу розповідають про свої проекти і дають поради починаючим дизайнерам.

Як давно існує твоя студія?

Дата появи ARTLAB — 1 березня 2013 року.

Чи є у тебе в планах розширення ARTLABа?

Так, є багато ідей і планів. Навіть написана «Доктрина ARTLAB 2015», яка плавно перетекла в 2016. Думаю перетече і в 2017… Поживемо, побачимо! Але є й інші цікаві думки з цього приводу.

Що по-твоєму найскладніше в роботі архітектора?

Найскладніше це завершити та втілити проект. Це непросто, тому що безліч варіантів і переробок постійно заважають руху вперед. Я, на жаль, не знаю жодного прикладу, коли все робилося з першого разу гладко. Зазвичай, безпроблемні проекти ніколи не доходять до реалізації. А коли з працею, з надривом, то будується!

Інтервю з викладачами 3dsmax.com.ua

Який напрям у мистецтві тобі ближче? Як воно впливає на твоє сприйняття архітектури?

Я намагаюся не чіпати напряму в мистецтві. Але головним для мене є функціональність і технологічність.

Розкажи про найбільш захоплюючий проект, над яким ти працював?

Самий захоплюючий… Швидше найцінніший (в плані досвіду) був проект аеропорту в Харкові — всього комплексу будівель. Захоплюючим (від якого отримав справжнє задоволення) — мій дипломний проект. А взагалі, я думаю, що такого проекту поки що у мене не було і я його чекаю!

Впевнені, що тебе чекає не один захоплюючий проект. Макс, а що для тебе краще: робота на фрілансі або в постійному бюро?

Мені в даний момент часу імпонує працювати на себе. Мати власний розпорядок дня і праці. Можливо, я ще попрацюю з ким-то в команді, але все ж краще збирати команду і відкривати своє бюро.

Інтервю з викладачами 3dsmax.com.ua

Щоб ти порадив молодим дизайнерам, які отримали свій перший проект?

Молодим дизайнерам я раджу слухати, відчувати, задавати питання. Як можна більше питань! Не боятися дізнаватися нове, а якщо не знаєш чогось, одразу заявляти про це і просити допомоги. Намагатися полюбити те, що тобі дісталося в перший раз і не боятися. Ні у кого не виходить в перший раз – головне не здаватися!

Інтервю з викладачами 3dsmax.com.ua

Розкажи детальніше про те, чому ти стала дизайнером?

Не було як такого рішення змінити архітектуру на дизайн. Просто запропонували зробити дизайн проект, я спробувала і мені дуже сподобалася ця робота. Створювати інтер’єр цікаво, можна використовувати всі наявні професійні навички і при цьому набагато швидше бачити реалізацію своїх проектів (у порівнянні з архітектурою). Сподобалося наповнювати функцією простір, експериментувати з різними формами. Кожен новий проект цікавий для мене, оскільки дає можливості для реалізації нових ідей.

Допомагають знання, які були отримані в університеті?

Звичайно допомагають. В інституті нас навчили правильно працювати з плануванням, а це найбільш важливі, я б сказала фундаментальні знання, без яких професійно вирішувати завдання, що стоять перед дизайнером інтер’єру, складно. Був курс композиції, малюнка, історії мистецтв, все це сформувало певні естетичні уподобання, зумовило симпатію до функціональності і ергономічності простору.

Що відрізняє любителя від професіонала?

Насамперед досвід і наявність професійної освіти. Хоча відразу обмовлюся, знання та досвід-справа наживна. Якщо людині дійсно цікавий процес створення інтер’єру, немає ніяких обмежень! Знаннями можна оволодіти, головне мати величезний інтерес до роботи і не боятися ніяких труднощів, і тоді обов’язково буде позитивний результат!

Інтервю з викладачами 3dsmax.com.ua

З чого ти починаєш свою роботу? Яка улюблена частина проекту?

З обмірковування ідеї, це і є найулюбленіша частина проектування. Коли в рішенні інтер’єру є ІДЕЯ, всі просторові рішення приходять самі собою. Візуалізація та робочі креслення допомагають продемонструвати свою ідею іншим та зробити її реалізацію можливою.

Що служить джерелом натхнення для тебе?

Натхнення можна черпати з абсолютно різних джерел. Це і інтернет, і професійна література і журнали, це і сучасні фільми, і навіть подорожі. Натхнення може прийти з будь-якого джерела, головне бути відкритим для всього нового.

Самий захоплюючий проект, над яким ти працювала.

Дуже цікаво було співпрацювати з компанією Indigo Development із Санкт – Петербурга до 2015 року. Я виконувала графічні матеріали для інвестиційного форуму в Москві, мій проект ілюстрував типове рішення інтер’єру житлового модуля. Було незвично працювати строго прописаному тих завданням, однак це не заважало, а лише направляв мене до правильного результату.

Інтервю з викладачами 3dsmax.com.ua

Чому з усіх пакетів ти вибрала для роботи саме 3dsmax?

3D Max дає необмежену кількість можливостей дизайнеру. Можливість проектувати складні форми, нескінченна безліч варіантів редагування поверхонь, можливість створювати будь-які текстури і матеріали, а головне можливість отримати фотореалістичне зображення за підсумком своєї роботи.

Я знаю, що ти викладаєш напрямок стилі інтер’єрів. Який із стилів найбільше любиш? Наскільки радикально змінюються смаки замовників протягом років?

Я працюю в різних стилях, але віддаю перевагу стилю Контемпорарі (англ.contemporary – сучасний), як поняття стилю інтер’єру відносять до всього нового в сучасному дизайні, що не вписується в жорстке визначення хай-тека або мінімалізму. Замовники часто звертаються до мене орієнтуючись на роботи в моєму портфоліо, що зумовлює стилістику моїх інтер’єрів, хоча я не обмежую себе рамками. Нещодавно запропонували зробити лофт, і це був дуже цікавий досвід. Було замовлення на футуристичекий інтер’єр – виконували футуристичний інтер’єр. Однак мої особисті уподобання – це сучасний мінімалістичний інтер’єр, з невеликою кількістю декору і деталей, однак продуманий і функціональний.

По-твоєму що краще – фріланс або робота в студії? Що показує досвід?

Самостійна робота, безумовно, вигідніше, ніж робота на студію. Однак для початківця дизайнера це буде не зовсім підходящий варіант. Для початку краще попрацювати в колективі, вивчити основи правильної роботи, ознайомитися з правилами робочого проектування, з правилами ведення авторського нагляду. Самостійна робота частково пов’язана з пошуком роботи, а для цього необхідно сформувати портфоліо, яке можна буде демонструвати потенційним замовникам. Якщо людина володіє всіма перерахованими вище знаннями і вміннями, він без проблем буде вести успішну самостійну діяльність.

Творча робота практично завжди піддається критиці. Яке твоє ставлення до неї?

Критика безумовно буде, без цього не буває. Завжди треба слухати критичні зауваження, однак потрібно оцінювати їх справедливість. Якщо обґрунтовані зауваження, потрібно постаратися виправити помилки і не допускати їх у подальшому. А якщо критика звучить від людей невтаємничених, просто щоб висловити своє «фе», слід ставитися до неї байдуже. Всі люди вчаться, в будь-якому проекті можна знайти помилку, особливо якщо шукати саме її, потрібно намагатися від проекту до проекту показувати найкращі результати. І якщо по закінченні часу ви порівнюєте свої перші проекти з 5 і 10 проектами і бачите позитивні результати – значить, ви на правильному шляху!

Інтервю з викладачами 3dsmax.com.ua

Ким ти хочеш стати через 10 років?

Я хотіла б керувати своєю дизайн-студією REMINTERIOR, хотіла б знайти однодумців для того, щоб здійснювати великі проекти і не обмежуватися географією діяльності. Мрію виконати дизайн-проект громадського місця, сподіваюся, в найближчі 10 років реалізувати цю мрію.

У тебе є хобі? Як ти проводиш вільний час?

Я люблю проводити час зі своєю сім’єю, люблю займатися спортом і таким чином випускати негативну енергію, люблю їздити в цікаві подорожі або просто на велосипедах покататися з чоловіком і дитиною по лісі. Для того щоб не втрачати натхнення в роботі, потрібно намагатися бути щасливою людиною, відкритим для всього нового.

Виділи, будь ласка, 3 ключових правила для новачків.

Цілеспрямованість, завзятість, надзвичайний інтерес оволодіти новими знаннями.

Інтервю з викладачами 3dsmax.com.ua

Віталік, коли архітектура стала твоїм життям. З чого все почалося?

Ну так “пафосно” ми виражалися тільки на пізніх курсах інституту:-) Зараз моє життя – це люди, і не важливо це замовник або студент в аудиторії. А почалося все з дитинства, з тих дитячих конструкторів і нескінченних дитячих «винаходів». Потім ВУЗ, потім практики і я не помітив як все склалося…А взагалі, з архітектурою я завжди був і буду на «Ви».

Розкажи чи є якісь особливі якості, якими повинен володіти дизайнер, архітектор?

Зараз в 21-му столітті чітко стала зрозуміла одна річ: всі люди повинні мати творчу професію – всю рутину поступово візьмуть на себе роботи і вже багато «взяли». Тому розвивати смак і уяву, просторове мислення. Геометрія, любов до живопису і висококласної музиці — позитивний настрій і бажання покращувати світ — загалом тільки вперед і вгору!

Ти не тільки проектируешь, малюєш, але також і викладаєш курс для дизайнерів і архітекторів в авторизованому центрі навчання Autodesk. Що для тебе найважливіше в роботі зі студентами?

Ви не уявляєте, яке задоволення отримуєш коли бачиш що вчора людина це не міг — а сьогодні «вуаля!». Кожен нормальний викладач зав’язаний на цьому «кайф»!:-) Я взагалі з родини викладачів, людей так чи інакше пов’язаних з освітою. Вищим класом вважаю для себе коли студент взагалі не помічає, що її навчають:-)

Інтервю з викладачами 3dsmax.com.ua

Розкажи трохи про необхідний софт для створення якісних інтер’єрів та екстер’єрів.

Ну, звичайно, ми всі (я і мої колеги) зав’язані на продукти Autodesk. Як правило, для вирішення мого кола завдань досить Autocad і 3DsMax плюс Photoshop або GIMP для пост-обробки. Ще кілька проектів я випустив використовуючи Blender — хороший досвід. Я помітив, що всі архітектори діляться на дві «секти»: одні воліють дует — Archicad і 3DsMax та інші — Autocad і 3DsMax. Я ставлюся до другої — і ніколи про це не шкодував! В цих сектах всі тільки й хвалять свої «болота»:-))))

Віталік, чи є у тебе в планах робота над якимось масштабним міським проектом? Будь досягнень ти б хотів досягти у своїй галузі?

Я завжди перебуваю в стані «бойової готовності» — сухий порох, іскра — і ми в справі:-) Мій вчитель і колега Сергій Богданович розробляє концепцію реновації пром зон р. Харкова — він нереальний практик — геній! Він аналізує світовий досвід, багато подорожує. Я радий що він мене іноді підключає до свого масштабного проекту. Потім ініціатива — «Одноповерхова Україна» — це наша тема — моїх друзів, побудована на думки про те, що всі «салтівки» незабаром потрібно буде розселяти. Ми розробили будинок — вищий пілотаж — за ціною двокімнатної квартири! Необхідна і достатня — серійний одноповерховий котедж — нове житло для нас всіх. Найвище досягнення для архітектора — це реалізовані проекти — так що я не виняток:-)

Інтервю з викладачами 3dsmax.com.ua

Чи плануєш відкриття власного бюро?

Мені здається слово «бюро» зараз трохи не сучасно — зараз правильніше сказати — community або «Ком’юніті». І я думаю, що вже дозрів, щоб організувати рішення архітектурної завдання будь-якої складності, я — частина Ком’юніті у нас є своє Комьюніті! А взагалі всі матеріали що я випускаю як приватний архітектор, я випускаю під логотипом «SKETCH ARCHITECTURAL GROUP»

Яким ти бачиш ідеальне місто з архітектурно — дизайнерської точки зору?

Так, ці ідеї витають в повітрі з часів епохи відродження! Я впевнений, що ми всі хочемо одного і того ж! Я відповім трохи ассимптотично в дусі Ле Корбюзьє. Місто сад — зелений, чистий, екологічний, самодостатній, легко доступний, провітрюваний, тихий — місто дітей і дитинства, де мало судів та лікарень та багато шкіл та культурних центрів! На перший погляд може здатися що це не зовсім архітектурні завдання, але я впевнений, архітектор завжди покликаний вирішувати як раз не архітектурні завдання:-)!

Читайте в нашій попередній статті Як продати свою 3d модель в інтернеті?

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси.

Журналіст: CG_Muse