iOS на крок попереду

267

ОС Android з кожним оновленням версії отримує нові функції і можливості, стає стабільнішою і радує погляд приємним дизайном.

Не відстають від самої платформи і розробники програм, але софт з величезною увагою до деталей і зручності використання всі ж поки присутній виключно для iOS. Така думка багатьох користувачів, яке може бути спірним, але факт наявності дійсно продуманих і якісних додатків в кожному розділі AppStore заперечувати ніхто не зможе.

Продуктивність роботи

Популярні таск-менеджери для Android пропонуються тільки за передплатою (Any.do, Todoist) і далеко не кожному здадуться зручними в роботі. Порівняно з ними, вічно популярні OmniFocus або Things 3 можуть похвалитися наявністю продуманого дизайну і вдало вбудованих функцій.

Нотатки

Завжди перевантажений Evernote і обмежений в можливостях Google Keep – практично все, що можна встановити на мобільний Android-пристрій для ведення нотаток. Для гаджетів Apple вибір багатший. Він починається з мінімалістичного Bear, підтримує розмітку коду і закінчується громіздким і потужним DevonThink, що дозволяє створити навіть особисту енциклопедію.

Утиліти

На думку власників iPhone і iPad, калькулятор Calzy – найбільш зручна і грамотно реалізована програма для ведення обчислень, з усіх існуючих. Кращим мобільним додатком для роботи з PDF-файлами вони вважають PDF Expert, а блокувальники реклами для гаджетів Apple не навантажують ОС і автоматично видаляють докучливі рекламні банери.

Дизайн і творчість

В цьому плані пристроїв Apple давно немає рівних. Серед програм для роботи з фото і відео варто виділити потужні фоторедактори Darkroom, Afterlight, RAW Power і деякі інші. Обробити відеоряд чудово допоможе стандартний iMovie і продуктивний Videoleap, здатний додавати ефекти до відео в режимі реального часу. Продуктивність пристрою при цьому не втрачається. Що стосується музики, то для Android складно знайти аналог BIAS FX, що дозволяє в iOS емулювати гітарні підсилювачі, або KORG Gatget, що дає можливість працювати з MIDI-клавіатури. Записати мелодію на аркуші паперу допоможе Notion, а повноцінно звести трек воєдино можна за допомогою GarageBand.

У смартфонів свої завдання

Можна до хрипоти сперечатися про те, чи потрібні мобільних пристроїв професійні програми рівня програм для Mac. Швидше за все, немає, адже більшості достатньо тих можливостей, які надають зазначений вище софт. Але навіть у цьому випадку, для гаджетів Apple залишається на крок попереду, дозволяючи буквально «на ходу» намалювати ескіз, записати демо-версію пісні, розмітити файл PDF або створити зручну замітку. Величезна аудиторія прихильників «яблучних» гаджетів тримається, в тому числі, і з-за надаються продуманим софтом можливостей.

Джерело: http://dlemoduli.org.ua/