Китайська tencent розробляє власні процесори для ші, обробки відео та мережевого обладнання

19

Гіганти хмарного сегмента вважають за доцільне не тільки замовляти адаптовані під свої потреби процесори традиційним постачальникам, а й вкладати кошти в самостійну їх розробку. Китайська компанія tencent готова поповнити ряди прихильників такого підходу, якщо спиратися на свіжі одкровення її представників.

Джерело зображення: tencent

Китайський інтернет-гігант tencent holdings, як зазначає reuters, зі сторінок контрольованої ним соціальної мережі wechat зізнався на цьому тижні, що вже тривалий час фінансує розробку спеціалізованих процесорів для власних потреб. Тан даошен( tang daosheng), старший виконавчий віце-президент і глава підрозділу tencent cloud, позначив три ключові напрямки активності компанії в цій сфері.

Для використання в системах штучного інтелекту призначені процесори сімейства zixiao, для обробки відео — процесори canghai, а в мережевому обладнанні повинні прописатися чіпи xuanling. Для роботи в хмарному середовищі tencent також розробляє власну операційну систему orca.

Слід нагадати, що інші китайські інтернет-гіганти теж розширюють асортимент процесорів власної розробки. Минулого місяця alibaba представила серверні процесори yitian 710 з 128 ядрами і arm-сумісною архітектурою. Huawei technologies розвиває сімейство процесорів kunpeng, а xiaomi після першої спроби розробляти процесори для смартфонів на другому етапі воліла зосередитися на створенні чіпів для обробки зображення. Четвертий за величиною виробник смартфонів у світі, компанія oppo, до 2023 року теж може представити 3-нм процесори, як повідомляють обізнані джерела. Ці вироби на її замовлення повинна виробляти компанія tsmc.