Майнер і власників криптовалюта в рф зобов’яжуть платити податки вже цієї осені

18

Абсолютна більшість країн не визначилося з тим, як взагалі бути з проблемою криптовалюта. У 2017 році деякі вже піднімали це питання, але після того, як біткоіни звалився, а весь ринок не стиснувся до мінімуму, проблема вирішилася сама собою. Судячи з того, як активно вкладаються в цифрові активи багато великих компаній, на цей раз все інакше. Насправді дати довготривалий прогноз досить складно, адже є цілий спектр факторів, передбачити який не можуть навіть найвідоміші аналітики. Якщо біткоіни і викликає побоювання, то багато експертів сходиться в тому, що ефір чекає світле майбутнє. Поки аналітики сперечаються, у нас є і більш нагальні проблеми, до них і перейдемо.

Реклама

Отже, якщо ви таємно володієте парочкою біткоіни або маєте інші вкладення в криптовалюта, то сьогодні саме час почати хвилюватися. Справа в тому, що держдума рф планує розглянути законопроект про оподаткування криптовалют найближчим часом. Якщо більш конкретно, то це трапиться вже восени, а зараз йде активна підготовка до масштабного наступу на фермерів і власників цифрових активів. За словами павла крашеніннікова, який є главою держдуми з будівництва та законодавства, уряд налаштований серйозно. Це означає, що потрібно знайти компромісне рішення, яке влаштує всіх.

Павло пропонує розглядати криптовалюти як об’єкти фінансової власності, прирівнявши їх до банківських рахунків. Наприклад, він говорить про те, що потрібно призанять за громадянами право передачі криптовалюта у спадок. Можливо, чиновники не зовсім розуміють ситуацію, адже в багатьох випадках ключ від гаманця не знає ніхто крім власника. Взагалі чиновники далеко не завжди усвідомлюють масштаб проблеми. Очевидно, що вони і не повинні все знати, адже для цього у них є радники, в тому числі і експерти, здатні пояснити ті чи інші аспекти цифрового ринку.

У будь-якому випадку вже незабаром в рф криптовалюта вийдуть з тіні. Їх спробують легалізувати, а всіх тих, хто відмовиться, покарають. Чесних громадян обкладуть податком, але зате з’явиться реальна можливість оплачувати ті чи інші товари і послуги за допомогою цифрових активів. Як все буде насправді, неясно, але сховатися від податків стане складніше. Багатьом власникам біткоіни доведеться несолодко, але все буде залежати від того, наскільки агресивними будуть податки. Головне в цьому питанні – не перегнути палицю.