Making Of «Caribbean Mermaid»

253

Gilberto Magno розкриє секрети створення русалки Карибського моря.

Всім привіт! Сьогодні я б хотів розповісти вам про те, як створював русалку, починаючи з моделювання, текстурування і закінчуючи фінальним рендером. Я вирішив створити цього персонажа після того, як друг показав мені книгу Field Guide to the Fantastical World Around You автора Arthur Spiderwicks. Я був настільки вражений кольорами і формами, що відразу ж приступив до роботи. Найдивовижнішим було те, що по мірі того, як я постив прогрес у своєму блозі, зі мною зв’язався Tony DiTerlizzi, автор оригінального зображення, з проханням зробити перепост у себе. Це було для мене найбільшою нагородою, тому що я великий фанат цього художника. Отже, перейдемо до making of’у.

Бейзмеш в Maya

Я вирішив створити базовий меш русалки, виходячи з її оригінального силуету, з допомогою звичайного полігонального моделювання, в основному в проекції side, іноді переходячи в інші для редагування отриманого результату. Спочатку я вирішив слідувати пропорціям оригіналу, щоб потім додати кілька штрихів від себе.

Making Of «Caribbean Mermaid»

Першим, що мене спантеличило при погляді на оригінальне зображення, були її волосся. Але потім я вирішив, що простіше всього їх буде створити з допомогою NURBS. У бічній проекції я намалював криві, а потім використовував різні налаштування экструда в меню Surface. Самим крутим було те, що такий підхід дозволив мені довільно налаштовувати товщину кінчиків і підстави волосся.

Making Of «Caribbean Mermaid»

Далі я вирішив перейти до наступного етапу, створити UV-розгортку перед імпортом моделі в ZBrush, оскільки збирався використовувати кілька текстур для скалптинга хайполи.

Making Of «Caribbean Mermaid»

Хайполи в ZBrush

Потім я імпортував отриманий бейзмеш в ZBrush, розділивши його на відповідні сабтулы. Іноді для прискорення цього процесу, я використовую опцію GoZbrush.

Making Of «Caribbean Mermaid»

Процес скалптинга я почав з того, що визначився з найкращим способом створення деталей тіла. Найчастіше я використовую кисті Move, Standard, Clay Tubes, Inflate, Flatten, Slash та Pinch.

Making Of «Caribbean Mermaid»

Для деяких частин, таких як волосся, я створив альфи в Photoshop на підставі UV-розгортки. Потім імпортував отримані альфи в ZBrush і використовував у роботі з масками. Потім я переходив в меню Deformation і використовував інструмент Inflate з різними значеннями.

Making Of «Caribbean Mermaid»

Після довгої та кропіткої роботи, я, нарешті, закінчив скалптинг в ZBrush.

Making Of «Caribbean Mermaid»

Making Of «Caribbean Mermaid»

Текстури і шейдера

Текстури я створював в ZBrush з допомогою опції Polypaint. Потім подгрузил оригінальне зображення як референс в Spotlight і розфарбував тільки бейзмеш. Далі я почав уточнювати отриману текстуру на підставі квітів референса.

Making Of «Caribbean Mermaid»

Після того, як результат почав мене влаштовувати, я експортував такі текстури, як Diffuse, Normal і Displacement. Потім я використовував ці текстури для створення інших в Photoshop.

Making Of «Caribbean Mermaid»

Далі я повернувся назад в Maya, щоб налаштувати шейдера. Для більшості елементів русалки я використовував шейдер Misss Fast Skin в mental ray. Для очей і намиста використовував дефолтний матеріал Phong.

Making Of «Caribbean Mermaid»

Рендер і композиція

Для освітлення сцени я використовував HDR-зображення опцію Image Basing Lighting в mental ray, після чого трохи розбавив отриманий результат блакитним кольором, який контрастував з помаранчевим кольором намиста.

Для освітлення намиста я використовував світильник типу Point з Linear Decay Rate.

Making Of «Caribbean Mermaid»

Рендер я розділив на три простих етапи: Diffuse, світло від намиста і, нарешті, Occlusion.

Making Of «Caribbean Mermaid»

Потім я зібрав фінальну зображення в Photoshop, для якої зробив невелику корекцію кольору. На підставі цього я також вніс кілька змін у саму модель.

Making Of «Caribbean Mermaid» Making Of «Caribbean Mermaid» Making Of «Caribbean Mermaid»

Читайте в нашій попередній статті Як створити реалістичного 3D динозавра.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело