Making of Ганеша

263

3D-художник Гемант Дангаре розповідає, як створити в ZBrush індійського бога мудрості Ганешу.

Привіт всім. Мене звуть Гемант Дангаре. Я народився і виріс в індійській релігійній сім’ї. В Індії будь-яке свято завжди починається з прославлення Ганеші, бога з тілом людини і особою слона. Тому образ Ганеші, який я вибрав для свого проекту, мені дуже близький.

Коли я нарешті набрався хоробрості, щоб почати цей титанічна проект, я вирішив, що модель повинна бути максимально деталізована, щоб передати всю духовність Ганеші. Треба сказати, що я самого першого дня, як я почав займати моделюванням, мріяв створити 3D-модель цього божества.

Перш ніж приступити до роботи, я переглянув небачена кількість референсов з зображенням Ганеші. Лоупольную модель я зробив в Maya. Зізнаюся, я міг би істотно полегшити собі життя, якщо б робив болванку в ZBrush, проте я дуже люблю Maya і труднощі Making of Ганеша. Отже, все почалося з кубика.

Making of Ганеша

Як тільки лоуполная модель була готова, я додав до неї ще одну пару рук з боку спини. Це потрібно було зробити дуже акуратно й уважно, щоб додаткові руки не здавалися зайвими і неприродними.

Making of Ганеша

Як тільки з тілом було покінчено, я зосередився на голові, доводячи її крок за кроком до того образу, який склався у мене в голові.

Making of Ганеша

На цьому етапі я подумав про позі. Ганеша в індійських книжках зображений танцюючим, тому я вирішив не відходити від його традиційного позиціонування .

Making of Ганеша

Тепер настав час моделювати прикраси. Зізнаюся, це була найскладніша частина роботи, а я дуже хотів, щоб все було ідеально.

Making of ГанешаMaking of Ганеша

Я зосередився на складних і дрібних деталях: всі можливі кільцях і завитушках. До речі, я все ще продовжував працювати в Maya Making of Ганеша.

Making of Ганеша Making of Ганеша

Пізніше, я поправив прикраси з допомогою інструменту lattice.

Making of Ганеша

І ось тільки тепер я нарешті відправив модель в ZBrush. Позу довелося підправити за допомогою плагинаТгапѕроѕе Master.

Making of Ганеша

Само собою потрібно було трохи переробляти і доводити до розуму деякі деталі, які я до цього змоделював в Maya.

Making of Ганеша

Making of Ганеша

Коли я нарешті був задоволений виконаною роботою, прийшов час поекспериментувати з матеріалами в ZBrush, щоб підібрати той, який буде найкраще підходити для статуї.

Making of Ганеша Making of Ганеша

Після тривалих дослідів я зупинився на metalcap. Я вибрав цей матеріал, тому що саме він передавав м’який і гармонійний образ Ганеші, який я намалював у себе в голові.

Making of Ганеша

Призначити Шейдер я вирішив саме в Maya, тому що там налаштувати світло матеріалу набагато простіше, ніж в ZBrush.

Making of Ганеша

В той же час я працював над освітленням в самій сцені. У мене було три основних світильника.

Making of Ганеша

Зрештою, я зробив рендер і отримав те, що хотів. Залишилася не менш цікава частина роботи, а саме композітінг в Photoshop. Я перепробував кілька варіантів тла, щоб вибрати найбільш підходящий.

Making of Ганеша Making of Ганеша

Мені прийшло в голову, що для того, щоб передати духовність персонажа, було б дуже доречно написати на задньому плані санскритські вірші, і додати промені

Making of Ганеша

Сподіваюся, Ганеша вам сподобався. Працюйте і у вас теж все вийде Making of Ганеша.