Making Of інтерєру в стилі Мондріана

265

У цьому making of Rakan Jandali розповість про процес створення інтер’єру, на який його надихнули роботи Мондріана.

На створення цієї кімнати мене надихнули роботи Піта Мондріана 1920 р., які називаються Lozenge. Мені дуже подобається, як він використовував прямі чорні лінії і геометричні фігури червоного, жовтого і синього кольору.

Робочий процес

Я, як і більшість 3D-художників, працюю в лінійному просторі (LWF), яке сприяє створення фотореалістичних рендерів. Для того, щоб налаштувати його в 3ds Max, необхідно виконати команду Preferences > Gamma and LUT, натиснути Enable і встановити для всіх параметрів значення 2.2.

Making Of інтерєру в стилі Мондріана

3D-моделювання

Я хотів, щоб в спальні простежувалися мондриановские лінії, які б розділили простір на 5 різних частин і зробили інтер’єр особливим.

Making Of інтерєру в стилі Мондріана

Стіни кімнати були замоделены в 3ds Max шляхом экструда сплайна. Стелю я замоделил таким же чином, потім зробив невеликі інтервали між його складовими, щоб стеля пропускав світло.

Making Of інтерєру в стилі Мондріана

Лінії вікон і телевізор також були навіяні роботами Мондріана, замоделены вони були також, як і інтер’єр.

Меблі інтер’єру, зокрема диван і крісла були замоделены по уроку Ramon Zancanaro. Ліжка я спеціально додав трохи незграбний вигляд, що додатково підкреслило інтер’єр кімнати.

Кавовий столик і інші елементи інтер’єру я замоделил в 3ds Max з примітивів, нічого військового.

Підлогу я створив за допомогою скрипта Floor Generator, налаштування якого можна побачити на рис. нижче.

Making Of інтерєру в стилі Мондріана

Після це я конвертував геометрію, створену з допомогою скрипта, полігони і почав рандомно рухати окремі планки вгору або вниз. Такого ж ефекту можна добитися за допомогою розділу Tilt скрипта Floor Generator.

Несучу стіну я створив з декількох кубів, також довільно зрушених. Я призначив на бічні частини шейдер V-Ray light material, щоб надати кубам додаткового обсягу.

Налаштування камери

Для цієї сцени я використовував камеру V-Ray Physical з наступними налаштуваннями:
• Film Gate: 40
• Focal Length: 20
• F-Number: 8
• White Balance: Neutral
• Shutter Speed: 15
• Film Speed: 150
• Exposure, Vignetting і Depth of Field: On

Налаштування фонового

У налаштуваннях фонового також не було нічого військового, я витратив деякий час на експериментування з різними налаштуваннями, поки не зупинився на більш відповідному мені варіанті.

Making Of інтерєру в стилі Мондріана

Фінальні налаштування фонового

Освітлення

Світло також був дуже простим, я використав кілька V-Ray-світильників та V-Ray Sun. Два головних світильника типу Skylight Portal я розмістив у вікна, інші світильники були звичайними V-Ray-світильниками теплого відтінку.

Перед тим, як перейти до текстуруванню, я зазвичай роблю тестовий рендер у відтінках сірого, що допомагає мені краще виявити проблеми у налаштуваннях світла.

Making Of інтерєру в стилі Мондріана Making Of інтерєру в стилі Мондріана

Налаштування світла

Текстурування

Для текстурування сцени я використовував стандартні матеріали V-Ray. Підлогу затекстурил з допомогою текстури дерев’яних брусів, яку повісив на Diffuse в Material Editor, потім я використав цю ж саму текстуру для Reflection і Bump.

Для тканини крісла я створив карту Falloff, яку потім повісив на Diffuse і Reflection. Далі я створив чорно-білу версію цієї ж карти для Bump. У дивана були такі ж налаштування, тільки текстура була синьою.

Для несучої стіни я використовував два різних матеріалу, один був створений у V-Ray за допомогою карти Dirt, другий був практично ідентичний йому, але без карти карти Dirt.

Making Of інтерєру в стилі Мондріана Making Of інтерєру в стилі Мондріана

Потім я зробив кілька тестових рендерів, щоб переконатися в тому, що я на правильному шляху.

Making Of інтерєру в стилі Мондріана

Постобробка

На мій погляд процес пост-обробки є не менш важливим інших етапів. Для постобробки я найчастіше використовую Photoshop, рідше like After Effects і Lightroom.

Я почав з того, що налаштував яскравість і контраст, зробив невелику корекцію кольору на підставі альфи і текстурних карт.

Альфу я створив за допомогою двох стандартних V-Ray-матеріалів чорного і білого кольору. На об’єкти, які я збирався налаштовувати в Photoshop, я призначив білий матеріал, на інші чорний.

Making Of інтерєру в стилі Мондріана

Потім я пройшовся по зображенню інструментом Burn і Dodge, щоб зробити його більш реалістичним, а також посилити тіні. Додав невеликого ефекту боке з допомогою Diffuse Glow, а також коригуючий фільтр з хроматичними абераціями, видалив спотворення і завершив додаванням віньєтки.

Making Of інтерєру в стилі Мондріана

Потім я отрендерил карту Ambient Occlusion (AO), яку потім наклав в Photoshop поверх фінального фонового в режимі Multiply. Довелося трохи підкрутити Opacity, але це додало тіней і виділив деталі зображення.

Далі я об’єднав усі шари і знову зробив невелику корекцію кольору за допомогою кривих.

Making Of інтерєру в стилі Мондріана

Сподіваюся, що making of був для вас корисним, і ви дізналися щось нове.

Making Of інтерєру в стилі Мондріана

Читайте в нашій попередній статті про те, як налаштувати нічний рендер інтер’єру в V-Ray і Maya.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело