Making Of «Jean Grey»

291

У цьому making of Gabriel Pereira поділиться з нами секретами створення роботи Jean Grey.

Метою проекту було створення мультяшною версії Джин Грей з X-Men і її презентація з допомогою фонового ZBrush. Крім того, Джин Грей – один з моїх улюблених персонажів.

Процес, як і завжди, розпочався з пошуку референсов, щоб вирішити, як буде виглядати персонаж, і в якій позі він буде стояти. Я збирався робити статичний рендер, тому зовсім не парився про едж лупах або UV. Саме з метою статичного фінального фонового я і зупинився на ZBrush.

Making Of «Jean Grey»

Визначившись з референсами і стилем, я приступив до бейз мешу, який змоделював в Autodesk Softimage. Після того, як я отримав базові форми персонажа, нічого надприродного, я перейшов до скалптингу в ZBrush.

Making Of «Jean Grey»

Весь скалптинг був зроблений в ZBrush. Для початку я трохи скорегував форму тіла і уточнив особа. Після цього сдублировал меш, з якого згодом отримав синю частину костюма Джейн, черевики, пояс, ремінь тощо Оригінальний сабтул, продивайденный пару раз, використовувався тільки для жовтого костюма.

Making Of «Jean Grey»

DynaMesh, який я використовував для скалптинга жовтого костюма і аксесуарів дає художнику більшу свободу дій, а після виконання команди re-DynaMesh, меш відновлюється дуже акуратно, при цьому не додаються непотрібні полігони.

Making Of «Jean Grey»

Волосся скалптились таким же чином, за допомогою DynaMesh і додавання полисферы. Спочатку я надав зачісці загальну форму, а потім деталізував її.

Making Of «Jean Grey»

Настав час перейти до позиціонування персонажа. В ZBrush є потужний інструмент для позиціонування – Master Transpose. Я використовував його для того, щоб швидко поставити Джин в позу, а потім доскалптил отриманий меш, зокрема руки, обличчя і складки на одязі.

Making Of «Jean Grey»

Після цього прийшла черга текстур. Ще один дуже зручний інструмент ZBrush – Surface tool. За допомогою інструменту UV Master я створив дуже просту UV-розгортку.

Making Of «Jean Grey»

Потім за допомогою інструменту Surface, трохи змінивши його параметри, я створив тайловую текстуру одягу Джин.

Making Of «Jean Grey»

Однак перед тим як скористатися модифікатором Surface, я застосував команду Inflat.

Making Of «Jean Grey»

Потім я перейшов до розфарбуванні Джин. Всі сабтулы я розфарбував вручну в Zbrush. Досить простий процес, при якому я вибирав тільки необхідний колір, налаштовував його інтенсивність і застосовував до нього альфу.

Making Of «Jean Grey»

З допомогою деяких матеріалів я надав мешу додатковий обсяг. У цьому проекті я вирішив використовувати звичайні, а не MapCap-матеріали.

Потім я перейшов до освітлення. Видалив дефолтний джерело світла і створив новий з допомогою інструменту Lightcap. Після цього ще трохи поворожив.

Making Of «Jean Grey»

Далі я вирішив створити пас ключового світла. Для цього я видалив створений раніше джерело світла, створив і налаштував новий. Всі матеріали я змінив на базовий матеріал чорного кольору. Таким же чином я створив пас контрового світла.

Making Of «Jean Grey»

Деякі рендер паси робилися спеціально для процесу композитинга, наприклад, альфа-маска для кожного сабтула або пас глибини. Багато рендер паси були створені за допомогою MapCap, який я застосував до всієї моделі. Такі паси в поєднанні з альфою я потім використав для поліпшення кольору шкіри, highlights та ін.

Making Of «Jean Grey»

Далі я зібрав всі рендер паси в Photoshop.

Making Of «Jean Grey»

Журналіст: Альона