Making of «Negresco, the cat»

271

Бразильський 3d-художник і ілюстратор Caetano Silva розповідає про процес створення роботи «Negresco, the cat».

Сподіваємося, вам буде цікаво і корисно почитати нотатки автора.

Мені хотілося створити ілюстрацію, на якій були б відображені вируюча енергія, запал і натхнення мого кота під час гри зі своєю улюбленою іграшкою. Я розповім про всіх етапах створення цієї роботи, включаючи скульптинг, ретопологию, створення вовни і сетап всієї сцени.

КРОК 1: Скетч в ZBrush

Я люблю починати роботу в ZBrush з DynaMesh. DynaMesh — це інструмент ZBrush’а, який дозволяє користувачам сфокусувати на всю на створенні форми і не звертати увагу на топологію або кількість полігонів. Він ідеально підходить для створення грубого начерку вашого персонажа. Я почав роботу з простою сфери і видозмінив її — витягнув геометрію так, як мені було потрібно. У мене завжди перед очима були фотореференсы. Наявність референсов просто необхідно для успішної роботи. На цьому етапі я в основному використовував стандартні кисті: Standard, Move, Inflate, Clay і DamStandard.

Making of «Negresco, the cat»

КРОК 2: Ретопология в MODO і ZBrush

Потім болванці з ZBrush’а я знизив полигонаж з допомогою Decimation Master, щоб вона швидше працювала в MODO. Вона послужить мені основою для подальшої побудови полігонів в MODO з допомогою вбудованих інструментів ретопологии. Я також часто використовую ZRemesher, але так як це був особистий проект і у мене було трохи більше вільного часу, я постарався зробити це вручну. Потрібно звернути увагу на всі основні эджлупы, які необхідні для функціональної, але в теж час легкої топології, яка б дозволила красиво деформувати модель (для виставлення в позу) і створити гарну UV карту.

Making of «Negresco, the cat»

КРОК 3: UV карти в MODO і ZBrush

Коли була готова фінальна топологія, я приступив до створення UV-шек. Для цього я створив шви по еджам, слідуючи моделі топології. Треба трохи практики, щоб домогтися гарних результатів. Але в інтернеті є багато навчального матеріалу по створенню якісних UV. Коли всі шви були намічені, я використовував Unwrap Tool MODO, для того щоб створити UV-карту. Все це я потім експортував назад в Zbrush, де з допомогою UV Master’а розгладив UV-шки ще більш ефективно, використовуючи опцію Use Existing UV Seams.

Making of «Negresco, the cat»

КРОК 4: Виставлення в позу в ZBrush

Закінчивши з моделлю, переходжу до самої веселої частини роботи. В Zbrush з допомогою Master Transpose, я почав виставляти персонажа в позу. Використовуючи фотореференсы, я намагався сфокусуватися на позі. Вона повинна була виражати всю енергію, запал і натхнення кота. Вираз морди — це найважливіше на цьому етапі. Я використовував примітивні інструменти, такі як Transpose tools і кисть Move для досягнення потрібного результату.

Making of «Negresco, the cat»

КРОК 5: Вовна в ZBrush

Шерсть я створив за допомогою Fibermesh. (***Більш докладно про створення вовни можете прочитати в нашій статті «Поради по використанню Fibermesh від Rick Baker) PolyPaint’ом я пофарбував карту для тих місць, де повинна була зростати шерсть. Потім включив в роботу кисть GroomBrush1, змінюючи її налаштування Brush > Fibermesh > Front Collision Tolerance з 50 до 8-12. Це дозволить створити хутро, прилеглий ближче до тіла тварини. Коли шерсть була створена, я експортував криві з допомогою опції Export Curves в Fibermesh, для того щоб відправити напрямні для хутра в MODO.

Making of «Negresco, the cat»

КРОК 6: Сетап сцени в MODO

Коли основний персонаж практично готовий, можна приступити до створення вусів і очей. Перш ніж приступити до моделювання інших об’єктів, я накидав приблизний layout сцени з допомогою примітивів, тільки для того щоб мати хоч якесь уявлення про те, як буде виглядати фінальне зображення. Це допомогло мені розставити пріоритети в створенні композиції сцени. Тільки потім я приступив до моделювання меблів, підлоги та інших об’єктів, використовуючи звичайні методи моделювання в MODO.

Making of «Negresco, the cat»

КРОК 7: Фінальні штрихи

Сцена практично готова до рендеру. Все що мені залишилося, так це переконатися в тому, що світло допомагає розкритися цієї композиції. Мені захотілося зобразити освітлений яскравим денним сонцем будинок, тому я додав кілька значних світильників в сцену. Це був мікс з HDRi, светящей з-за вікна, кількох Area lights, що висвітлюють персонажів (Кота і іграшку Пікачу), а також у сцені були присутні 2 Point lights, що висвітлюють кімнату в цілому. Фінальний рендер був розміром в 4725 × 3147 пікселів і складався з 5 пасів.

Making of «Negresco, the cat»

А ось і сам кіт автора схвалює виконану роботу ;D

Making of «Negresco, the cat»

Making of «Negresco, the cat»

Making of «Negresco, the cat»

Читайте в нашій попередній статті Як зробити їжачкові голки в Zbrush?

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга та анімації.

Журналіст: CG_Muse

Джерело