Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

264

CG-художник Кайо Цезар поділився секретами створення прибульця з випаленої сонцем планети.

Навіть якщо ваш інопланетянин прилетів з далекої-далекої галактики з планети Альдораан, було б зовсім не зайвим, щоб він виглядав анатомічно правдоподібним. Секретами створення такого прибульця поділився CG-художник *Кайо Цезар.

Перш ніж приступити до створення персонажа, я завжди шукаю всілякі референси, які могли б надихнути мене і налаштувати на потрібний лад. Це розумова робота: чим більше картинок, пейзажів, фільмів, робіт інших художників ти переглянеш, тим якісніше і детальніше в голові сформується образ майбутнього персонажа.

Ось тут і починається процес створення персонажа, і на цьому етапі дуже важливо підібрати анатомічно правильні референси, як тварин, так і людини. Дотримувати правильні пропорції вкрай важливо навіть, якщо ви моделюєте позаземну істоту.

1. Просто почніть

Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

Починайте скульптинг зі стандартною болванки, наприклад, з циліндра.

Я завжди починаю скульптинг з будь-якого симетричного полігонального примітиву. В даному випадку це циліндр. Завдяки вже переглянутих і підібраним референсам, я точно знаю, як повинен виглядати мій прибулець в плані форм і пропорцій.

Отже, я починаю моделювати голову, використовуючи DynaMesh. Це, можна сказати, паличка-виручалочка в ZBrush, – допомагає розбудовувати полігони, щоб уникнути їх нерівномірного розподілу.

2. Деталізуйте модель

Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

Додавайте деталі кистями move, clay, standard і smooth

Щоб надати моделі основну форму, я використовую кисть move, а також кисті clay, standard і smooth для згладжування і рельєфу. Час від часу я застосовую DynaMesh, щоб перерахувати сітку, і продовжую далі працювати. Щоб створити очі і верхні зуби я додаю два сабтула відповідно. На цьому етапі я так само «вимальовую» грудну клітку прибульця.

Ноги і руки я додаю за допомогою пензля Curve Tubes. В цей момент я ще не визначився, чи варто робити йому на руках ріжки чи ні. Дуже важливо брати до уваги функціональність істоти: він повинен виглядати реальним, навіть якщо матінка природа його ніколи не замислювався.

3. Зосередьтеся на образі в цілому.

Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

Призначте матеріал Flat Color, щоб оцінити силует персонажа.

На якому б етапі я не знаходився, я поправляю анатомію кистями Clay і Standard. Так само дуже корисно час від часу призначати матеріал Flat Color, щоб подивитися, як виглядає силует персонажа. Не можна забувати, що основні форми не повинні пропадати або зливатися – вони повинні бути зрозумілі і помітні. Таким чином, ваш прибулець автоматично стає цікавіше.

4. Додавання дрібних деталей.

Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

Огляньте модель зі всіх кутів, перевірте пропорції і розміри ще раз

Перед тим як додавати дрібні деталі, я проводжу контрольну перевірку пропорцій і розмірів. Після чого саме час промальовувати вени, пори і лусочки. Так як анімувати свого прибульця я не збираюся, то ретопологию робити я теж не буду. Сітка, отримана завдяки DynaMesh-у, мені цілком підходить.

5. Фарбування шкіри.

Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

Референси ящірок і риб допоможуть при створенні шкіри для вашого інопланетянина.

Щоб полегшити собі завдання з фарбуванням шкіри, я шукаю референси риб і ящірок, які будуть мені вельми корисні в цьому проекті. Я вирішив, що він уродженець сухий, випаленої сонцем планети, і тому його шкіра, швидше за все, темна. Основний колір я накладаю в ZBrush, щоб приблизно визначити, що б я хотів отримати для фінальної текстури.

6. Роблю UV-разветку

Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

Перш ніж робити UV-розгортку, поділіть вашу модель на полигруппы.

Як тільки з основним кольором покінчено, я починаю ділити модель на полигруппы, а потім використовую плагін UV Master, і отримую разверту автоматично. Тепер я можу згенерувати карти Displacement, Ambient Occlusion і Cavity, щоб надати моєму творінню більше обсягу.

7. Експортуйте і об’єднуйте карти

Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

Як тільки ви закінчили з корекцію кольору в Photoshop-е, реимпортируйте вашого персонажа ZBrush, щоб поставити його в позу

Я імпортував всі карти в Photoshop, об’єднав їх і трохи підправив колір. Крім цього, я додав металеву текстуру, щоб малюнок став більш деталізованим. Картинка вище як раз і є остаточний варіант фарбування, далі – постановка в позу.

8. Постановка персонажа в позу

Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

Дрібні деталі, такі як інопланетні рослини, додадуть реалістичності.

Мене завжди вражали збірні композиції, тому я завжди намагаюся додати своєї моделі дрібних атрибутів, які могли б вдихнути цілу історію на всю сцену. В даному випадку я створив камінь і декілька інопланетних рослин.

Щоб поставити прибульця в позу в ZBrush, я використовував плагін Master Transpose і маскування деяких суглобів, щоб модель гнулася більш гладко і рівномірно. Після позиціонування персонажа дуже часто необхідно зробити деякі коригування, наприклад, додати складок в районах розтяжок.

9. Створення заднього плану

Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

На цьому етапі не варто довго сидіти над деталями, задній план – це в основному просто робота на камеру

В процесі роботи я часто перевіряю, як виглядає сам силует. Я моделюю кілька елементів сцени, такі як камінь, гора і пісок. Далі я роблю десимейт, щоб їх можна було імпортувати в 3ds Max. У Макса для загального освітлення я використовую VRaySun. Щоб зробити прибульця більш виразним, я так само виставляю кілька джерел світла навколо персонажа.

10. Етапи рендера

Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

Щоб композиція виглядала краще, робіть рендер в кілька етапів.

Ренедерю я зазвичай у кілька етапів, після чого просто накладаю отримані варіанти один на інший в Photoshop-є. Наприклад, щоб об’єднати Specular, Fall-off і світловий шар я використовую режим накладання або освітлення. Для Shadow і Ambient Occlusion — режим змішування.

11. Фінальна доробка

Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

Текстури і дрібні елементи «пожвавлять» вашу модель.

Нарешті, я трохи коригую колір і контраст, а так само використовую карту, щоб надати ефекту розмиття. На задній план я ставлю картинку Великого Каньйону і додаю трохи шуму і пилу. На картинці вище представлений мій персонаж після основного фонового і з налаштуваннями світла. Якщо її порівняти з остаточним результатом, то відразу стане видно, як текстури і елементи бекграунду «оживили» мого прибульця.

Making of прибульця в Zbrush за 11 кроків

*Кайо Цезар – художник-фрілансер з Бразилії, який спеціалізується на створенні высокополигональных персонажів.