Making of роботи Ricardo Manso

216

У цьому туториале Ricardo Manso розповість про те, як була створена одна з його останніх робіт «Red twins». Він розкаже трохи про своє пайплайне і опише фази роботи: моделінг, текстурування, освітлення, шейдинг і композітінг.

Натхнення

Коли я закінчую роботу над одним проектом, я ще толком не знаю над чим буду працювати в наступний раз. Заглянувши в блокнот, переглядаю свої скетчі, і знайшовши цікавого персонажа, приступаю до нової роботи.

Мені дуже сподобався цей скетч персонажа з такою стрижкою, яку зараз так люблять носити тінейджери.

Робота над концептом

На поточний момент у мене був тільки один базовий скетч і я знав, що не хочу показувати його очі. Коли я бачу хлопців з такою стрижкою, я завжди думаю, як же вони мучаться зі своєю чубчиком на очах.
Спочатку я хотів зробити лише одного персонажа. Мені треба було попрацювати лише над кількома речами, щоб повністю передати дух мого скетчу. Потрібно було ретельно опрацювати волосся персонажа, низ особи і футболку.

Making of роботи Ricardo Manso

Моделінг

Оскільки я не хотів втрачати багато часу на ретопологию, я взяв болванку одного з старих персонажів, у якого вже була пристойна сітка. Я попрацював над нею і намагався надати голові потрібну форму. Вона повинна була бути простою і ефектною. Це було дійсно важко!

Було дуже важливо зробити гарні волосся, тому я витратив досить багато часу на те, щоб надати їм потрібну форму.

Подивившись на те, що у мене вийшло, я зрозумів що цей варіант закінчено, але я не впевнений подобається він мені чи ні. Тому я вирішив зробити другий варіант, знову ж таки з чубчиком, що прикриває очі.

Коли я закінчив роботу над другою зачіскою, я дійсно був збитий з пантелику, тому що мені вже подобаються обидва варіанти. І потім мені прийшла в голову думка, чому б не зробити двох близнюків. Так я і зробив. Я скопіював особа, відредагував футболку і вніс невеликі зміни, щоб вони хоч трохи розрізнялися.

Making of роботи Ricardo Manso

Making of роботи Ricardo Manso

Деталізація

Коли я закінчив блокінг всіх основних форм, я приступив до деталізації, а потім текстуруванню. Персонажі повинні були виглядати дуже юними, тому мені треба було постаратися не переборщити з текстурою особи. Потім я приступив до малювання. Зазвичай я малюю три шари шкіри, щоб домогтися потрібної реалістичності.

Я починаю малювати вени червоним, темно блакитним і подекуди темно-зеленим кольором. Це буде нижнім шаром шкіри. Другий шар представляє з себе саму шкіру, я наношу основний колір шкіри за допомогою розпилюючи кисті з альфою. За допомогою третього шару я осветляю і затемняю потрібні ділянки шкіри.

Making of роботи Ricardo Manso

Making of роботи Ricardo Manso

Making of роботи Ricardo Manso

Making of роботи Ricardo Manso

UV і експорт

Оскільки ця модель не потрібна для виробництва, я зробив UV в Zbrush. Я просто вибрав сабтул, перейшов у ZPlugin > UV master, потім натиснув на Work on Clone. Я створив полигруппы в геометрії, де я хотів би порізати UV.

Потім я використовував плагін Multi Maps Exporter в Zbrush для того, щоб запекти всі карти, які мені були потрібні: AO, cavity, displacement, normal і колір. Я обробила отриманий матеріал в Photoshop і домігся фінального результату.

Making of роботи Ricardo Manso

Імпорт в Maya

Я імпортував всі в Maya і почав роботу над шейдерами. Я використовував Arnold для візуалізації. Для шкіри я взяв aiSkin, aiStandart для футболки і aiHair для волосся. Для волосся я використовував плагін Geo Maya hair 2.

Making of роботи Ricardo Manso

Making of роботи Ricardo Manso

Освітлення

Освітлення досить просте. Я використовував areaLight. Я використовував два контровых освітлення, був один основне джерело світла і один заповнює світло. Я також використовував плейн з софтбокс HDRI. Завдяки цьому всі зображення трохи освітлене знизу.

Making of роботи Ricardo Manso

Рендер

Мій фінальний пас отрендерен в 32bit exr файл, щоб у мене було більше контролю над кольором. Для фінальної композиції я отрендерил такі паси: beauty, z-depth і AO. В photoshop’е я зробив невеликий цветокор і невеликі зміни. Також я намалював бекграунд і поставив його на фон.

От і все.

Making of роботи Ricardo Manso

Читайте в нашій попередній статті #AskZBrush

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга та анімації.

Журналіст: CG_Muse

Джерело