Making of Sci-Fi

724

Making of міського Sci-Fi пейзажу від Christian Hecker.

У цій статті буде описано метод застосування 3d для побудови 2d-робіт.

Підготовка сцени

При побудові композиції ви б найшвидше почали роботу з грубими ескізами, однак я вирішив зробити цю роботу трохи по-іншому з допомогою 3D. Спочатку я хотів створити гігантську космічну станцію і почав працювати на сцені за допомогою комплекту моделей з попередніх проектів. Коли я зібрав всі елементи, вони виявилися надто тяжкими, тому я вирішив рендери їх окремо і збирати вже в фіналі. Спочатку у мене була база космічної станції:

Зміна ідеї

Незабаром я відмовився від ідеї робити космічну сцену і вирішив зробити Sci-Fi пейзаж. Я був натхненний Star Wars, так що я вирішив перетворити станцію в космічний порт гігантського Sci-Fi міста. Настав час побудови, і я почав з фону. Знову ж будинку я взяв зі своїх готових моделей, частина з яких у процесі видалив або зафарбував. Ось як виглядало місто на стадії розробки:

Making of Sci-Fi

Споруда фантастичного міста

Я б не сказав, є правила при побудові Sci-Fi, але є деякі деталі, які ви повинні мати на увазі. Насамперед, не перевантажувати сцену великою кількістю будинків і по-друге, просто потрібно правильно побудувати композицію. Моєю метою було домогтися того, щоб глядачеві захотілося поринути в деталі ілюстрації. Після додавання більшої кількості об’єктів на задній і середній план, я переїхав в Photoshop, щоб додати більше житті на передній план.

Making of Sci-Fi

Найпростіший спосіб зробити динамічний Sci-Fi пейзаж, потрібно додати кораблі, які рухаються в сцені; хоча тема трохи побита, але зазвичай працює. Крім цього я поставив кілька кораблів, які припарковані біля станції. Також я додав генератори енергії з голубуватим світінням. Але навіть всі ці додаткові деталі у вигляді кораблів і генераторів не змогли заповнити передній план. Додамо деталей вже в 2d, а поки переходимо до рендеру:

Making of Sci-Fi

MultiPass рендеринг

Якщо ваша важка сцена, то рендери пасами — це найкраще рішення! Кожен сучасний 3D-пакет має можливість візуалізації по пасам; вони дозволяють вам візуалізувати конкретні елементи разом з маскою. Ці частини також просто перерендерить при необхідності. Маски на об’єктах дають мені можливість швидко і просто переміщати об’єкти, граючи з загальною композицією. Так що місто окремо, кораблі окремо і рендерим. А вже потім збираємо все в Photoshop.

Making of Sci-Fi

Магія Photoshop

Я обов’язково включав Specular render pass, щоб краще контролювати дрібні деталі в темних областях міста.

Making of Sci-Fi

Який же міський пейзаж без світла? Навіть якщо ця сцена робиться з денним або ранковим освітленням, все одно є місце светяшкам; в даному випадку я хотів на передній план винести місто. Тут я користувався масками, щоб поміщати світло на потрібні мені місця.

Making of Sci-Fi

Фарбування та чищення

Тепер прийшов час урізноманітнити наші будови. Я копіював і вставляв багато з будівель, але цього не достатньо для правдоподібності. Людське око постійно шукає схоже і повторення образів руйнує ілюзію різнопланових будівель. Найпростіший спосіб вирішити цю проблему — пофарбувати в інший колір і додати додаткових деталей до існуючих будівель і башт по всій сцені.

Making of Sci-Fi

Хмари

Далі я подумав, що в сцені чогось не вистачає, і я знав, що шар хмар зробить сцену глибше і глобальніше. Хоч хмари і довго рендеряться, я все одно вирішив зробити для них окремий пас.

Making of Sci-Fi

Останні доопрацювання

На фінальній стадії я грав зовсім небагато з коригуючими шарами і квітами, щоб зробити зображення таким, яким я його бачу. Фінальним акордом стало додавання атмосферного світіння по всій сцені і трохи типових Sci-Fi відблисків.

Making of Sci-Fi

Ставитеся до візуалізації як до фотографії

Навіть після того, як я довго грав з квітами в Photoshop я не отримав того ефекту, якого хотів. Я вирішив подивитися на візуалізацію, як на фото! Тому після Photoshop я доопрацьовував зображення в Lightroom. Тут я зробив приємну цветокоррекцию і додав чіткості зображення.

Making of Sci-Fi

Читайте в нашій попередній статті Low poly world

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга та анімації.

Переклад: Simply_Better

ДЖЕРЕЛО