Making of «Unexpected Gifts»

17

Nicolas Brunet розповість про процес створення короткометражки з використанням трекінгу і захоплення рухів і міміки обличчя.

Unexpected Gifts – короткометражка з використанням VFX, своєрідний анбоксинг, який дуже часто можна зустріти на Youtube, в якому Ніколас отримує унікальний подарунок, який він розпаковує на камеру. Короткометражка створювалася за допомогою 3Ds Max, Photoshop і mental ray.

httpv://vimeo.com/100562444

Час для експериментів

Трекінгом з допомогою однієї камери і захопленням міміки обличчя я цікавився кілька місяців. Методом численних проб і помилок я виявив умови, найбільш підходящі для обох процесів, з метою отримання бажаних результатів.

httpv://vimeo.com/61791876

httpv://vimeo.com/64275544

Трекінгові тести

Потім, намагаючись не забувати про процес в цілому, я перейшов до створення головного пропса короткометражки – клинкообразного Ключа на основі 3D-моделі, заздалегідь дбайливо створеної в 3ds Max.

Робота над Ключем

Трекінг

Для початкових тестів я намалював на Ключі тільки чорні точки. Згодом у мене виникли проблеми з трекінгом, тому я також намалював на Ключі і білі точки, після чого все спрацювало просто відмінно.

Крім того, спочатку я хотів одночасно зняти Ключ, голову і міміку обличчя. На жаль, мої навички в композитинге не настільки гарні, щоб видаляти важкий лицьовій клунь з мокапом з такого футажа. Потім мені знадобилося внести декілька змін в дизайн шолома, що змінило мої початкові плани.

Making of «Unexpected Gifts» Making of «Unexpected Gifts» Making of «Unexpected Gifts»

HDRI і освітлення

Я знімав відео своїм старим Panasonic Lumix DMC-GH1 з об’єктивом 20mm F. 1.7. Для освітлення і віддзеркалень на рендері я створив HDR з допомогою все того ж Panasonic Lumix DMC-GH1, ширококутного об’єктиву Peleng 8mm і штатива з панорамною головкою Nodal Ninja 3. В якості додаткових джерел світла використовував фотометричні світильники.

Making of «Unexpected Gifts»

3D-сканування голови

Голова у формі місяця створювалася на підставі скана мого обличчя, зробленого для попереднього проекту з допомогою Agisoft Photoscan.

Making of «Unexpected Gifts»

3D-сканування зубів

Зі скануванням зубів мені допоміг мій стоматолог. Потім рандомно розфарбував зліпок моїх зубів, щоб скан був більш деталізованим. Це мені підказали на форумі CGfeedback.com. Ніколи раніше не створював настільки маленьке, але добре деталізований об’єкт.

Making of «Unexpected Gifts»

Фейковий світ

Всі шоти з у другій частині короткометражки – повністю CG. Більшість елементів на столі в кімнаті створені в 3Ds Max на підставі реально існуючих об’єктів, дуже знадобилася модель Revoltech Rei Ayanami, створена мною пару років тому.

Топологія у всіх об’єктів практично однакова і нехитра. Ковдра я відсканував з допомогою Agisoft Photoscan і Panasonic Lumix DMC-GH1. Зім’яті аркуші паперу створював по уроку Matt Chandler. Для всіх об’єктів я потім окремо налаштовував матеріали.

Making of «Unexpected Gifts» Making of «Unexpected Gifts»

Сітка деяких об’єктів в кімнаті

Текстурування

А тут я використав новий підхід, який дозволив мені прискоритися. Досі я текстурировал складні моделі, що складаються з багатьох частин, для кожної з яких у мене була окрема текстура. Але на цей раз я об’єднав обладунки Terra і Ключ, потім створив UV і роз’єднав об’єкти. Таким чином я отримав окремі частини обладунком і пр. Раніше цей метод текстурування я використовував тільки для створення лоупольных мешей для відеоігор.

Making of «Unexpected Gifts»

Текстури основних обладунків Terra

Анімація камери

Камери анимировались по-різному. У другому шоти я ключевал камеру, а потім призначив Noise на її обертання і місце розташування. Для створення камери в третьому шоти я знову використав свій Panasonic Lumix DMC-GH1, благо в моїй кімнаті безліч контрастних елементів. Потім я затречил її з допомогою MatchMover, отримавши в результаті реалістичні рухи камери, що знімає з рук. Далі я вибірково налаштував ракурс камери, щоб він збігався з анімацією Terra.

Making of «Unexpected Gifts»

Контролери Noise впливають на початкову заключеванную траєкторію камери

Трюки з розмиття в русі

Рендер моушн-блюра міг зайняти вічність. Експорт хорошого пасу з Velocity для подальшого використання на пості практично неможливий без артефактів, мені, звичайно ж, міг би допомогти плагін Spotmask, але на рендер пасів в mental ray могло б піти чимало часу.

Я ж зробив наступне: скомпозил всі елементи разом, потім отрендерил їх окремої секвенцией і спроецировал на початкову геометрію 3D-сцени з допомогою Camera mapping, потім включив Motion Blur. Цей підхід відмінно спрацював у третьому шоти, на 10-й секунді я отримав справжнє розмиття в русі.

Making of «Unexpected Gifts» mapping

Making of «Unexpected Gifts»

Використовуйте для Shutter Offset значення 0, щоб уникнути артефактів

Висновок

В цілому мені дуже сподобався цей проект, було цікаво. Я дізнався багато нового, різні хитрощі, звичайно, я все ще продовжую освоювати технологію захоплення рухів. Сподіваюся, що в найближчому майбутньому я зніму чергову короткометражку.

httpv://vimeo.com/100937831

Читайте в нашій попередній статті making of інтер’єру в стилі Мондріана.

Хочете знати більше? Приходьте на наші курси 3D-моделювання, скульптинга, композитинга, анімації та VFX.

Журналіст: Альона

Джерело