Моделювання персонажів для анімації з Shannon Thomas. Частина 1

307

Shannon Thomas працює Character Modeling Supervisor у Blizzard. За свою кар’єру він встиг докласти руку до створення кіно і мультфільмів, а тепер займається виробництвом синематиков. В цьому інтерв’ю він ділиться своїм багатим досвідом, розповідає про свій шлях у знамениту студію і ділиться порадами, як досягти успіху.

Як ви потрапили в індустрію? З якоїсь програми розпочався ваш шлях у 3D, і чи легко було її освоїти?

Мультики і фільми були великою частиною мого життя, як і для багатьох хлопців, які виросли у вісімдесятих роках. З дитинства я полюбив малювати, розповідати історії і придумувати персонажів. Після закінчення школи я хотів працювати в мультиплікації. Я всерйоз збирався піти в школу мистецтв, але в 1996 це вважалося більше хобі, ніж кар’єрою.

Я вибрав безпечний шлях і отримав ступінь з ветеринарії. Хоч це заняття і не стало моїм покликанням, але воно дуже допомогло мені в 3D-моделюванні. Я дізнався багато про анатомію, управління часом і, в цілому, мені подобалося вчитися.

Моделювання персонажів для анімації з Shannon Thomas. Частина 1

У 2000 році, коли я працював ветеринаром у Флориді, я усвідомив жахливу річ. Незважаючи на те, що у мене була відмінна робота за фахом, я був їй незадоволений. З цією думкою було непросто змиритися, адже я витратив стільки часу, грошей і сил, щоб опинитися на тому рівні. Але я хотів більшого.

У 2001 вийшов фільм «Володар перснів: Братство кільця» і я вирішив ризикнути. Завдяки підтримці сім’ї та друзів, я переїхав на інший край країни, щоб поступити в художню школу в Академії мистецтв Сан-Франциско. Я нікого там не знав, але коли я прийшов на зустріч першокурсників і побачив, що одним із спікерів був сценарист з Pixar, я зрозумів, що я там, де повинен бути.

Моделювання персонажів для анімації з Shannon Thomas. Частина 1

Я обожнював навчатися в Академії. Я займався саме тим, що любив робити в дитинстві, але тепер я вивчав базові дисципліни. Малювання фігури, скульптура, композиція, теорія кольору і тд. Попутно я освоював програми.

Першою з них була Maya 4.0, і хоча я любив заняття, все змінилося, коли я виявив DigitalTutors. Це був той випадок, коли, займаючись справою, ти втрачаєш лік часу. Я не спав ночами, дізнаючись прийоми моделювання і інтерфейс Maya. Я відчував себе Нео, вивчають кунг-фу.

Моделювання персонажів для анімації з Shannon Thomas. Частина 1

Якою була ваша перша робота і як ви її отримали?

Моїм першим проектом стала «Ніч в музеї» в 2006 в студії Rhythm & Hues. Мені дуже пощастило, що їм були потрібні моделлер і вони звернулися в Академію, щоб провести інтерв’ю з випускниками.

Переїзд до Каліфорнії, яка була центром 3д-індустрії, які окупилися з лишком. Я не був впевнений в своїх силах, але мої викладачі сказали, що мені варто спробувати. Я змонтував ріл, пройшов співбесіду і кілька тижнів тому отримав пропозицію роботи. Удача = вибір моменту + можливість.

Зараз я розумію, що це – норма в нашій індустрії. Пристрій на роботу залежить від вибору потрібного моменту. Само собою, ви повинні володіти потрібними навичками. Однак навіть якщо ви найкрутіший художник, а в компанії немає вакансій, то нічого не поробиш. Таймінг – це все.

Моделювання персонажів для анімації з Shannon Thomas. Частина 1

Як змінилися ваш підхід до роботи та навички з того періоду?

Нові програми повністю змінили моделювання за 5-10 років. Крім того, в минулому полигонаж мав куди більше значення, ніж зараз. Коли я починав, не існувало ні Zbrush, ні Mudbox, тому цифрового скульптинга теж не було. Тепер, коли під рукою є Zbrush, можна легко створити все, що завгодно. У моїй роботі я стрибаю з програми в програму, щоб використовувати їх можливості для швидкого отримання результату. Наприклад, Maya я використовую для ретопологии і роботи з деформацією, Mubbox – для роботи з шарами і картами дисплейсмента, і Zbrush – для майже всього іншого.

Моделювання персонажів для анімації з Shannon Thomas. Частина 1

Чим більше ти щось практикуєш, тим швидше ти виконуєш. Я створив десятки хоткея, скриптів і меню, щоб зосередитися на моделинге замість пошуку потрібної кнопки. Я призначаю одні і ті ж хоткей для кросспрограммных дій, що ще більше спрощує роботу (наприклад: сховати об’єкти, об’єднати об’єкти і тд). Що стосується прийомів, то можу сказати, що я став впевненішим приймати рішення і розуміти стратегію роботи над моделями. Я точно розумію, які питання я повинен задавати режисерові, щоб створити модель швидко і якісно.

Моделювання персонажів для анімації з Shannon Thomas. Частина 1

Деякі приклади запитань: Це головний герой чи персонаж заднього плану? Як близько камера буде до персонажа? Є у нього репліки? Потрібно симулить одяг? Потрібна персонажу особлива топологія чи можна почати роботу зі стандартної болванки? Робота над синематиками залежить, в основному, від розкладу і дедлайнів. Я завжди шукаю способи мінімізувати однотипні завдання і створити нові скрипти і тд, щоб присвятити максимум часу реалізації концепту.

Моделювання персонажів для анімації з Shannon Thomas. Частина 1

Чи були у вас якісь ілюзії про роботу художником в індустрії? Якщо так, то які і як вони розвіювалися?

У мій перший день в R&H я не знав, що мене чекає і був здивований деякими речами, наприклад тим, як мій робочий день був схожий на моделлинг у Вузі.

Головна різниця між університетом і роботою була в підтримці, яку я отримував від моїх колег і наскільки вони були готові ділитися зі мною своїми знаннями. Вони були дуже добрі до мене. Під час навчання у мене були чудові друзі, але були й такі студенти, які воліли приховувати свої методи роботи. Іронія в тому, що зараз я не знаю ні одного з таких хлопців, хто працював би в CG. На роботі у всіх спільна мета. Мені дуже подобалося працювати в команді R&H, повної найталановитіших молодих фахівців.

Моделювання персонажів для анімації з Shannon Thomas. Частина 1

Я зрозумів, що не можна припиняти вчитися. У кожній студії свій пайплайн і технології постійно змінюються. Це дуже змагальна середовище, тому твої навички повинні постійно поліпшуватися. Сьогодні я викладаю курс «Моделювання для виробництва» в онлайн-школі і дивлюся багато відео, щоб вчитися новим прийомам у інших. Також я самостійно практикуюся в скульптурі.

Я отримав відмінний рада – вивчати базу, а не програми. Анатомія залишається без змін, а програми оновлюються кожен місяць.

Моделювання персонажів для анімації з Shannon Thomas. Частина 1

Ще я дізнався, наскільки чудове почуття – створювати щось приголомшливе в невеликій групі талановитих друзів. Фільм або ролик, яким ти дуже пишаєшся, тому що не зміг би зробити щось настільки класне і продумане поодинці. Відчуття командної роботи пліч-о-пліч протягом декількох місяців або навіть років, коли ви кидаєте один одному виклики і надихаєте на розвиток, створює особливий зв’язок між людьми. Вона не слабшає з часом, і коли я бачу титри з нашими іменами, я знову переживаю ці приємні почуття.

Інтерв’ю перевів Макс Максимов.

Читайте новини першими на нашому каналі в Telegram.