“не вдається перевірити цифровий підпис драйверів / / код 52” – помилка, пристрій не працює

20

Питання від користувача

Привіт.

Підкажіть з однією проблемою.

Намагаюся поставити драйвер на тачпад на ноутбуці, але ніяк не виходить (тачпад не працює). натиснув на нього в диспетчері пристроїв — для перевірки драйвера) – вилізла помилка “не вдається перевірити цифровий підпис драйверів, для даного пристрою… Код 52”.

Можна якось виправити проблему?

Заздалегідь дякую.

Привіт.

Для початку скажу, що дана помилка (найчастіше) виникає при спробі встановити який-небудь модифікований (або не підходить для поточної ос) драйвер. Скажімо, таке часто буває, наприклад, зі старими принтерами, сканерами, і пр.

Нижче я наведу кілька способів, як цю помилку (попередження) можна усунути/обійти.

*

👉 правда , відразу хочу попередити : якщо ви не впевнені в драйвері (і ставите його вперше) — створіть точку відновлення (про всяк випадок). Можливо, що windows почне вести себе нестабільно (після його установки), і доведеться систему відкотити…

*

Варіант 1

👉 по-перше , я б порадив спочатку спробувати завантажити ще одну версію драйвера з офіц. Сайту виробника вашого пристрою (якщо є можливість — то вибрати ту версію, яка рекомендована для вашої версії ос). Навіщо?

Справа в тому, що можливо інша версія драйвера встановиться без будь-яких питань (тобто вона буде з “підписом”). До того ж не можна виключати, що ваша поточна версія драйвера (яка не встановлюється) — була пошкоджена (або несумісна з ос).

Скріншот з офіц. Сайту asus-завантаження драйвера

*

👉 по-друге , спробуйте оновити драйвера за допомогою спеціальних утиліт. Я досить часто в своїх нотатках рекомендую продукти 👉 driver booster і sdi.

Хороші ці продукти тим, що вони автоматично (в 99% випадків!) знайдуть все необхідне для вашої системи: і драйвера, і бібліотеки (і, зрозуміло, також автоматично встановлять їх в систему без будь-яких помилок). 👇

Оновити все-ігрові компоненти, звукові та ігрові пристрої та ін. / driver booster

Варіант 2

Якщо іншої версії драйвера немає і потрібно встановити поточну “проблемну” — можна спробувати завантажити windows в спец. Режимі (при якому вона не буде вимагати обов’язковий підпис у встановлюваних драйверів).

*

Особливі варіанти завантаження

Далі переходимо в розділ “діагностика—>додаткові параметри—>параметри завантаження” і погоджуємося на перезавантаження.

Після на екрані з’явиться меню завантаження, в якому можна вибрати режим з відключеною перевіркою підпису драйверів (див.п. 7 👇 ). щоб завантажити пк в цьому режимі-натисніть клавішу f7 .

Відключити обов’язкову перевірку підпису драйверів / / вікно з’являється після перезавантаження пк

Коли windows завантажиться-спробуйте встановити драйвер. На екрані має з’явитися повідомлення про те, що windows не вдалося перевірити видавця цього драйвера, однак, на свій страх і ризик установка можлива! питання вирішене?! 👌

Не вдалося перевірити видавця цих драйверів-помилка

*

Варіант 3

Цей спосіб працює не у всіх версіях windows!

Відключити перевірку цифрового підпису можна також через 👉 редактор групової політики-розділ:. См. Приклад нижче. 👇

Редактор локальної групової політики / / де потрібний параметр, що відповідає за підпис драйверів

Відкривши параметр, що відповідає за це, необхідно перевести його в режим “відключено”, зберегти налаштування і перезавантажити комп’ютер!

Відключено

*

Варіант 4

Цей спосіб підійде в тому випадку, якщо у вас є ще одна версія windows, в якій потрібний пристрій працює (тобто на нього встановлений драйвер).

наприклад , ви купили новий ноутбук і хочете підключити до нього принтер (але це поки не вдається зробити через підпис драйвера…). Однак, у вас є старий ноутбук, де цей принтер працює (тобто на ньому є працюючий драйвер!). 

*

суть способу : полягає в тому, що можна спробувати “перенести” драйвер з однієї ос в іншу. Зробити це дозволяє утиліта dism++ (наприклад), через інструмент імпорту / експорту.

Я б порекомендував створити 👉 livecd-флешку (від сергія стрільця). Далі підключити її до того комп’ютера (на якому є windows з працюючим драйвером) і 👉 завантажитися з неї.

Потім виконати аналогічну процедуру — тобто імпортувати в іншу версію windows цей драйвер. На все-про-все буде потрібно 5-10 хв. Часу! 👌

Експорт драйверів / / dism++