Обсяги поставок смартфонів впадуть через дефіцит електронних компонентів

59

Міжнародна дослідницька компанія counterpoint technology market research знизила прогноз поставок смартфонів в кінці 2021 року. Очікується, що замість 9% його обсяг зросте на 6% і складе до 1,4 млрд одиниць замість 1,45 млрд.причина — в нестачі напівпровідників.

Наприкінці 2020 року виробники розмістили замовлення на компоненти для смартфонів. Наприклад, на dpi і pmic. Однак багато хто з них відзначили, що в другому кварталі 2021 року змогли отримати тільки 80% від необхідних обсягів. У 3 кварталі ця цифра знизилася до 70%. Дефіцит електронних компонентів торкнувся 90% виробників.

” брак напівпровідників впливає на всі бренди. Вже постраждали samsung, oppo, xiaomi. Тому ми знижуємо наші прогнози. Компанія apple виявилася більш стійкою, так як її менше інших порушена ситуацією з нестачею компонентів», — коментує том канг, директор counterpoint research.

До недавнього часу проблема не стояла так гостро, так як у багатьох виробників були запаси компонентів. Однак зараз дефіцит стає все помітнішим, незважаючи на те, що заводи з виробництва електронних компонентів вже кілька кварталів працюють на повну потужність.

Брак чіпів позначається не тільки на виробниках мобільних пристроїв. Дефіцит вдарив по автоконцернах і компаніям, які виробляють комп’ютери, сервери, побутову техніку та інші пристрої.