Огляд бета-версії V-Ray 3.0 для Maya

218

Напередодні виходу V-Ray 3.0 Jahirul Amin протестував бета-версію рендерера і поділився своїми враженнями.

Компанію Chaos Group заснували Vladimir Koylazov і Peter Mitev в 1997 р., а їх рендер V-Ray вже скоро став улюбленим рендерером багатьох художників. V-Ray, без сумнівів, відомий прекрасної архітектурної візуалізації, а з недавніх пір його стали використовувати практично повсюдно: на ТБ, в кінематографі, синематиках для геймдеву та ін. Ми ж, в передчутті виходу третьої версії улюбленого рендерера, протестували його бета-версію.

Хочу зізнатися: ніколи раніше я не використовував V-Ray. Таким чином, я не буду приводити у статті порівняльний аналіз поточної та попередніх версій V-Ray. Замість цього поділюся спостереженнями і висновками абсолютного новачка.

Огляд бета-версії V-Ray 3.0 для Maya

Перший тестовий рендер, з і без Global Illumination

Більше всього мені хотілося вивчити наступне:
• робочий процес,
• швидкість рендера,
• якість світла,
• якість шейдерів.

Думаю, що опис процесу можна опустити відразу ж, досить сказати, що V-Ray крут і гнучкий. А після того, як з’явився V-Ray RT (рендер в реальному часі), стало можливо використовувати V-Ray вже на ранніх етапах пайплайна.

«В цілому V-Ray відмінно вбудований в Maya, інтерфейс його так добре інтегрований, що одразу ж забуваєш, що це плагін»

Безпосередньо в процесі моделлинга або анімації можна дізнатися, як буде виглядати кінцевий продукт перед тим, як запустити фінальний рендер. Оцінюємо всю міць V-Ray-RT на відео робочого процесу від Kevin Margo:

httpvh://www.youtube.com/watch?v=nnaz8q6FLCk

В цілому V-Ray відмінно вбудований в Maya, а інтерфейс його так добре інтегрований, що одразу ж забуваєш, що це плагін. Перехід в лінійне простір здійснюється легким натисненням LMB, а корекцію гамми можна провести різними способами, як традиційним підключенням коригуючої ноди gammaCorrect, так і шляхом додавання атрибута V-Ray безпосередньо до зображення. Атрибути V-Ray допомагають значно прискорити процес роботи, роблячи його більш ефективним. При цьому їх можна використовувати для багатьох завдань, як для корекції гами, так і для додавання моделі підрозділів та ін.

Огляд бета-версії V-Ray 3.0 для Maya

Запущений V-Ray RT під вьюпорте Maya і фінальний рендер

Перейдемо до кадр буферу V-Ray (VFB), який, треба зізнатися, я просто обожнюю. Він дає більш гнучкі можливості для налаштування отрендеренного зображення, а сам процес приносить одне задоволення. Наприклад, з допомогою інструментів Color Correction я можу швидко коректувати і редагувати зображення безпосередньо в V-Ray, хоча раніше для цього мені довелося б використовувати ядерну зброю або After Effects. Наявність в буфері кадру таких параметрів, як експозиція, контраст, криві, рівні та ін., в рази прискорює сам процес.

Якщо ви не фанат посту, то можете також додати пару-трійку таких ефектів, як Bloom і Glare, з допомогою інструментів Lens Effects. Крім того, можна рендери окремі ділянки кадру, а також вказувати їх черговість, переводячи курсор на наступний необхідний ділянку.

Після перших кількох рендерів в V-Ray, ви вже не зможете зупинитися. Я почав з того, що створив два Sphere Light світильника V-Ray і був приємно здивований якістю фонового, а також високою швидкістю прорахунку. Звичайно, трохи шуму на рендері все-таки було присутнє, але в цілому результат мене більш ніж вразив.

Огляд бета-версії V-Ray 3.0 для Maya

Мої спроби створення шейдера глини та шкіри

Потім настала черга світильника V-Ray Dome Light, з призначеної картою HDRI і включеним Global Illumination. І, знову, я був вражений неймовірною швидкістю прорахунку і якістю отриманого рендера. За допомогою V-Ray RT можна все налаштувати безпосередньо під вьюпорте, без постійного натискання на кнопку Render.

З виявлених мною мінусів – в рази збільшується час при бажанні отримати більш різкий рендер. Із значних плюсів – нереально швидка настройка світла в шоти.

Огляд бета-версії V-Ray 3.0 для Maya

Імітація золота з допомогою шейдера ABC

V-Ray пропонує 4 різних способу алгоритму розрахунку:
• Fixed Rate
• Adaptive DMC
• Adaptive Subdivision
• Progressive
В основному я розбирався з такими алгоритмами розрахунку, як Adaptive DMC і Fixed Rate, Progressive потестил зовсім небагато.
Алгоритм розрахунку Adaptive DMC бере за основу різні значення Samples для кожного пікселя і працює за їх різницею. Завдяки цьому методу можна легко і швидко вносити в сцену зміни, а також значно підвищити якість рендера на шкоду швидкості прорахунку.

Такий підхід у поєднанні з DMC Sampler допоможе визначитися з тим, що буде контролюватися за допомогою налаштувань DMC, а що з допомогою налаштувань світла.

Саме це і робить алгоритм Fixed Rate, який найпростіше налаштувати. Цей спосіб прорахунок бере за основу фіксоване число Samples для кожного пікселя, в результаті сцена буде довше рендеритись, але результат буде передбачуваним.
Прорахунок всього зображення при рендері може вважатися прогресивним підходом. У всякому разі, саме так працює V-Ray RT.

Огляд бета-версії V-Ray 3.0 для Maya

Переваги використання інструментів кольорокорекції у вбудованому кадр буфері V-Ray

Я багато разів чув від відданих користувачів V-Ray, що рендерер може створювати безшумні анімаційні секвенції без незрозумілих артефактів. Після невеликого тестування Adaptive DMC у поєднанні з Light Caching, я прийшов до висновку, що процес фонового сцени з анімацією (анімація персонажа, а не просто проліт камери) відняв у мене більше часу, ніж я очікував, при цьому результати не були такими вже ідеальними. Тому я вирішив повернутися до Fixed Rate та Brute Force, при цьому результат мені сподобався більше. Впевнений, що якби я був більш досвідченим користувачем V-Ray, результати були б кращими, а сам процес зайняв би менше часу.

httpv://vimeo.com/94522255

Результати анімаційного тіста, отрендеренного з допомогою V-Ray

Крім того, повинен сказати, що світильники V-Ray мені дуже сподобалися. При роботі з ними в коректному масштабі результати будуть дуже хорошими і передбачуваними, оскільки світильники V-Ray фізично коректні. Просто увімкніть Global Illumination, щоб побачити, як швидко і легко ваша сцена буде освітлена.

V-Ray йде в комплекті з процедурними Sun and Sky, керувати їх напрямком і налаштуваннями досить просто. Для прорахунку GI V-Ray використовує такі алгоритми, як Irradiance, map, Photon map, Light Cache, а також мій улюблений, хоч і самий довгий Brute Force.
І, наостанок, хотілося б згадати шейдера V-Ray. Шейдера, як і світильники V-Ray, фізично коректні, вони легко працюють в будь-яких умовах освітлення, даючи чіткі відбиття і заломлення.

Огляд бета-версії V-Ray 3.0 для Maya

Шейдер ABC від Sergey Shlyaev

Шейдер VRay Mtl є так званим шейдером «все включено», який можна використовувати для різних типів поверхонь. VRay Blend Mtl, як вже можна судити по його назві, дозволяє легко, але фізично коректно змішувати різні матеріали. Мої найулюбленіші шейдерів – це шейдера з підповерхневим розсіюванням. Процес їх налаштування досить просто і не займає багато часу, крім того завжди можна використовувати пресети. Ці шейдера виглядають дуже круто, а рендеряться швидко.

Огляд бета-версії V-Ray 3.0 для Maya

Шейдера на будь-який смак

Повинен сказати, що V-Ray відчувається як дуже сучасний, йде в ногу з часом рендерер. Тепер же, з підтримкою Open SubDiv, Alembic, PTex vector displacement і ін. стає зрозуміло, чому він такий популярний. Тим, хто вирішив «пересісти» на V-Ray, не варто боятися невідомості, оскільки є велика кількість різних навчальних матеріалів, туториалов, книг тощо за цим рендереру. Мені ж він однозначно сподобався.

Огляд бета-версії V-Ray 3.0 для Maya

Модель з Gamma Shift для V-Ray від Sergey Shlyaev

Журналіст: Альона