Оперативна пам’ять помітно подешевшає в 2022 році

10

Аналітична компанія trendforce поділилася прогнозом щодо вартості оперативної пам’яті на найближчі квартали. За її даними, ціни на озп почнуть знижуватися вже в четвертому кварталі цього року, а відчутного падіння варто очікувати в наступному році.

Trendforce повідомляє, що три найбільших постачальника чіпів пам’яті dram, компанії samsung, sk hynix і micron, збільшать обсяги поставок на 17,9% в наступному році. При цьому попит на озу зросте на 16,3 %. Варто відзначити, що навіть на поточний момент запаси оперативної пам’яті досить великі, так що головним фактором, що сприяє зниженню цін, стане відставання попиту від пропозиції.

Оскільки в першій половині поточного року клієнти збільшили обсяги закупівель dram у відповідь на збої в ланцюжку поставок, виробники dram змогли продемонструвати показники відвантаження краще очікуваних і значно скоротити свої запаси. Ці постачальники зараз налаштовані оптимістично з приводу зростання попиту на dram, викликаного відроджується серверним ринком.

Очікується, що samsung, як провідний виробник dram, продемонструє найшвидші темпи зростання. Передбачається, що в 2022 році компанія поставить на 19,6% більше чіпів пам’яті, ніж цього року. Що стосується sk hynix, очікується, що компанія наростить обсяги поставок на 17,7 %. Для micron аналітики прогнозують зростання на 16,3% в 2022 році. Що стосується тайваньських постачальників, очікується, що і вони внесуть обмежений внесок у зростання ринку dram в наступному році.

Trendforce

Попит на модулі dram, за словами аналітиків, зросте на 16,3% в 2022 році. Найбільшими споживачами чіпів dram є виробники смартфонів, серверів і ноутбуків. Випуск продуктів усіх трьох категорій обмежений дефіцитом інших компонентів, а це означає, що стрімке зростання попиту на чіпи dram малоймовірне. Trendforce прогнозує, що наступного року попит на dram серед виробників смартфонів зросте на 3,5 %. Цей показник свідчить про досить мляву динаміку, особливо якщо врахувати, що в попередні роки зростання становило не менше 20 %.

Передбачається, що в 2022 році доходи виробників dram залишаться на колишньому рівні, оскільки зростання поставок компенсує загальне зниження цін. Що стосується цього року, аналітики прогнозують, що загальний річний дохід галузі перевищить $90 мільярдів.