Особливості роботи захисту від відстеження Firefox для iOS

210

Браузер Firefox для iOS вже досить давно має вбудований захист від відстеження дій користувача.

В останній версії додатка ця функція включена за замовчуванням, що робить неможливим для відвідуваних сайтів відстежувати дії і отримувати доступ до особистих даних користувача. Функцію можна відключити самостійно так само, як її доводилося включати в більш ранніх версіях браузера Firefox.

Особливості роботи функції в iOS

Захист від відстеження включена як для звичайного, так і приватного режиму роботи з додатком. Завдяки їй, Firefox блокує небажаний вміст сторінок, рекламу і не зберігає історію серфінгу в інтернеті. Принцип роботи захисту заснований на тому ж принципі, як і в додатку Firefox Focus для мобільних операційних систем iOS і Android, браузері Firefox для настільних ПК і Android-пристроїв. Перелік рекламних та інших небажаних ресурсів додаток отримує з чорного списку Disconnect.

Представники Mozilla пояснили примусове включення захисту від відстеження тим, що тільки користувач має право вирішувати, яку інформацію він хоче ділитися зі сторонніми сайтами. Все більше споживачів вимагають від конфіденційності і збереження своїх даних від компаній, якими вони їх надають. На жаль, далеко не всі сайти, соціальні мережі або інтернет-магазини здатні в належній мірі цю забезпечити конфіденційність.

Додаткові переваги

Серед попутних переваг примусового включення захисту від відстеження розробники відзначають прискорену завантаження сайтів в браузері, оскільки пікселі скрипти на цих ресурсах просто відключаються.

Це дозволяє користувачам iOS суттєво економити інтернет-трафік і збільшує тривалість автономної роботи, оскільки заряд акумулятора економиться.

Серед інших нововведень додатки для iOS можна виділити можливість перетягування посилань з Firefox в інші програми, а також зміна порядку вкладок на iPad за бажанням користувача.

Apple пішла назустріч стороннім розробникам

Появою захисту від відстеження браузер Firefox для iOS зобов’язаний тим, що Apple відкрила можливість додавання цієї корисної функції для розробників сторонніх додатків. Окрім неї, версія браузера має поліпшену синхронізацію паролів, закладок і історії відвідувань між мобільними пристроями і настільними ПК (мобільного та десктопної версією програми).

Варто сказати, що подібна функція присутнє у версіях Firefox для Windows, macOS, Android і Linux.

Також вона є в додатку Firefox Focus для Android і iOS. У браузер були додані вкладки – найбільш затребувана функція серед користувачів додатки Firefox Focus. Користувачі отримали можливість одночасно відкривати кілька сторінок і в ході однієї сесії перемикатися між ними.

Джерело: http://catalog-security.com.ua/