Перехід на windows 11 може вирішити проблему читерства в іграх завдяки протоколу tpm 2.0

18

Вже скоро відбудеться офіційний запуск windows 11, ось тільки він буде затьмарений тим фактом, що тільки частина комп’ютерів зможе прийняти на борт нову операційну систему. Причину ми неодноразово обговорювали-це недоречні вимоги до процесора, який повинен підтримувати протокол tpm другого покоління. Через це навіть на відносно нових ryzen 5 1600 і core i-7 7700к буде неможливо встановити нову ос. Останні новини вселяють невелику частку оптимізму, адже деякі виробники материнських плат роблять все можливе, щоб розширити коло підтримки. Варто розуміти, що поки перед нами бета-версії, а більшість виробників не повідомляло про подібні плани. Мало того, розширення не стосується процесорів, випущених до 2016 року, а значить вирішує проблему лише частково.

Взагалі вчора з’явилися цікаві новини, які дають розуміння причин і цінності підтримки tpm 2.0, хоча подібне припаде не до смаку окремим особистостям. Вся справа в чітерах, ці хлопці окупували мережеві ігри, де можуть літати, проходити крізь стіни і потрапляти з відстані кілометра білку в око. Словом, битися проти чітерів майже неможливо, ну а страждають звичайні гравці, які по фатальній випадковості опиняються з читерами пліч-о-пліч. Судячи з усього, розробники valorant вирішили покласти край свавіллю. Так, тепер якщо ви граєте під управлінням ос windows 11, то обов’язковою умовою буде активація tpm, відомого нам під абревіатурою tpm.

При вході в систему кожен комп’ютер ідентифікується за допомогою ключа rsa. Його неможливо змінити, підробити і зламати (останнє ще належить довести). Ідентифікація передбачає аутентифікацію комп’ютера або його частин, що дозволить прив’язати обліковий запис до конкретного заліза. Швидше за все, мова йде про материнську плату і процесор, але просунутий протокол tpm 2.0 з легкістю може робити прив’язку твердотільного накопичувача і відеокарти. Якщо геймер законослухняний – для нього нічого не зміниться, але як тільки алгоритм визначить порушника, його комп’ютер блокується назавжди. Це означає, що платою за читерство стане покупка нового комп’ютера, що для чітера обернеться справжньою катастрофою.

Поки нововведення з’явилося в одній грі, але настільки цінний досвід безсумнівно буде перейматися. Важливо розуміти, що мова тільки про операційну систему windows 11, тоді як всі інші ос поки не мають подібних обмежень. Мало того, все це недалеке майбутнє. Максимум через п’ять років велика частина користувачів комп’ютерів в будь-якому випадку пересяде на windows 11, а значить є всі підстави вважати, що читерству буде завдано якщо не смертельний, то дуже болючий удар.