Переваги освіти. Чехія

6-22-2018

Може здатися дивним, але вступ до університетів Чехії є зараз для російської молоді найбільш вигідним і перспективним, навіть порівняно з вітчизняними вузами.
До теперішнього часу не приділялося достатньої уваги Чехії з точки зору отримання освіти. У той час як в чеських вузах навчається значно більше студентів з Німеччини, Великобританії, Франції, Італії та інших розвинених країн, ніж з Росії. І це при тому, що між нашими країнами існують більш тісні відносини. Чехія ближче до нас і за менталітетом, і за загальним слов’янських коренів. Пропоную чешский язык обучение в Чехии

Тепер більш докладно зупинимося на тих перевагах навчання в Чехії, що дозволить Вам більш аргументовано вирішити найважливіший життєвий питання – який вуз обрати і де вчитися:

Престижність Вузу.

Дипломи наших багатьох вузів визнаються на Заході, так само як і західні у нас. На це є офіційні документи та міжнародні угоди. Але в реальній ситуації можуть виникнути проблеми. Уявіть собі, наскільки західні роботодавці будуть зацікавлені в наших економістів або юристів? Фізики, біологи, хіміки, причому талановиті, поряд з представниками ще ряду професій зможуть викликати інтерес.

А в сучасних економістах, юристах – міжнародниках, фахівцях за західними технологіями (які йдуть і будуть йти в нашу країну), управлінців, що мають якісну європейську освіту, дуже потребує. І закордонний диплом тут буде затребуваний. Тепер про Чехії, значущості, авторитет і визнання її утворення.

Самий відомий Карлів Університет у Празі входить в асоціацію Європейських Внз, поряд з Оксфордом, Лейденом, Бонном, Сорбонною, Болоньєю і Університетом Женеви. Це передбачає єдиний освітній простір, де студенти, вступивши в один із зазначених внз, можуть продовжити навчання в будь-якому іншому. Крім того, між цими університетами існують широкі обміни викладачами, науковими співробітниками та докторантами. У Чехії ще 22 університету, більшість з яких мають високий міжнародний авторитет і відповідно визнання дипломів у всьому світі.

Зміст і якість навчання
А також відповідність профілю підготовки потребам сучасного світу. В цьому плані Чехія показує приклад найбільш передових і професійних напрямів підготовки фахівців для практичних сфер ринкової економіки і актуальних напрямів наукових досліджень. І, що найцінніше, освітній процес вбудований в реалії соціально-економічного розвитку країни, демонструючи вражаючі успіхи у всіх сферах життя і впевнено рухаються в Об’єднану Європу. Для російської молоді це особливо важливо вчитися в реальному середовищі позитивного розвитку колишньої країни соціалізму.

Це важливо і з точки зору психологічної адаптації до роботи в сучасному цивілізованому світі.

Слід підкреслити, що за рахунок необхідного бюджетного фінансування та значної допомоги Європейського Союзу, Чеська система освіти функціонує на високому якісному рівні. Це до питання про проблеми фінансування вітчизняної освіти.

Умови навчання
Ось вже майже півтора року в Чехії прийнято закон, згідно з яким іноземці навчаються у вузах безкоштовно, тобто на бюджетній основі, маючи при цьому ще й пільги датоване харчування та проживання в гуртожитках. Тепер конкретно, скільки необхідно студенту коштів, щоб протягом місяця вчитися і жити в Празі (в інших містах ціни нижче):

доплата за гуртожиток 25 $
доплата за 3-х разове харчування 36 $
місячний проїзний квиток на всі види транспорту 6 $
Разом виходить всього 67 $ в місяць. Якщо до цього додати, що користування бібліотекою, підручниками і посібниками безкоштовно, а при відвідуванні театрів, стадіонів, кінотеатрів та інших масових заходів студентам надається знижка 50%, також як і на квитки на всі види транспорту всередині країни і на міжнародних маршрутах, то стає абсолютно ясно, що подібних умов для студентів в Європі немає.

Соціальна середа
Тобто студентська атмосфера. У Чехії вона більш сприятлива, ніж на Заході і навіть ніж у Росії. У Чеських вишах існує особливий дух пізнання, інтересу, позитивного ставлення один до одного та іноземним студентам. Такі явища, як національні угрупування, агресія, хуліганство, наркотики та інші асоціальні явища по суті національного духу чужі чехам, глибоко поважають свою країну, її історію і культуру.

Якщо задуматися, то життя в Чехії вже сама по собі корисна в сенсі духовного і культурного збагачення. І ще, що істотно для російської молоді, чехи відрізняються наполегливістю, працьовитістю і прагненням все робити якісно. А це теж школа життя, адже всього у житті можна досягти лише наполегливою працею.

Унікальність Чехії
Це одне з небагатьох держав Європи, яке зберегло свій середньовічний вигляд і вражаючу атмосферу комфорту, оптимізму і спокою. Конкретні факти: в останні роки тільки в дві столиці Європейських держав значно збільшився потік іноземців на постійне місце проживання. Це Прага і Відень. Близько 32 тисяч громадян США постійно проживають в Празі. І це абсолютно виправдано, у Чехії люди підживлюються здоровим оптимізмом і життєвими силами, збагачуються духовно.